נוביצקי: לא מאמין שאני אלוף

דאלאס מאבריקס בסדרת גמר ענקית השלימה זכייה ראשונה בתולדותיה בתואר האליפות. דירק נוביצקי נבחר למצטיין של סדרת הגמר: "הקבוצה סחבה אותי הלילה". מיאמי בהלם: "נכשלתי" אמר לברון ג'יימס

יום שני 13 יוני 2011
מערכת TELESPORT

שבעה משחקים? לדאלאס הספיקו שישה משחקים בלבד, וזה עוד ללא יתרון הביתיות. המאבריקס כאמור רשמו את האליפות הראשונה בתולדות המועדון אחרי ה-105:95 במיאמי, ונתון לא פחות גדול מזה הוא שמדובר בטבעת אליפות ראשונה למספר שחקנים בקבוצה, ביניהם כמובן דירק נוביצקי, ג'ייסון קיד וג'ייסון טרי.

מיאמי היט אמנם עשתה עם סיום העונה שעברה את כל המאמצים האפשריים לזכות באליפות, אבל הלילה הגיעה ההוכחה שלשים כסף לא תמיד מספיק. גם לברון ג'יימס, דווין וויד וכריס בוש לא יכלו לחבורה של נוביצקי.

הגרמני התקשה לעכל את האליפות הראשונה: "אני עדיין לא מאמין. כיף להיות אלוף. לא נכנסתי כ"כ טוב למשחק אבל הקבוצה סחבה אותי. זה לא יאומן שאני אלוף". דירק נוביצקי גם זכה עם סיום המשחק בתואר המצטיין של סדרת הגמר.

ג'ייסון קיד בן ה-38 זכה בטבעת ראשונה כאמור, ולאחר שבחים רבים מנוביצקי ("הוא לוחם אמיתי, הוא עשה סדרת גמר ענקית") התפנה לומר מספר מילים גם הוא: "זה לא היה קל, זה רגע אדיר עבורנו. יש לי עוד שנתיים או שלוש לשחק כדורסל ואני גאה להיות חלק מדאלאס. דיברנו על הגנה מהיום הראשון שלנו ביחד וזה הוכיח את עצמו".

בצד המפסיד, איך לא, ההיט בהלם. לברון ג'יימס סגר עונה שמינית ללא אליפות, ואכן, לפחות עם סיום הסדרה, לקח אחריות: "נכשלתי. בסדרות הקודמות עשיתי דברים טובים שעזרו לנו לנצח ובסדרת הגמר לא. לא מעריכים את דאלאס מספיק אבל היא קבוצת הגנה נהדרת. אני לא מוריד את הראש. נכשלתי ב-2007 ונכשלתי גם השנה. כרגע זה לא הזמן שלי".

דווין וויד הוסיף על דברי לברון: "דאלאס קבוצה מדהימה, הם טובים יותר. נוביצקי היה מי שנפגע לפני 5 שנים והפעם הוא קלע זריקות שעשו את ההבדל. אנחנו נעבוד קשה בשביל לחזור למעמד הגמר ולקחת את האליפות בשנה הבאה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק