ג'ון שאייר חתם במכבי תא

הגארד היהודי - אמריקאי חתם רשמית לשנתיים בשורות האלופה. בלאט: "ג'ון הוא שחקן מאוד מוכשר, עם יכולת להתעלות ברגעים הגדולים, ווינר אמיתי שלמרות גילו הצעיר כבר הוכיח זאת בכל מקום שהיה בו". מו"מ עם הלפרין

יום ראשון 19 יוני 2011
שלמה חסיד

מכבי תל אביב החלה  בסוף השבוע את הראשון במסע הרכש הקצר אותו תערוך בקיץ הקרוב. 
 הקבוצה הודיעה הבוקר ש ג'ון שאייר, 24,  חתם לשנתיים במועדון והשחקן היהודי-אמריקני, ילבש בעונה הבאה את המדים הצהובים. 

שאייר הוביל בצעירותו את קבוצתו בתיכון לאליפות אילינוי ונבחר לאול-אמריקן. לאחר מכן שיחק באוניברסיטת דיוק בין השנים 2006 ועד 2010. בעונת 2009/2010 הוא הוביל את דיוק לאליפות ה-NCAA. ניסה להבחר בדראפט 2010 אך נכשל. שייר עבר לריו גראנדה ואלי וייפרס מה-NBDL. בשבת הוא חתם במכבי תל אביב.

שאייר היה אחד משלושת הקפטנים של דיוק בעונת 2008/2009 . באותה עונה  קלע שיא קריירה של 30 נקודות במשחק נגד ווייק פורסט. באותה עונה הוא גם הועבר מעמדתו הרגילה (שוטינג גארד) לעמדת הפוינט גארד .

דיוויד בלאט דיבר על שחקן הרכש החדש: "אני מאוד שמח שהצלחנו להחתים את ג'ון שאייר, רציתי אותו בקבוצה כבר בקיץ שעבר ואני מאוד שמח שכעת הצלחנו. ג'ון הוא שחקן מאוד מוכשר, חכם, בעל אופי קבוצתי, עם יכולת להתעלות ברגעים הגדולים, ווינר אמיתי שלמרות גילו הצעיר כבר הוכיח זאת בכל מקום שהיה בו, הוא שחקן עם המון מחויבות לקבוצה בה הוא משחק, ואלו בדיוק הדברים שאנחנו אוהבים לראות בשחקנים. הוא ייתן לנו עוד מימד של קליעה מבחוץ שקצת היה חסר לנו, יחד עם הקבוצתיות והלב הענק שיש לו. לא פחות חשוב מזה ג'ון הוא יהודי שמגיע לישראל, והלוואי שישאר כאן איתנו שנים רבות".

אחד מבעלי מכבי תל אביב, דיוויד פדרמן, שוחח בסוף השבוע עם יותם הלפרין בנוגע לאפשרות שהלפרין יחזור למכבי תל אביב. בין הצדדים קיימים עדיין פערים כספיים.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק