'הנפת היולב חקוקה בזכרוני'

ארז כץ, שהיה קפטן הפועל ירושלים כשזכתה בגביע אירופה לפני 3 שנים בראיון מיוחד ל-TELESPORT: זה היה אחד הרגעים המרגשים שחוויתי. אני מאחל לטפירו ולחבריו בהצלחה

יום שלישי 27 פברואר 2007
שלמה חסיד

ארז כץ, קפטן בני השרון נחשב עד היום לסמל בהפועל ירושלים. הסיבה: כץ היה הקפטן המיתולוגי של הקבוצה ובעיקר זכור כמי שהניף את גביע היול"ב ההיסטורי שבו זכתה הקבוצה כשגברה על ריאל מדריד באולם בשרלרואה.

כץ העניק השבוע ראיון מיוחד ל-TELESPORT לכבוד המשחק החשוב של ירושלים הערב (19:00) מול ז'לז'ניק ברבע גמר גביע יול"ב.

ש: ארז, מה אתה אומר על העונה של ירושלים באירופה?

ת: "אני חושב שהדרך עדיין ארוכה מבחינתם. הם צריכים לעבור משחק משחק. זה היה ככה גם בשנה שבה אנחנו לקחנו את הגביע. אני מאחל להם המון בהצלחה".

ש: הרגע של הנפת הגביע עדיין חקוק אצלך בזכרון?

ת: "חבל על הזמן, אין דברים כאלה. זה אחד הרגעים הכי מרגשים שחוויתי הן כשחקן והן כבנאדם. אני מאחל למאיר טפירו ולחברים שלו המון בהצלחה, אבל רק לא בליגה במשחק נגדנו ביום שבת".

ש: באותה קבוצה איתך שיחקו וויל סולומון, דורון שפר, קלי מקארתי, כולם כוכבים גדולים, ואתה הנפת את הגביע. עד כמה אתה קשור לירושלים היום?

ת: "היום קצת פחות, כי בסוף העונה ההיא שרון דרוקר שהיה המאמן זרק אותי הביתה כמו שאומרים. לאט לאט הפנמתי את זה. עשיתי שנה באשקלון ושנה בהפועל תל אביב. אתה מתבגר מהדברים האלה, לומד על החיים והכדורסל. היום אני מבסוט בבני השרון. היו לי שש שנים מאוד יפות בירושלים, הייתי שלוש שנים קפטן הקבוצה וזה כנראה עושה משהו לאוהדים. תמיד כיף שמפרגנים לך".

ש: היית ילד הטיפוחים של דני קליין

ת: "הוא העלה אותי מהנוער ונתן לי את המושכות בתור קפטן הקבוצה, ויש לנו קשר מיוחד".

ש: תחזור להפועל ירושלים יום אחד?

ת: "כל שנה שואלים אותי, כל שנה אני לא חוזר. נראה מה יהיה".

ש: אין היום בירושלים שחקני בית.

ת: "מאיר טפירו התחבר מאוד לקבוצה. גם מתן נאור. גם הזרים מזוהים איתם. אני בטוח שהקהל מחכה שיצמח ילד מאוד מוכשר במחלקת הנוער ויתבלט בקבוצה הבוגרת".

ש: גם בני השרון בפורמה וגם ירושלים חזקה מאוד. הסיפור של האליפות השנה פתוח?

ת: "לפי התוצאות הסיפור פתוח, אבל צריך לעבוד קשה. אנחנו רק בתחילת הסיבוב השני, ונראה עוד מי יעפיל לפיינל פור ומה יהיה".

צילום ועריכת וידאו: יותם רונן

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק