נדאל מול דיוקוביץ בגמר ווימבלדון

טורניר ווימבלדון בטניס: רפאל נדאל ניצח כצפוי את אנדי מארי בארבע מערכות 7:5, 2:6, 2:6, 4:6 ויפגוש בגמר את נובאק דיוקוביץ' הסרבי, שניצח בארבע מערכות את הצרפתי צונגה בחצי הגמר

יום שישי 01 יולי 2011
שלמה חסיד
 גמר קלאסי? אפשר להגיד ככה: רפאל נדאל ונובאק דיוקוביץ', שני הטניסאים המדורגים במקומות 1 ו-2 בעולם, ייפגשו ביום ראשון בצהריים בגמר טורניר ווימבלדון. זאת אחרי שרפאל נדאל הספרדי ניצח הערב את אנדי מארי, הבריטי והלוזר הניצחי 7:5, 2:6, 2:6, 4:6.

נדאל, הפסיד את המערכה הראשונה מול מארי וכל אלפי הצופים בווימבלדון קיוו שאולי האליל שלהם סוף סוף ינצח את נדאל ויעפיל לגמר, אבל לשור הספרדי היו תוכניות אחרות. 

נדאל, חזר להציג את הטניס המושלם שלו וניצח די בקלות את שלוש המערכות הבאות כדי להגיע לעוד גמר גראנד סלאם ולהמשיך את המסע לשבירת השיא של רוג'ר פדרר השוויצרי, שהודח ברבע הגמר מול צונגה הצרפתי.

דיוקוביץ מתעלה ומנצח את צונגה

נובאק דיוקוביץ', הטניסאי הסרבי, שמציג השנה את הטניס הטוב ביותר בעולם, עלה לפסגת הדירוג העולמי אחרי שהבטיח  את השתתפותו בגמר טורניר ווימבלדון.

 דיוקוביץ' שיחק בחצי הגמר מול הצרפתי ג'ו ווילפורד צונגה, והציג טניס כמעט מושלם, בדרך לניצחון סוחף בארבע מערכות ועליה לגמר.

 המערכה הראשונה היתה שקולה והסתיימה ב-6:7 לטובת הסרבי, אולם במערכה השניה הוא הפגין עליונות ברורה וניצח 2:6. 

כשנראה היה שהצרפתי מרים ידיים הגיעה המערכה השלישית. דיוקוביץ' כבר היה ביתרון 5:6, הגיש לניצחון אך נשבר. הצרפתי ניצח את שובר השיוויון 9:11 ולקח את המשחק למערכה רביעית, אולם אז דיוקוביץ' התעשת, הציג את כל הרפרטואר המפואר שלו וניצח 3:6 כל הדרך לגמר.

דיו'וקוביץ' אמר בסיום: "היה קשה מאוד מול הטניסאי שהדיח את פדרר. המשימה טרם הושלמה ואם לא אנצח בטורניר למעשה לא עשיתי כלום".

דיוקוביץ' העפיל בשנה שעברה רק לחצי הגמר ולא הצליח להעפיל לגמר. לפיכך העפלה השנה תוסיף לו את הנקודות החסרות לעקוף את רפאל נדאל שזכה בטורניר בשנה שעברה.


צילום: GETTYIMAGES

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק