ברמת השרון מאמינים בנסים

הסיפור החם של רמת השרון, העולה החדשה לליגת העל, הוא החלוץ אורן נסים, שפורח מחדש. אז מה הפלא שבקבוצה משווים אותו למשה יחיאל, האקס המיתולוגי שלהם?

שבת 04 יוני 2011
שלמה חסיד
אורן נסים, שם עם ניחוחות של ליגת על, הוא החלוץ שעליו נשענה בשנים האחרונות עירוני רמת השרון, קבוצת הצמרת של הליגה הלאומית שעלתה לליגת העל. נסים, שיש לו קילומטראז' רציני על מגרשי הכדורגל בארץ, הגיע לפני שנתיים לקבוצה במסגרת הרה-ארגון והניסיון להפוך אותה למועמדת לעליה. ובסופו של דבר הוא הצליח לפרוע שטרות.

נסים היה ממצטייני הזכיה באליפות של הפועל חיפה בשנת 1999. לפני כן הוא כיכב בצפרירים חולון ולאחר מכן במספר קבוצות נוספות. איש לא האמין שהוא ישוב לליגה הבכירה.

העיתונאי אמנון אברמוביץ', האוהד מספר אחת של הקבוצה מהשרון, מתפעם: "אורן נסים זה השחקן שאני באופן אישי הכי מתחבר אליו בקבוצה שלנו. נכון, אין לו טכניקה, הוא לא מלוטש, ואין לו מספיק סטייל, אבל על כל זה הוא מחפה בהמון הקרבה.הוא קבוצתי, לא מחפש להעשיר את מאזן הכיבושים שלו, ובראש סולם העדיפויות שלו הוא שם את ההצלחה הקבוצתית. זה חשוב מאוד".

מה עוד מושך אותך אצלו?

"האישיות. הוא בחור נעים הליכות. לעולם לא יסתבך בפרשה לא נעימה. יש לו אופי יוצא מהכלל. הוא לא מחפש קיצורי דרך ואוהב לעבוד קשה מתוך הכרה שרק ככה מצליחים. הלוואי עלינו עוד אחד כזה בקבוצה. היינו מאושרים".

אלי גוטמן, הוא "האשם" העיקרי בהצלחתו של נסים. גוטמן היה זה שנתן לו את ההזדמנות הראשונה, עוד בימיו בהפועל חיפה: "אני עוקב אחריו ושמח בהצלחתו. הוא לא סקורר שעושה גול מכל מצב, אבל הוא נכס אמיתי לכל קבוצה שהיא. יש לו משחק ראש מצוין, הוא הופך את אלה שמסביבו לטובים יותר והוא עושה המון דברים שלא מוזכרים בסטטיסטיקה".

מה אתה זוכר ממנו בעיקר?

 "הוא היה הסמן העיקרי במשחק הלחץ של הפועל חיפה. נכון, ג'ובאני רוסו היה הכוכב שלנו, אבל בלי אורן נסים לא היינו לוקחים אליפות. כל מאמון רוצה שיהיה לו שחקן כזה בקבוצה".

אלון מזרחי, שם נרדף לחלוץ, עבר לאחרונה להתגורר ברמת השרון. האווירון התייחס לנסים:  "אין ספק שהתרומה שלו לרמת השרון היא מכרעת. זה כייף לראות איך בגילו המתקדם הוא עדיין חי את המשחק ורעב להצלחות. הוא אמנם אנטי כוכב, אבל זה מה שיפה אצלו. בחור שקט,  עם אופי נוח שנותן דוגמה לצעירים. ברמת השרון עשו עיסקה גדולה כשהביאו אותו".

 לדעתך הוא מסוגל לשחק בליגת העל?

 "האמת, יותר תפור עליו הליגה השניה. שם הוא יכול לבוא לידי ביטוי באופן הטוב ביותר. אבל את רמת השרון זה לא צריך לעניין כי מבחינתה הוא עונה לגמרי על הציפיות. אחרי שייקח אותם לליגת העל הוא יוכל לעבור לקבוצה אחרת ולקחת אותה לליגה הראשונה, כמו ששוקו נומדר עשה פעם, בזמנו".

דודי פלאח, חבר עמותת רמת השרון אמר: "בהיסטוריה של רמת השרון לא היה מקרה של שחקן רכש שנקלט אצלנו כל כך טוב כמו אורן נסים. מבחינתנו, הוא היורש של משה יחיאל, שבא אלינו מהליגה הראשונה בשלהי הקריירה שלו, ונקלט אצלנו היטב. הוא רק שנה ראשונה אצלנו, אבל הוא כבר חלק חשוב בנוף, זו לא אותה קבוצה בלעדיו".

 למה?

"כי אורן הוא הכול בשבילנו. מנהיג, מכוון, בא ראשון לאימון והלך אחרון, מקצוען שחושב רק על הצלחת הקבוצה, אחד שמכוון את הצעירים,  ויש לו חלק מכריע בהצלחה המקצועית של הקבוצה. מה צריך יותר?".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק