הערעור בעניין נעמה שפיר נדחה

בית הדין לערעורים של פיב"א העולמי דחה את עתירת איגוד הכדורסל בישראל בעניינה של שחקנית הנבחרת נעמה שפיר, שביקשה לשחק כאשר כתפיה מכוסות. באיגוד יערערו

יום רביעי 08 יוני 2011
מערכת TELESPORT
בית הדין לערעורים של פיב"א העולמי הודיע היום (רביעי) על דחיית עתירת איגוד הכדורסל בישראל בעניינה של שחקנית הנבחרת נעמה שפיר. כתוצאה מההחלטה, לא ברור אם שפיר תקח חלק באליפות אירופה בפולין, שתחל בעוד 10 ימים.

כזכור, שפיר ביקשה להתיר לה לשחק כדורסל כאשר כתפיה מכוסות, אך בפיב"א סירבו. לטענת איגוד הכדורסל, בית הדין התחמק מלהכריע בסוגיה העקרונית ודחה את הערעור תוך שהוא מתשתמש בנימוק של העדר סמכות. בית הדין קבע כי הוא אינו הגוף המוסמך לערער על החלטת מזכ'ל פיב"א אירופה, והמוסמכת לכך היא ערכאת הערעור הפנימית של פיב"א אירופה.

איגוד הכדורסל מתעתד להגיש ערעור נוסף ל-CAS של הוועד האולימפי הבינלאומי. בנוסף, לא פוסלים באיגוד את האפשרות להגיש תביעה לבית הדין של זכויות האדם באירופה כנגד פיב"א.

יו'ר איגוד הכדורסל, שי שני, אמר בתגובה: "ההתנהלות של פיב"א ממש לא מובנת. אני מקווה שלא מניעים זרים היו אלו שהשפיעו על ההחלטה, הן מוסרית והן עניינית. אסור לנו לוותר בעניין כה עקרוני מה גם שהתקנונים חד משמעית לא אוסרים על נעמה לשחק כפי שהיא רוצה".

אלי רבי, מאמן נבחרת הנשים, הוסיף: "צר לי על ההחלטה. נעמה שחקנית חשובה ברוטציה של הנבחרת. אני סומך על האיגוד שימצה את כל הדרכים העומדים לרשותו לפתרון הסוגיה. שפיר תצא עם הנבחרת לאליפות אירופה בפולין וכולי תקווה כי עד למועד פתיחת המשחקים סוגיה זו תבוא על פתרונה".

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק