נוביצקי הבריא, דאלאס שוב תנצח?

המלצת NBA ל-WINNER: אחרי שהשוותה את סדרת גמר ה-NBA מול מיאמי ל-2:2, המאבריקס תארח הלילה בפעם האחרונה בביתה את ההיט, בניסיון להשיג יתרון לפני הנסיעה למיאמי. נוביצקי החלים, לברון יצטרך להתעלות

יום חמישי 09 יוני 2011
שלמה חסיד

 סדרת גמר ה-NBA בין מיאמי לדאלאס מגיעה הלילה לנקודת רתיחה במשחק מספר 5, אותו תארח המאבריקס בפעם האחרונה בביתה, לפני הנסיעה למיאמי. שתי הקבוצות רוצות לעלות ליתרון לפני הישורת האחרונה, אחרי ששלושת המשחקים האחרונים בסדרה הוכרעו בשניה האחרונה. הפעם האחרונה שבה שלושה משחקים בגמר הוכרעו בטווח של 3 נקודות היתה בשנת 1948 - השנה שבה נוסדה ליגת ה-NBA.

 לברון ג'יימס שקלע רק 8 נקודות לזכות מיאמי במשחק מס' 4 אמר :"פשוט לא הופעתי למשחק ואני כועס על עצמי. הלילה אני רוצה לפצות את הקבוצה שלי עם ניצחון יקר במשחק החוץ האחרון". לברון ניגש לסל רק 11 פעם, מאזזנו היה הגרוע ביותר ב-90 משחקי פלייאוף בהם השתתף מעודו.

דירק נוביצקי מדאלאס קלע 10 נק' מתוך ה-21 שלו ברבע האחרון של משחק מספר 4. נוביצקי דיווח אתמול כי התאושש ממחלתו, ומאז המשחק שלשום הוא קיבל בידוד מוחלט כדי לא להדביק את חבריו. אחרי שנוביצקי התראיין בסיום המשחק שלשום, ביקש חברו טייסון צ'נדלרר "לשרוף את המיקרופון" שאליו דיבר הגרמני, והבדיחה של צ'נדלר זכתה למענה הולם כשהמיקרופון הוחלף על מנת שהחיידקים לא יעברו לדובר הבא.

  בסדרה ההיט היו טובים יותר בשלושת הרבעים הראשונים, ודאלאס היתה טובה יותר ברבע הרביעי. מה שאולי מסביר את הנתון הזה היא העובדה שלברון ג'יימס קלע רק 9 נקודות ברבעים האחרונים בארבעת המשחקים. "אני סומך על לברון במאה אחוז", אמר מאמנו אריק ספולסטרה. "הוא שחקן של מאני טיים ויוכיח את זה בסדרה הזו". 

אין ספק שלמיאמי יש יותר כישרון והיא הוכיחה את זה בכל המשחקים שהתקיימו עד כה בסידרה. אולם, הניסיון של דאלאס במאני טיים והביתיות שלה, תסייע לה לנצח ולהיפרד מהאולם בטקסס עם ניצחון שישאיר לה סיכוי סביר לגנוב עוד ניצחון במיאמי ולזכות באליפות

משחק מספר 79: דאלאס מאבריקס - מיאמי היט (‎+1) . ההימור: 1

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק