4 שופטים ישראלים במפעלים האירופאים

אלי חכמון, מנשה משיח, מאיר לוי ולירן ליאני ינהלו במהלך הימים הקרובים משחקי מוקדמות של ליגת האלופות והליגה האירופית. מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר: "השיבוצים מעידים על התקדמותם של השופטים הישראלים"

יום שני 27 יוני 2011
שלמה חסיד

 גאווה גדולה שוררת באיגוד השופטים בעקבות העובדה שאופ"א שיבצה ארבעה צוותי שיפוט ישראלים במשחקי המוקדמות של ליגת האלופות והליגה האירופית.

ב-30 ביוני תצא רביעיית השופטים הראשונה בראשותו של אלי חכמון למשחק בין באנאטס הארמנית למטאלורגי רוסטאבי מגיאורגיה במסגרת סיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית. עבד אל עוברה (אלרמילי) וניסן דוידי ישמשו כקוונים במשחק, בעוד שדניאל בר נתן יהיה השופט הרביעי. חכמון (35) החל לשפוט בשנת 1992, ועד כה שפט 11 משחקים בינלאומיים בקריירה.

ב-12 ביולי ינהל מנשה משיח את המשחק המסקרן במסגרת סיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות, בין סקונטו ריגה (לטביה) לויסלה קראקוב הפולנית של מאור מליקסון. משיח ייעזר בקוונים עמיחי מוזס ואורן בורנשטיין ובשופט הרביעי חיים יעקב. משיח, בן ה-37, החל לשפוט בשנת 1993, הפך לשופט בינלאומי לפני כ-3 שנים ומאז שפט 11 משחקים בינלאומיים.

ב-14 ביולי שתי רביעיות שופטים ישראליות ינהלו שני משחקי במסגרת סיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית. הרביעייה הראשונה, בראשותו של מאיר לוי, תנהל את המשחק של וורסקלה פולטאבה האוקראינית לבין המנצחת בין גלנטורן מצפון אירלנד לרנובה המקדונית במסגרת סיבוב המוקדמות השני בליגה האירופית. 

הקוונים במשחק יהיו שבתאי נחמיאס ועבד אל עוברה (אלרמילי), בעוד שהשופט הרביעי במשחק יהיה שי שיטרית לוי (43). לוי, שב-17 העונות האחרונים שפט בליגת העל בישראל, הינו שופט בינלאומי משנת 1999 וברזומה שלו 40 משחקים באירופה.

הרביעייה השנייה, בראשותו של לירן ליאני, תנהל את המשחק בין קסמטי ההונגרית לאקטובה הקזחית. דביר שמעון, דוד ביטון וזיו אדלר יעזרו לליאני בהונגריה. ליאני, בן ה-37, החל לשפוט בשנת 1993 וגם לו 11 משחקים בינלאומיים בקריירה.

מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר: "שיבוצים אלו מוכיחים ללא ספק על התקדמותם של השופטים הישראלים בזירה הבינלאומית. בשנים האחרונות נעשים מאמצים רבים ומושקעים משאבים רבים בקידומם המקצועי של השופטים בכלל ושל השופטים הבינלאומיים בפרט. מאמצים אלו נושאים פרי בעיקר בשנה האחרונה, עם שיבוצם המרובה של שופטים ישראלים במפעלים האירופאים השונים. ללא ספק יש לנו במה להתגאות ונמשיך בקו הזה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק