הישראלים יפסיקו לאהוד את בארסה?

אלופת אירופה מתחילה לפרסם על החולצות את הקרן הקטארית שתומכת בחמאס ובחיזבאללה. האם העדר הישראלי יפסיק לקפוץ בגולים של מסי? יצאנו לשאול, התשובות לפניכם

יום שלישי 31 מאי 2011
שלמה חסיד

עם סיום החגיגות של אוהדי בארסה בישראל על הזכיה של "קבוצתם" בליגת האלופות, יש מקום לשאול האם החיבור החדש בין המועדון הקטאלוני ל"קרן קטאר" שתפרסם את שמה על החולצות של בארסה בתמורה ל-165 מיליון יורו לעונה, בהסכם לחמש שנים, לא צריך להפריע לעדר הישראלי לאהוד את בארסה, הגם שהספונסר החדש שלהם תומך במיליונים של דולרים בחמאס ובחיזבאללה.

שלמה שרף, שהתמוגג מההצגה של בארסה בוומבלי בעיתון "ישראל היום", התייחס למצב: "אני כותב  נטו על כדורגל ולא מעניין אותי מה קורה מסביב. בארסה היא הקבוצה הכי טובה בעולם, אז מה רוצים שבגלל הספונסר החדש שלהם, שבכלל לא ידעתי על קיומו, אני לא אחמיא להם על ההצגה? כתבתי את מה שראיתי וזה הכול".

לך באופן אישי לא מפריע שאחד המממנים של האויבים שלנו מקבל לגיטימציה בעולם באמצעות ברצלונה?

"היום כסף קונה כל דבר. תראה מה קרה עם האחים עופר שסחרו עם איראן. 165 מיליון יורו זה לא סכום נמוך ואני מבין את ברצלונה, היא צריכה לשלם לכוכבים שלה".

אבי מלר, פרשן ספורט 5, גם כן היה על סף אורגזמה מבארסה: "בכלל לא מעניין אותי החיבור הזה בין פוליטיקה לכדורגל. אני מתעניין רק בכדורגל ולא ידוע לי מה בדיוק החיבור בין הקרן הקטארית לחיזבאלה ולחמאס. זה בכלל לא מעסיק אותי".

ממשלת ישראל ביקשה מברצלונה לא לחתום על ההסכם והיא התעלמה

"בכל שנותי כפרשן לא התעסקתי עם פוליטיקה. אין לזה קשר לכדורגל. אמשיך לסקר את בארסה בצורה ענייניית ואתייחס רק ליכולת שהיא מציגה".

עוזי דן, כתב עולם ב"הארץ", הוסיף בגישה מעט אחרת: "לברצלונה יש הרבה צביעות. עד עכשיו הם פרסמו רק את יוניצף, עכשיו הם מפרסמים מישהו שניצל ילדים. דבר והיפוכו. עד עכשיו הם כאילו לא היו בקשר עם ספונסר אבל הם קיבלו 20 מיליון דולר מנייקי, ואני כבר לא מדבר על החלק של המרצ'נדייזינג בתקציב של בארסה שזה עסק לא מבוטל בכלל".

 מה לגבי החיבור שלהם עם אוייבי ישראל?

 "ברור שזה מפריע. הקרן הקטארית רוצה לגיטימציה, ואין כמו קבוצת כדורגל שיש עליה קונצנזוס בעולם כדי לקבל את זה. כנראה שכשכל כך הרבה כסף עוברים מיד ליד אין משהו שבאמת יכול למנוע מהלך כזה".

אסף שקד, דובר בית"ר ירושלים, ואוהד ריאל מדריד מסכם: "לא הייתי רוצה שהקבוצה שלי תפרסם את הקרן הקטארית. בוודאי שלי כישראלי זה מפריע ואין לי ספק שזה מפריע גם לישראלים שאוהדים את ברצלונה. למרות הכול, אני לא יודע אם זה ישפיע על הפופולאריות של ברצלונה בארץ. מי שאוהד אותם כנראה ימשיך לעשות את זה".

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק