צריכות להביא אנרגיות חיוביות

שחקנית נבחרת הנשים של ישראל, קטיה אברמזון מוכנה ודרוכה לקראת משחק הפתיחה של אליפות אירופה מול צ'כיה. למרות שערעור האיגוד נדחה, נעמה שפיר תשחק

שבת 18 יוני 2011
מערכת TELESPORT

 נבחרת הנשים של ישראל בהדרכתם של אלי רבי ועוזריו טל נתן ונמרוד מיטל, קיימה אמש  (שישי) את האימון המסכם שלה לקראת ההתמודדות הראשונה באליפות אירופה, מול נבחרתה החזקה של צ'כיה במוצאי שבת.

באימון תרגלה הנבחרת סוגים שונים בהגנה ותרגלה מצבים מיוחדים. כמו כן, קיימה הנבחרת אימון קליעות לראשונה באולם שבו יתקיים המשחק.

לאחר האימון התכנסה הנבחרת כולה לארוחת שבת כשמאמן הנבחרת, אלי רבי בירך על היין ועל החלות.

בשבת  יצפו שחקניות הנבחרת בקטעי הווידאו ממשחקיה של הקבוצה הצ'כית לצורך היערכות טקטית נוספת לקראת המשחק, לאחר מכן תצא שוב הנבחרת לאולם שבו ייערך המשחק וקיימו אימון קליעות.

מאמני הנבחרת יצפו בצהריים במשחק המוקדם בין נבחרות בלארוס ובריטניה.

מאמן הנבחרת, אלי רבי אומר ערב ההתמודדות הראשונה באליפות: " הקפדנו לאפשר לבנות לנוח לאחר היום המתיש שעברו אתמול והיום התמקדנו בהכנות ספציפיות למשחק. כמו כן, ערכנו היכרות ראשונית באולם המשחק. האווירה בנבחרת טובה, ישנה דריכות בקרב השחקניות והצוות כולו ונקווה להופעה טובה ומוצלחת במשחק הראשון מול צ'כיה ".

שחקנית הנבחרת, קטיה אברמזון מוכנה ודרוכה לקראת שריקת הפתיחה: " לפני שהחלה פעילות הנבחרת, התאמנתי עם חנוך מינץ כדי להגיע לנבחרת בכושר הכי טוב ובנבחרת אני עם כולן ורוצה להגיע במצב הכי טוב למשחקים הם מקצועית והן מנטאלית.

"אני חושבת שאנחנו כקבוצה מגיעות מוכנות לאליפות, אנחנו יודעות כמעט הכול על הקבוצה היריבה, הצוות המקצועי עשה לנו הכנה אופטימאלית שתכין אותנו טוב לטורניר, ובכלל זה לקראת המשחק הראשון באליפות מול צ'כיה, משחק שאנו צריכות להגיע אליו מוכנות ומפוקסות ולנצח את המשחק.

"אנחנו מגיעות לטורניר הנוכחי יותר מנוסות. באליפות הקודמת הפסדנו את המשחקים אבל עשינו צעד אחד קדימה. השנה אנחנו מגיעות יותר מוכנות ויודעות מה מצפה לנו ואיזו רמה מצפה לנו, אנחנו פשוט צריכות להגיע ולעשות את העבודה.

"האווירה בנבחרת מאד חיובית, אנחנו במצב רוח טוב ואני בטוחה שהבנות תעשינה את ההכנה הכי טובה, כל אחת עם עצמה וכולנו כקבוצה, כולנו צריכות להביא את האנרגיות החיוביות למשחק ולנצח, שזו המטרה הסופית שלשמה הגענו עד לכאן ".

 נעמה שפיר תשחק עם שרוול אלסטי

דיין בית הדין הגבוה של הספורט הבינלאומי, רומנו סובוטו הבלגי, הודיע כי הוא דוחה את הערעור שהגיש איגוד הכדורסל בישראל כנגד החלטת מזכ'ל הפיב'א, מר נאר זאנולין שלא לאפשר לשחקנית נבחרת ישראל - נעמה שפיר לשחק כאשר כתפיה מכוסות.

איגוד הכדורסל ממתין לנימוקי ההחלטה ולאחר פרסום הנימוקים ישקול את המשך צעדיו, לרבות אפשרות פנייה לבתי משפט אזרחיים בגרמניה ובשוויץ וכן לבית הדין לזכויות האדם שליד האיחוד האירופאי בבריסל. כאשר איגוד הכדורסל בישראל מעדיף בכל מקרה לפתור את הסוגיה בהבנות בהידברות עם פיב'א אירופה ולא בבתי משפט בינלאומיים.

במקביל, התקיימו במהלך כל היום, דיונים בין אנשי הנבחרת השוהים בבידגוץ' שבפולין לבין גורמים רשמיים של פיב'א אירופה וסוכם בין יו'ר איגוד הכדורסל, שי שני לבין אחראי על התחרויות בפיב'א אירופה, מר ריצ'ארד סטוקס, לפיו נעמה שפיר תוכל לשחק באליפות אירופה הקרובה כאשר כתפיה מכוסות בשרוולים אלסטיים קצרים.

יו'ר איגוד הכדורסל, שי שני הבהיר כי: " הכי חשוב שגם פיב'א אירופה הבינו סוף סוף שאין לנו שום כוונה לוותר בעניין העקרוני הזה והגיעו איתנו להסכמות לעניין אליפות אירופה הקרובה המתחילה מחר ועל כך אני מודה לריצ'ארד סטוקס שגילה יצירתיות לפתרון הסוגייה. בתום האליפות יהיה לנו זמן למצוא פתרון קבוע וארוך טווח לנעמה שפיר ולאלפי שחקניות כדורסל הרוצות לשחק כדורסל וגם לשמור על צניעותן. חשוב מכל שהנבחרת הלאומית תעשה את המכסימום על הפרקט ותייצג את הכדורסל הישראלי בכבוד באליפות אירופה ".

צילום: FIBAEUROPE


תגובות

d

טלספורט בפייסבוק