הפלייאוף יכול לחכות עונה נוספת

המלצת WINNER לליגת ה-MLS: שני ניצחונות רצופים במהלך השבוע האחרון העלו את המורל אצל טורונטו, שאף ביצעה רכש מרשים למדי לאחרונה. ניו יורק רד בול חייבת לחזור למסלול הניצחונות

יום רביעי 06 יולי 2011
מערכת TELESPORT

מאז השבוע הראשון של חודש מאי לא השיגה טורונטו ניצחון, כמעט חודשיים ימים של תוצאות תיקו והפסדים. אבל בשבוע שעבר בונקובר, טורונטו חזרה למסלול הניצחונות והשיגה 3 נקודות יקרות. הבטחון ושמחת החיים חזרו, ועוד באותו השבוע השיגה טורונטו ניצחון שני ברציפות, הפעם במסגרת גביע האליפות הקנדי.

אך למרות השבוע הנהדר שעובר על הקבוצה הקנדית, מצפה להם משוכה גבוהה בהרבה הלילה. ניו יורק ממוקמת במקום השני במזרח ולזכותה 25 נקודות, 7 נקודות מעל טורונטו הלפני אחרונה בבית המזרחי, כשלרד בול משחק חסר. הפרט הפיקני לקראת המשחק הוא שלמעשה עבור טורונטו מדובר במשחק מול יריבה שהיא לחלוטין מודל לחיקוי.

שחקן הרד בול לשעבר, בלם טורונטו דניאל בורמן אמר לקראת המשחק: "בדומה לטורונטו, הייתי עם הרד בול בסיטואציה דומה ב-2009. החליפו בקבוצה כל שנה את מרבית השחקנים וככה קבוצת כדורגל לא יכולה לתפקד. המטרה זה ליצור אחדות, תרבות ספורט, ליצור עקביות שהקבוצה תוכל להישען עליה. ייקח זמן לבנות דבר כזה בטורונטו אבל אנחנו בדרך הנכונה. אנחנו רוצים לנצח כל משחק, אבל בשביל תוצאות לטווח הרחוק אנחנו צריכים זמן".

כידוע, ניו יורק הייתה הקבוצה בעלת המאזן הגרוע ביותר בליגה בשנת 2009. אבל תהליך בניה ארוך ומחשבה על העתיד מעבר לתוצאות מיידיות, הובילו את הקבוצה לאליפות המזרח בעונה שעברה. גם את עונת 2011 פתחו הרד בול ברגל ימין, כאמור מדורגים שניים בבית המזרחי נכון לימים אלה.

וכפי שניו יורק נראתה ב-2009, כך טורונטו השנה. הקבוצה התחזקה במאמן ארון וינטר, משחקני העבר הגדולים של הולנד, וכן ביצעה בחודש האחרון רכש מרשים בדמות הקשר הגרמני טורסטן פרינגס וכן החלוץ דני קוברמנס. השניים יוכלו ליטול חלק במשחק רשמי רק מה-15.7, כך על-פי חוקי ליגת ה-MLS.

על אף שניו יורק סובלת ממשבר לאחרונה, 3 תוצאות תיקו והפסד ב-4 משחקי הליגה האחרונים, היא בכל זאת הדומיננטית מבין השתיים. טורונטו יודעת שבשביל להגיע לראשונה לפלייאוף הליגה, היא צריכה לחשוב לטווח ארוך וכך היא מדברת ופועלת. את התוצאות המיידיות היא תשאיר לאורחת.

משחק 45: ניו יורק-טורונטו (1+). ההימור: X ביחס 3.00

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק