ריבר פלייט ירדה לליגה השנייה

תמיד יש פעם ראשונה: המועדון המפואר מבואנוס איירס ירד לליגת המשנה בפעם הראשונה בתולדותיו, לאחר 1:1 מול בלגארנו בגומלין במונומנטל (1:3 בכללי). ריבר החמיצה פנדל במחצית השנייה

יום ראשון 26 יוני 2011
מערכת TELESPORT

אחרי ההפסד הראשון במשחק בקורדובה, 0:2, לא רבים האמינו שריבר פלייט תוכל להישאר בליגה הבכירה. בכל זאת, קבוצה שלא כבשה צמד שערים ב-90 דקות כבר מספר חודשים. ואכן כך היה הערב באצטדיון המונומנטל בבואנוס איירס- ריבר פלייט, שלא נשרה לליגת המשנה בכל 110 שנות קיומה, 80 מתוכן בליגה מקצוענית, ירדה ליגה בפעם הראשונה בתולדותיה.

מריאנו פאבונה העלה את ריבר פלייט ליתרון 0:1 כבר בדקה החמישית והרים את המונומנטל הענקי באוויר. אוהדי המיליונרים דחפו כמו שרק הקהל בארגנטינה יודע, אבל גם זה לא הספיק. לא במקרה ריבר הגיעה לצמד משחקי ההישרדות.

ההגנה של המיליונרים כשלה גם ברגע האמת, ובדקה ה-61 סידרה לאורחת בלגראנו שער שיויוון יקר מפז שקירב את הקבוצה שהחליפה העונה 3 מאמנים לליגה הבכירה. ריבר קיבלה הזדמנות ענקית להוליך כשזכתה לבעיטת פנדל בדקה ה-68, אבל פאבונה בעט כדור שטוח שנקלט על-ידי אולאבה, שוערה של בלגראנו.

ריבר ניסתה עד הסיום להכריע את המשחק, אך ללא הצלחה. במשחקי המבחן אין חשיבות לשערי החוץ וכל ניצחון של ריבר בהפרש של 2 שערים ומעלה היה משאיר אותה בליגה הבכירה, אבל כאמור המשחק הסתיים ב-1:1, 1:3 בסיכום שני המשחקים, והקבוצה מבואנוס איירס נושרת.

אין ספק, סיטואציה חדשה בליגה הארגנטינאית כבר מהעונה הבאה. ללא מרטין פאלרמו האגדי של בוקה, וכעת גם ללא ריבר פלייט.

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק