מיאמי ודאלאס בקרב על האליפות

גמר האן.בי.איי ייצא הלילה לדרך. דאלאס ניצחה את מיאמי בכל משחקי הליגה העונה, אבל מיאמי נהנית מיתרון הביתיות ועדיין לא הפסידה בביתה בפלייאוף. נוביצקי: "נלך לשבעה משחקים"

יום שלישי 31 מאי 2011
שלמה חסיד

 אחרי אינספור דיבורים ייצא הלילה גמר האן.בי.איי לדרך בקרב בין שתי הקבוצות הטובות בליגה העונה - מיאמי היט ודאלאס מבריקס, עם שני כוכבי העל לברון ג'יימס ודירק נוביצקי.

בדיוק חמש שנים עברו מאז שדווין וויד הוביל את מיאמי לתואר האליפות הראשון שלה על חשבון דאלאס, ושתי הקבוצות נפגשות הלילה שוב בגמר. דירק נוביצקי, שקיבל בקיץ שעבר הצעה לחבור ללברון, כריס בוש ודווין וויד במיאמי, בחר להישאר בדאלאס ואמר: "ישבתי עם הבעלים מארק קיובן והבטחתי לו שאני לא עוזב כל עוד הוא בקבוצה. יש לנו עניינים שאנחנו צריכים לסגור עם מיאמי מלפני חמש שנים ואני מאמין שנסגור אותם".

דאלאס ניצחה את כל 14 המפגשים האחרונים מול מיאמי בעונות האחרונות במהלך העונה הסדירה, כולל את שני המפגשים בעונת המשחקים הנוכחית, וזו הסיבה ששונאי מיאמי בכל העולם מצפים מהקבוצה של נוביצקי למנוע מלברון וחבריו אליפות. "זה שאנחנו נחשבים לצד הטוב ומיאמי לצד הרע בסיפור, לא ישנה את תמונת הסיכויים", אמר נוביצקי. "על הנייר, אם מנתחים את הסגלים, למיאמי השחקנים הטובים ביותר, אבל לדעתי הסדרה תגיע לשבעה משחקים".

דאלאס מעולם לא זכתה באליפות, ובסדרה לפני חמש שנים היא הובילה 0-2 אבל הפסידה בשישה משחקים כשדווין וויד משיג ממוצע של 34.4 נק' בפלייאוף. הפעם הקבוצה של נוביצקי צריכה להתגבר על משימה גבוהה במיוחד מכיוון שמיאמי אוחזת ביתרון הביתיות והיא עדיין לא הפסידה בביתה בפלייאוף העונה.

לברון ג'יימס שהגיע למיאמי במיוחד בקיץ על מנת לקחת סוף סוף אליפות אמר: "אנחנו על סף הגשמת החלום וזה יהיה שברון לב גדול אם נפסיד. אני וחברי שמים את האגו בצד כדי שהקבוצה תצליח. הדבר היחיד שחשוב זה טבעת האליפות. כמה יקלע כל אחד זה בכלל לא משנה".

משחק מספר 18: מיאמי היט - דאלאס מאבריקס (5+) - ההימור: 2 ביחס 1.9

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק