עכשיו נראה אותך פייבוריטית

המלצת WINNER לקופה אמריקה: מעטים מאוד נתנו סיכוי לבוליביה במשחק הפתיחה שלה מול המארחת ארגנטינה, אך היא הצליחה לסיים בתיקו וכמעט לנצח. הלילה, בוליביה כבר תגיע פייבוריטית מול נבחרת משנית של קוסטה ריקה

יום חמישי 07 יולי 2011
ארז דיקפלד
כולם ציפו שבמשחק הפתיחה של הקופה אמריקה, נבחרת בוליביה תובס. הארגנטינאים עוד זוכרים לנבחרת הקטנה שנמצאת מצפון-מערב לאימפריה של ליונל מסי את התבוסה 1:6 במוקדמות הגביע העולמי.

אבל לא כך היו הדברים. בוליביה הגיעה למשחק הפתיחה בלה פלאטה ללא חששות, ועם חלוף הדקות, כשהארגנטינאים החלו להילחץ, הבוליביאנים הצנועים השיגו שער יתרון. בסיום נפרדו הצדדים ב-1:1, אבל הצד הבוליביאני נראה מאושר.

אמנם זה מקרי, אבל ללא צל של ספק שהמצטיינים בצד הבוליביאני בשבוע שעבר היו הצמד "הישראלי" - השוער קרלוס אריאס ששיחק בעונה האחרונה במכבי נתניה והבלם של מכבי ת"א לפני שנתיים, רונלד ראלדס. הבלם שהנחית אבי נמני במכבי ת"א הוא גם הקפטן של הקבוצה, והכינוי שהודבק לו בדרום אמריקה "סאן רונלד" מחייב.  הבלם היה בלתי עביר, כשגם ליונל מסי לא זכה לכבוד מצד הקפטן שמשחק בסך הכל בקולון הארגנטינאית.

בוליביה הקטנה זכתה בקופה אמריקה פעם אחת בלבד, ב-1963 אז גם אירחה את הטורניר. ואכן, מדובר בנבחרת במגמת ירידה חדה. ב-1997 דורגו הבוליביאנים במקום ה-18 בעולם על-ידי פיפ"א, לאחר שנעצרו בקופה אמריקה רק ע"י ברזיל. מאז לא עברו הבוליביאנים את שלב הבתים, כשגם למונדיאל הגיעו בפעם האחרונה רק בשנת 1994. מאז הספיקו להידרדר עד למקום ה-93.

מנגד, מגיעה קוסטה ריקה עם הרכב צעיר במיוחד לדרום אמריקה, ובעיקר לא מנוסה. השחקן המבוגר ביותר בסגל הוא בן 27, כשהגיל הממוצע עומד על 23. בנוסף, לארבעה שחקני סגל בלבד יש יותר מ-10 הופעות בנבחרת. 

אם הזכרנו ניסיון, אז זו הפעם הרביעית של האורחת ממרכז אמריקה בטורניר הקופה היוקרתי. בפעמיים הקודמות היא נעצרה בשלב רבע הגמר, משמע שלב אחרי הבתים. אבל נראה שהטורניר הזה יסתיים עבורה בדיוק כמו בפעם הראשונה בה השתתפה בקופה אמריקה, ב-1997. אז היא לא עברה את שלב הבתים, והפינאליסטית של אותה שנה הייתה כאמור יריבתה הלילה, בוליביה.

הנבחרת הבוליביאנית יודעת שזו ההזדמנות שלה לחזור במקצת למרכז הבמה, לפחות זו של דרום אמריקה. בזכות התיקו המרשים מול ארגנטינה גם המקום השלישי עשוי להספיק לה לשלב רבע הגמר, אליו היא בוודאי משתוקקת לחזור. כעת כל שנותר לה היא לנצח את הצעירה של קוסטה ריקה, ועל אדמת דרום אמריקה זו בהחלט משימה הרבה יותר מאפשרית.

משחק 74: בוליביה-קוסטה ריקה. ההימור: 1 ביחס 1.65

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק