חצור חשוד ששיחד שופט

מעצרם של גל חצור ותומר סיני מבעלי הפועל פ"ת הוארך בחמישה ימים בחשד שהיטו משחקים. נגד חצור יש חשד ששיחד שופט וגרם להטיית משחקים. חצור פרץ בבכי: שופכים את דמי. ההתאחדות הודיעה: לא מדובר בשופט כדורגל רשמי

יום שלישי 21 יוני 2011
שלמה חסיד

 גל חצור מבעלי הפועל פתח תקווה ותומר סיני, גם הוא מבעלי המועדון, יישבו במעצר חמישה ימים נוספים בפרשת הטיית המשחקים.

השניים הובאו בפני בית המשפט בראשון לציון בגין החשד להטיית משחקים בחודשים האחרונים. האשמות נגד חצור חמורות במיוחד ועל פי החשד הוא שיחד שופט כדורגל באחד המשחקים.

השופטת איטה נחמן, האריכה את מעצרו של  חצור בחמישה ימים, תוך שהיא קובעת כי התפתחות דרמטית בחקירה מחייבת את החזקתו במעצר. חצור פרץ בבכי מספר פעמים ואמר:  "שופכים את דמי. באתי לכדורגל ממקום אחר.  השקעתי מיליונים.  לא צריך להתעסק בשטויות של מכירת משחקים או מה שמיחסים לי. שמו אותי בתא עם אנסים וגנבים, שפכו את דמי. אין לי יד ורגל במה שהמשטרה טוענת, שופכים את דמי לשווא". 

סיני שהובא לבית המשפט כשהוא אזוק בידיו וברגליו, ונראה שבור נפשית. השופטת איטה נחמן  כתבה בהחלטתה: "בהתחשב בחומר החקירה שהוצג בפני, נחה דעתי כי קיים חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות המיוחסות לו וכי ראוי ונכון לאפשר מיצויה של החקירה.  נוכח פעולות החקירה הנדרשות, כפי שפורטו בנספח הסודי במ/1, שוכנעתי כי יש לאפשר את המשך החקירה כשהחשוד נתון במעצר, זאת בהתחשב באופי פעולות החקירה ובקיומו של יסוד לחשד כי שחרורו של החשוד יביא לשיבוש הליכים". 

על-פי הידוע ולפי חומר הראיות שנאסף, המשחק בו ישנו חשד להענקת שוחד לשופט הוא משחק אימון שערכה הפועל פ"ת בתקופת החורף באילת. על-פי החשד, ראשי הפועל פ"ת מימנו הבאתו של אדם שהתחזה לשופט כדורגל והוא זה שניהל את המשחק.

בהתאחדות לכדורגל הבהירו כי נציג מטעמם ומטעם איגוד השופטים לא הגיע למשחק האימון וכי השופט עליו מדובר אינו שופט כדורגל מטעם איגוד השופטים. יש לציין גם כי המשחק לא היה מאורגן על-ידי ההתאחדות לכדורגל, כנהוג גם במשחקי אימון.

גורם המקורב לחקירה מסר ל-TELESPORT כי יהיה קשה למשטרה להוכיח בבית המשפט את חלקם של סיני וחצור בהטיית המשחקים אם בכלל, אולם ההערכה היא כי גם אם לא יוגש כתב אישום נגד השניים - דרכם אל מחוץ לכדורגל הישראלי סלולה היטב.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק