המלצת WINNER למשחק הטניס

ברנרד טומיץ' האוסטרלי, בן 20 יפגוש את הטניסאי הבלגי הבינלאומי, שאבייר מאליס בן ה-32 בשלב שמינית הגמר של טורניר ווימבלדון. הכל לקראת משחק מספר 65 בטופס הליין. המלצת WINNER למשחק הטניס

יום שני 27 יוני 2011
אייל כהן

שלב שמינית הגמר בטורניר ווימבלדון האנגלי מפגיש משחק מרתק לא פחות מהטניסאים הגדולים, כאשר ברנרד טומיץ' האוסטרלי, סך הכל בן 20 ויפגוש את הטניסאי הבלגי הבינלאומי, שאבייר מאליס בן ה-32. 

שאבייר מאליס (דירוג: 40) : בינוני, כבד, לא נשבר בקלות

מאליס מאוד אוהב לשחק בווימבלדון וזוהי הפעם ה-11 בסך הכל מאז החל את הקריירה בה הוא מגיע לממלכה להשתתף בטורניר היוקרתי. ההישג הגדול של מאליס היה בשנת 2002,  אז הצליח להגיע עד לשלב חצי הגמר. הדירוג הגבוה ביותר של הבלגי היה באותה השנה, בה הצליח להתברג במקום ה-19. בהווה נמצא מאליס במקום ה-40 בעולם. ההצלחה של מאליס מתבטאת דווקא בתחום הזוגות, שם הצליח לזכות בטורניר הגראנד סלאם היוקרתי בשנת 2004 ביחד עם בן ארצו, אוליבר רוחוס. השניים הגיעו למקום הראשון ברולאן גארוס הצרפתי.

מאליס הצליח להרוויח עד כה מקריירת הטניס סכום פרסים של מעל 4 מיליון דולר. ההישגים המרשימים יותר של מאליס היו בתחילת הקריירה שלו בין השנים 2001 ל-2005: הצליח ב-2001 להגיע לסיבוב הרביעי באליפות ארה"ב הפתוחה ועשה זאת שוב ב-2003 וב-2005. ב-2002 גם הגיע לסיבוב הרביעי ברולאן גארוס וב-2004 הגיע פעמיים לסיבוב הרביעי גם ברולאן גארוס וגם בווימבלדון. 

ברנרד טומיץ' (דירוג: 158): צעיר, חצוף עם שאיפות (תשאלו את סודרלינג)

מול מאליס המעט מבוגר, יעמוד טומיץ' האוסטרלי הצעיר שעוד לא חגג אפילו את גיל 20. טומיץ' אומנם מייצג את אוסטרליה, אבל נולד בכלל בשטוטגרט, גרמניה ומוצא הוריו מקרואטיה ומבוסניה.  טומיץ' דורג במקום ה-286 בעולם לפני כשנתיים, ובשנה שעברה עלה למקום ה-208 בעולם. כעת האוסטרלי/קרואטי מדורג במקום ה-158 ובהחלט מראה שיפור במעמדו וביכולתו.

עד כה בקריירה הקצרה של טומיץ' הוא הצליח לזכות רק ב-8 מפגשים והפסיד 15. בקריירה הקצרה הצליח הצעיר להרוויח כ-300 אלף דולר. 

בווימבלדון זו תהיה הופעתו השנייה בלבד, כאשר בשנה שעברה הוא הצליח להגיע עד לסיבוב הראשון, לאחר שעבר את המוקדמות. הפעם הצליח טומיץ' להפתיע אפילו את עצמו כאשר בשלב המוקדם ניצח את ריסצ'יק הגרמני ואת רוברט פארח הקולומביאני. 

עד כה בווימבלדון 2011:

לפני שהצליח להתברג לסיבוב הראשון ניצח טומיץ' את ליסנארד ממונאקו. בסיבוב הראשון המוקדם טומיץ' גבר על דווידנקו הרוסי המדורג 29 בטורניר. בסיבוב השני טומיץ' המשיך וגבר על עוד טניסאי רוסי, איגור אנדרייב, לאחר חמש מערכות מורטות עצבים. הניצחון הגדול של טומיץ' היה מול סודרלינג השוודי, המדורג חמישי בעולם. הוא עשה זאת בשלוש מערכות (1:6, 4:6, 5:7).

ואילו מאליס החל את הטורניר ישירות מהסיבוב הראשון ולא נזקק לשלב המוקדמות. בסיבוב הראשון גבר מאליס על זברב הגרמני. בסיבוב השני מאליס גבר על מאייר, המדורג 20 בטורניר ב-4 מערכות. בסיבוב השלישי מאליס גבר על מלצר האוסטרלי והמדורג 11 בטורניר בשלוש מערכות. 

עד כה איבד מאליס רק מערכה אחת בלבד בשלושת המשחקים. טומיץ' לעומת זאת הפסיד כבר שלוש מערכות, כאשר במשחק מול אנדרייב הרוסי הצליח לחזור מפיגור של שתי מערכות לניצחון 2:3 בסיכום הכללי. 

לכאורה, ההימור על מאליס נראה ריאלי יותר. אבל ספורט הוא עניין של מומנטום. הפתעה בהחלט יכולה לבוא בחשבון.

משחק מספר 65: ברנארד טומיץ' - חאבייר מאליס . ההימור 1: היחס 2.1

צילומים: GETTYIMAGES

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק