הוא משלנו

נובאק דיוקוביץ' הוא כנראה הספורטאי הזר הכי ישראלי שיש. בגלל זה גם תהיו בטוחים שאין שום סיכוי שהוא ייזכר כאחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה. מקומו יהיה לצד מכובדים כמו אגאסי, רודיק וילנדר או איבאן לנדל

יום ראשון 03 יולי 2011
דורון ברגר

כל כך סמלי היה שמשהו יתחרבש בטקס הענקת הגביע לנובאק דיוקוביץ', אלוף ווימבלדון לשנת 2011. ככה זה כשמישהו תופס את האנגלים עם המכנסיים למטה. פתאום חלק מאנשי הקו עם החולצות בחוץ, מנחה הטקס לא מסורק והמיקרופונים לא עובדים. שום קשר לרשמיות של הממלכה הבריטית בכל הקשור למתרחש במגרש המרכזי בלונדון.

מדוע זה היה סמלי? כי נובאק דיוקוביץ' הוא הכל חוץ מספורטאי שדוגל ברשמיות. דיוקוביץ' הוא אומנם סרבי, לשעבר יוגוסלבי, אבל נדמה שאין בעולם כולו ספורטאי בכיר זר, שמתנהג בצורה כל כך מזרח תיכונית, אולי אפילו ישראלית כמו נובאק שלנו.

זה הבחור שהתחנך על-ידי עמית נאור. עוד אחד שהקשר בינו ורשמיות מקרי בהחלט. רצה הגורל ונאור וחבריו הישראליים תכננו את תחילת הדרך של נובאק. לפני כשלוש שנים, עם ביקורו בקריית אונו, היה פשוט בלתי נתפס לחשוב שבתוך זמן קצר הוא הולך לזכות באליפות אוסטרליה. כבר אז הוא התגלה כבדרן לא קטן, אחד שמזכיר הרבה יותר את אנדי רם מאשר את אנדי רודיק.

דיוקוביץ בן ה-24 ויש לו כבר 3 תארי גראנד סלאם, אבל אפשר בהחלט להמר שבקריירה שלו הוא לא יגיע למספרים של פדרר, סמפראס או נדאל. משהו בבורג של הספורטאי הענק הזה לא מכוון בכיוון הנכון. חפשו ב-YOUTUBE את השם "NOVAK DJOKOVIC FUNNY" ותהיו המומים מכמות הקטעים המרהיבה של הטניסאי הטוב ביותר בעולם נכון לשנת 2011.

בכל מקרה, מה שלא ייקרה בהמשך העונה דיוקוביץ' הבטיח כמעט סופית את בחירתו לספורטאי השנה על-ידי כל גוף שמכבד את עצמו. להגיע לחודש יולי כשהפסדת אפילו משחק אחד בכל השנה זה הישג מדהים. בוודאי כשההפסד היחיד היה הוא מול הטניסאי הגדול בכל הזמנים. 

אבל מה טומן העתיד של דיוקוביץ'? כנראה קריירה גדולה, אך לא כזו כמו של הגדולים באמת. דיוקוביץ' פשוט לא מתאים להיות אחד הגדולים או הגדול מכולם. אם אתם רוצים להשוות אותו לענף אחר, קחו לדוגמא את ג'ורג' בסט או אריק קאנטונה מענף הכדורגל. אפשר גם לציין את צ'ארלס בארקלי הכדורסלן. 

הקריירה של דיוקוביץ' תהיה דומה הרבה יותר לזו של אנדי רודיק, מאטס וילנדר,  אנדרה אגאסי או איבאן לנדל. הוא יקטוף כמה תארי גראנד סלאם, יהיה בורג מרכזי בכל טורניר שיגיע אליו וירוויח מיליונים על מיליונים, אבל כישראלי טוב הוא יסתפק רק בלהיות כמעט גדול.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק