בלאטר: הכדורגל לא במשבר

נשיא פיפ"א כינס הערב מסיבת עיתונאים והתייחס לביקורות הנוקבות וניסה להרגיע את עולם הכדורגל: "בחירת מארחת מונדיאל 2022 התבצעה בהליך תקין לחלוטין. אין שום בעיה עם הבחירה"

יום שני 30 מאי 2011
מערכת TELESPORT
פיפ"א תחת אש. לא כל יום אפשר לתפוס את ארגון הכדורגל העולמי עם המכנסיים למטה, אבל הביקורות הנוקבות, החשדות וההאשמות שסופג הארגון בימים האחרונים אילץ את הנשיא, ספ בלאטר לכנס מסיבת עיתונאים ולדבר על הכל. או כמעט הכל.

בלאטר, שביום רביעי הקרוב ייבחר לקדנציה נוספת בתפקיד כנשיא הארגון, בעיקר דרש כבוד ואמונה: "ועדת האתיקה של פיפ"א הגיעה להחלטות ואני לא יכול להגיב או להתערב. הימים האחרונים גרמו נזק גדול לכדורגל ואכזבו את האוהדים".

לגבי אירוח מונדיאלים 2018 ו-2022, אשר נחשד כי קטאר זכתה לארח את המונדיאל בעשור הבא תמורת שוחד אמר: "ההתאחדות האנגלית הגישה את הדו"ח שלה ולא נמצא בסיס להאשמות. אנו נפרסם את הדו"ח המלא למען שקיפות. המארחת של מונדיאל 2022 התקבלה בהחלטה משותפת, בדיוק כפי שנערך עם מונדיאל 2018. אין שום בעיה עם הבחירות".

בלאטר התייחס גם להשעיית מוחמד בין חמאם, מי שהיה אמור לרוץ נגדו בבחירות הקרובות: "צריך לשאול אותו למה הוא לא מתמודד. הייתי מוכן להתמודד מולו על נשיא פיפ"א, אבל הסיטואציה שונה כעת. קונגרס פיפ"א יחליט אם אני ראוי לזמן נוסף בתפקיד".

לסיום, בלאטר ענה על השאלות לפיהן פיפ"א תחת משבר והכדורגל נפגע משמעותית כתוצאה מכך: "הכדורגל העולמי לא במשבר. צריך למחוא כפיים לגמר ליגת האלופות שנערך ביום שבת. יש קשיים אבל הכל ייפתר בתוך המשפחה של פיפ"א. הקונגרס יחליט בבחירות הקרובות אם אני ראוי להמשיך בתפקיד הנשיא ולהחזיר את האמינות לכדורגל". 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק