כצפוי: בלאטר ממשיך בנשיאות

לאחר השבוע העמוס שערוריות ופרובוקציות, ספ בלאטר, נשיא פיפ"א נבחר בשנית להמשיך ולכהן בתפקיד לפחות עד 2015 כאשר נבחר ללא אף מועמד יריב: "אני מתרגש. זה כבוד גדול. נצעיד את פיפ"א קדימה"

יום רביעי 01 יוני 2011
מערכת TELESPORT

כאשר אתה נשאר מועמד יחיד, הסיכוי שתזכה בטוח. כך הרגיש היום (רביעי) ספ בלאטר, שממשיך להיות נשיא פיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמית וימשיך לכהן כנשיא לפחות עד שנת 2015.

בלאטר קיבל 186 קולות מבין 203 ואמר: "זה כבוד גדול. אני נרגש. מודה לכולם על האמון שבי והביטחון שיש לכולם בי. נמשיך לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר, אם האל ייתן לנו חיים, אנרגיה וכח להמשיך בדרך שלנו. פיפ"א אירגון נהדר בעל סולידריות ואחדות עולמית".

כזכור, בשבוע האחרון הייתה סערה גדולה עם המועמד הבכיר הנוסף בין חמאם, שלא הורשה להכנס לטקס הבחירה של בלאטר מאחר והוא מושעה. בין חמאם הואשם בשחיתות ביחד עם ג'ק וורנר. אין ספק כי הטלנובלה בפיפ"א תמשיך להיות מרתקת. 

ספ בלאטר זוכה. בדרך לנשיאות

לאחר אין סוף השמועות, ועדת האתיקה של פיפ"א החליטה היום (ראשון) לזכות את ספ בלאטר, נשיא פיפ"א מכל מוערבות של שוחד כלשהוא וכעת הוא המועמד היחיד בלבד להיות הנשיא של התאחדות הכדורגל העולמית.

המועמד המתחרה של בלאטר, מוחמד בן חמאם החליט לפרוש מההתמודדות על המשרה. כמו כן אותו בן חמאם ביחד עם ג'ק וורנר נמצאו מוערבים בשחיתות וכעת הם מושעים מכל פעילות נוספת הקשורה לכדורגל.

חמאם אמר לאחר ששמו הוזכר בפרשת השחיתות: "אני מרגיש פגוע ומאוכזב מהפרשה ואני לא מוכן שהשם שלי יגרר לבוץ. הכדורגל והאנשים שאני אוהב באים קודם לפרשה".

בין חמאם פרש. בלאטר ייבחר לנשיא פיפ"א

ספ בלאטר ייבחר ביום רביעי לנשיא פיפ"א, כך נקבע ביום ראשון בבוקר סופית. הבחירות לנשיאות פיפ"א, היו אמורות להיות דרמטיות, אבל יריבו של השוויצרי, הקטארי מוחמד בין חמאם, הודיע לפנות בוקר במפתיע על פרישה מהמירוץ, מה שהותיר את בלאטר כמועמד בודד לתפקיד אותו הוא מלא כבר 13 שנה.

בין חמאם יעמוד בפני חקירה בחשד שניסה לשחד 25 מחברי ההתאחדות בטריננדד במהלך ביקור בקאריבים במאי האחרון. על פי החשד, הציע הקטארי סכום של 40 אלף דולר לכל אחד מהם, בתמורה לקולם בבחירות לראשות ארגון הכדורגל העולמי. 

בין חמאם מסר ש""האירועים האחרונים השאירו אותי מאוכזב מבחינה מקצועית ואישית. לא ארשה שהארגון אותו אני כה אוהב ימשיך להיגרר בבוץ בגלל תחרות בין שני אינדיבידואלים - המשחק עצמו והאנשים שאוהבים אותו חשובים יותר". 


צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק