0:1 למיאמי בסדרת הגמר

24 נקודות של לברון ג'יימס ועוד 22 נקודות של דווין ווייד הספיקו מול 27 נקודות לדרק נוביצקי. דאלאס החזיקה מעמד שלושה רבעים בדרך להפסד 84:92

יום רביעי 01 יוני 2011
יואב ויכסלפיש

  מיאמי היט עלתה לפנות בוקר ליתרון 0:1 בסדרת גמר ה-NBA לאחר ניצחון 84:92 על דאלאס מאבריקס. 

כמעט כל התותחים הגדולים של הקבוצות נתנו משחק טוב הלילה. בעונה הסדירה דאלאס ניצחה פעמיים אבל הנתון הזה לא הפריע למיאמי, ללברון ג'יימס ושות', לפתוח פער לקראת הסיום אחרי מחצית ראשונה שקולה שהסתיימה ב-43:44 לדאלאס, שהובילה גם בתום הרבע הראשון 16:17.

 מיאמי פתחה עם מייק ביבי, דוויין ווייד, לברון ג'יימס, כריס בוש וג'ואל אנתוני, מול דאלאס עם ג'ייסון קיד, דשון סטיבנסון, שון מריון, דירק נוביצקי וטייסון צ'נדלר

 לברון קלע 8 נק' ברבע הראשון, מחצית מכמות הנקודות של מיאמי, לעומת 2 בלבד של דוויין ווייד. ג'ייסון טרי בלט בדאלאס עם 6 נק' ונוביצקי סיים את הרבע הראשון עם 4 נק' בלבד.

 המשחק השקול נמשך ברבע השני כששום קבוצה לא פותחת פער והקבוצות ירדו למחצית ביתרון נקודה של דאלאס 43:44. לברון נעצר על שתי נקודות בלבד מול 9 של נוביצקי ו-6 של טרי. ווייד המשיך ביכולת הבינונית והוסיף 5 נק'.

 דאלאס פתחה היטב את המחצית השנייה ועלתה ליתרון 43:51  אבל אז לברון התעשת וקלע שתי שלשות. מיאמי חזרה להוביל ודאלאס לא קלעה מהשדה במשך 6 דקות. שלשה של לברון עם הבאזר קבעה 61:65 למיאמי בתום הרבע השלישי, בו קלע נוביצקי ארבע נקודות בלבד וטרי נעצר על אפס. 
 
ברבע הרביעי זה כבר היה יותר קל ומיאמי עלתה ליתרון 7 נקודות 70:77, ארבע דקות לסיום בכיכובם של יודוניס האסלם וכריס בוש. סלים מאוחרים של לברון (24 נק') ו-ווייד (22 נק') שמרו על היתרון עד לסיום. נוביצקי אמנם קלע 27 נק' לדאלאס, אבל נכשל ברגעי האמת. הסדרה נשארת במיאמי והמשחק הבא ייערך ביום שישי לפנות בוקר.

צילום: GETTYIMAGES 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק