כך הפך גווארדיולה לעציץ

שידור המשחק בין ברצלונה למנצ'סטר יונייטד בערוץ 10, שבר עוד כמה שיאי מבוכה אצל כל חובב כדורגל ממוצע. פשוט לא ברור איך אף אחד לא מצליח להרגיע את אייל ברקוביץ'

יום ראשון 29 מאי 2011
דורון ברגר

עוד ערב עבר, ויתרנו מראש על כוכב נולד, בטח על השידור המפגר בערוץ 24 והתיישבנו אני וזוגתי כדי לראות מקרוב את ליאו מסי, ולצערי הרב, גם לשמוע את צמד החמד מהפרסומת למשרד התיירות.

אייל ברקוביץ' הוא אוהד הכדורגל האטרקטיבי. את זה הבנו בשבת בפעם האלף. הוא לא מבין איך אפשר לא לאהוב את ברצלונה. גם זה, נגיד, בסדר. הוא גם מכריז בערך 9,000 פעם בעונה שברצלונה היא הקבוצה הגדולה בכל הזמנים. בסדר, הבנו. הסכמנו. 

איך אפשר לעצור את בארסה? מה נכון לעשות מולה? מה הדרך לנצח אותה? איך יש כאלה שכבר עשו זאת? לזה אין לברקוביץ' הסבר. ומי שהעיז לעשות זאת לאנדריאס אינייסטה, הוא מוקצה בבית הספר לכדורגל של נשר.

אבל הלוואי שזו הייתה הבעיה עם "הקוסם". לפתע הוא מצהיר שעם שחקנים כמו צ'אבי, וייה, פדרו, מסי ואנייסטה בכלל לא צריך מאמן. "עם שחקנים כאלה, גם אתה יורם, זוכה בגביע אירופה", אמר ברקוביץ'. האמת, לגליץ' הזה לא חיכינו. זו גם אמירה מעניינת,  כי גם ברקוביץ' היה חבר באיזו קבוצת גלאקטיקוס שקרסה תחת העומס, אבל בבת אחת הופך ברקוביץ' את גווארדיולה למעין עציץ. עציץ  שבנה את האימפריה הספרדית.

עוד לפני כן הוא החכים אותנו ש"אני לא רואה שיטות ומספרים. ברצלונה ומנצ'סטר יונייטד לא משחקות עם שיטות ומספרים".  טוב,  גווארדיולה הוא הרי עציץ, אבל פרגוסון שמאמן כבר כמעט 30 שנה את הקבוצה הכי גדולה באירופה. גם לו אין שיטה? אין מספרים ואין 4-4-2?. מה קורה שם באולד טראפורד שמנהלי היונייטד לא יודעים?

 וכל מי שחושב שברקוביץ' הוא הבעיה, טועה ומטעה. ברקוביץ' בסך הכל מנסה להעביר שידור מהנה. הוא כמו הפרשן הכי מגניב  בבית הקפה השכונתי. זה שהכי כיף לשמוע אותו. הכי קטעים והכי כיף להיות מחובר עליו. השערורייה הגדולה היא ערוץ 10. מנהליו בזים לקהל הצופה אותם, פעם אחר פעם.

סמוך לסיום המשחק סיפר ברקוביץ' שהוא שיחק כמה משחקים מול גווארדיולה ו"גווארדילה מאמן כמו שהוא שיחק. מסירת קצרות, טאקה טאקה". באותו רגע חשבתי לעצמי שגם העציץ יכל לומר את אותו משפט, רק הפוך. גווארדיולה יכל למשל לומר ש"גם אני שיחקתי עם הפרשן מישראל, והוא מפרשן כמו שהוא שיחק. כישרון יש לו, אבל גם גם הרבה בלבולי מוח".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק