אז לאן יעבור בוזגלו?

במכבי תל אביב ובמשפחתו של מאור בוזגלו כבר השלימו עם העובדה שמאור ישחק כמעט בוודאות, בעונה הבאה, בקבוצה אחרת. ניסינו לבדוק מי תוכל לקלוט אותו והאמת: אין לילד הרבה מאוד אפשרויות

יום חמישי 23 יוני 2011
דורון ברגר
    אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, מאור בוזגלו לא ישחק בעונה הבאה במכבי תל אביב. עונש ההשעיה והעובדה שבוזגלו לא ייצא למחנה האימונים, הם יותר מרמז לכך שבוזגלו כבר לא יתאמן בקרית שלום. 

הבעיה הגדולה -  בוזגלו אמור להרוויח העונה סכום של כחצי מיליון דולר נטו. לבוזגלו יש סעיף שחרור על סך 4 מיליון יורו, אבל במכבי יסתפקו גם ברבע מהסכום, אפילו בחמישית, העיקר להשתחרר מהעול הכספי העצום של השחקן שהחליף לפני שהגיע למכבי תל אביב, ארבעה מועדונים בפחות מחמש שנים והוא אז רק בן 21. 

צריך לזכור שהחל מסוף העונה הבאה, בוזגלו יהיה שחקן חופשי והוא יוכל לעזוב את מכבי תל אביב לא כל תמורה. עוד סיבה למכבי למכור תל אביב אותו עכשיו במחיר הפסד.

אז לאן בכלל יכול לעבור בוזגלו? לא ברור. לקבוצות התחתית אין שום סיכוי לשלם לו. אירופה אולי קורצת, אבל ספק אם שם ירצו לקחת את הסיכון. ניסינו לעשות קצת סדר ולהעריך היכן ישחק בעונה הבאה הקשר המוכשר.

סיכויים טובים - הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים

מקצועית, אין בכלל ספק שבוזגלו הכי מתאים להפועל תל אביב. אלי טביב הרי ימצא  את עצמו בעונה הבאה ללא גילי ורמוט ואיתי שכטר,  אליהם ניתן לצרף את ערן זהבי ששיחק גם בחלק ההתקפי. אבא יעקב בוזגלו ודאי ישמח להעביר את בנו מעבר לכביש ולנקום בשלל נצחונות בדרבי, עוד נתון שמחזק אפשרות זו.

אבל הפועל לא נוהגת להעביר אליה שחקנים עם רזומה בעייתי כמו בוזגלו. בהפועל עדיין מלקקים את הפצעים מצירופם של ליאור אסולין וראובן עובד לפני מספר שנים, אם כי השניים נחשבים למגה בעיתיים. הבעיה הגדולה היא שלא ברור מי שולט בהפועל תל אביב. מוני הראל שוחח עם מקורבים לבוזגלו, אבל האם הוא קובע?

גם בית"ר ירושלים נראית כמועדון שיכול לזכות בבוזגלו. הקהל של בית"ר בטח יאהב אותו, ומקצועית ברור שיש לו מקום. הבעיה שלבית"ר אין כסף. לפני שלוש שנים בדיוק סומן בוזגלו  כרכש הגדול ביותר שבית"ר ירושלים הייתה אמורה לעשות. המשכורת הייתה אמורה להיות בערך פי 4 ממה שמאור מרוויח במכבי, המקום בהרכב מובטח, כמו גם ההשתתפות במוקדמות ליגת האלופות. אבל גיורא שפיגל הבהיר אז למקורביו כי הוא חושש מאוד מהתגובות של אבא בוזגלו במקרה שבנו יוחלף באחד המשחקים בדקה ה-88. כך הפסיד מאור חוזה עתק בבית"ר ירושלים, בגיל 20.

הפעם אין כסף גדול, אבל יש כמה נתונים שעשויים להשתנות. ראשית, בית"ר עשויה למצוא משקיע חדש. שנית, בית"ר עשויה למכור עוד שחקנים בכירים בהתקפה (עמית בן שושן למשל). במקרה כזה ייתכן ויתפנה קצת כסף בקופה עבור בוזגלו.

סיכוי בינוניים-  הפועל באר שבע

למה הפועל באר שבע? אלונה ברקת תחפש חיזוק וכסף אף פעם לא היווה שיקול ממש אחראי מצידה. מי ששילמה יותר מחצי מיליון דולר עבור בלם כמו סוארז , תשלש את הסכום עבור בוזגלו. עם באר שבע עשויה מכבי תל אביב לבצע עיסקת חליפין זו או אחרת. סיכוי לא גבוה, אבל קיים.

שאר הקבוצות- כמעט שום סיכוי

אין שום סיכוי  אמיתי שמאור בוזגלו יעבור לקבוצה מהדרג השלישי או הרביעי בישראל, מלבד, אולי, מ.ס אשדוד. ג'קי בן זקן עוד עשוי לתפור עסקה מורכבת כדי לקלוט את הבחור. מכבי פתח תקוה? הלוזונים לא ישקיעו כסף עבור הילד. מכבי נתניה? דניאל יאמר כבר לא שם.  הפועל פתח תקוה? הצחקתם אותנו. השאר? אין סיכוי.

חו"ל? הבמה של דודו דהאן

מעבר לאירופה אפשרי, אך הרבה תלוי בסוכן הלאומי. אם דודו דהאן יצליח לשכנע את אחד מראשי הקבוצות בבלגיה שבוזגלו מתאים להם כמו כפפה לילד, הרי שבוזגלו  עשוי למצוא את עצמו בעונה הבאה בליגה הזו. פיני זהבי לא יתעסק עם יעקב בוזגלו ורונן קצב ינסה לעשות קופה על איתי שכטר, לא על מאור.

יישאר במכבי תל אביב?

האמת, מאור דווקא מתאים מאוד למכבי תל אביב. הקהל אוהב אותו, השחקנים חושבים שהוא כישרון על, מקצועית גם מוטי איווניר חושב שהוא שחקן טוב. העובדה שהוא באמת מרוויח הרבה כסף, עשויה להשאיר אותו בקרית שלום לפחות לעוד עונה אחת, אבל כאמור הסיכוי לכך קלוש. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק