הראל לוי הורחק ל-3 חודשים

הטניסאי שנטש את משחק גמר גביע המדינה לזוגות בעיצומו נקנס גם ב-500 שקל. אס"א ת"א נקנסה גם היא באותו הסכום. ועדת המשמעת: זו עבירה חמורה שאין להשלים עימה

יום רביעי 28 פברואר 2007
אורן קורנפלד

הראל לוי, מי שנחשב במשך שנים כטניסאי מבטיח, הורחק היום (רביעי) לשלושה חודשים בפועל, וספג גם הרחקה לשלושה חודשים ע"ת לשנה בעקבות נטישת המגרש במהלך משחק הזוגות בגמר גביע המדינה.

לוי, שבחר שלא להמשיך לשחק, נקנס גם ב-500 שקל. אגודת אס"א הראל ת"א, אליה משתייך לוי נקנסה גם היא ב-500 שקל.

לוי הודה בעובדות בפני ועדת המשמעת, הביע צער והתנצל על הצעדים שבהם נקט. הוא נימק את התנהגותו בנסיבות סביב משחק גמר הגביע אשר לטענתו אורגן שלא כראוי, במתקן לא ראוי, ברעש, בהעדר כמות שופטים מספקת, בטעויות שיפוט ובהעדר טיפול רפואי לו נזקק לפני המשחק ובמהלכו.

לטענתו, הוא כשחקן מקצועני הרגיל לסטנדרטים אחרים לא יכול היה להשלים עם המצב, כך שכל הגורמים הביאו אותו להפסיק את המשחק באמצעו.

ועדת המשמעת בראשותו של עו"ד עדי דיסקין ובהרכב של שני דיינים נוספים (עו"ד ארנון בן חור והגב' חדוה גונן), מצאה את לוי אשם בהתנהגות בלתי ספורטיבית ובהתנהגות בלתי הולמת. בסיכומים כותבת הוועדה: "הפסקת משחק בכלל ובמשחק גמר גביע המדינה בפרט היא עבירה שיש לראותה בחומרה שאין להשלים עמה. על אחת כמה וכמה כאשר שחקן מקצועני עטור הישגים, שחקן נבחרות ישראל מתנהג כך זו דוגמא רעה לשחקנים צעירים.

"נפלא מאתנו מדוע השחקן לוי, כשחקן ותיק ומנוסה לא נהג כמקובל בכל תחרות טניס, דהיינו מדוע לא פנה לשופט המשחק ולמשקיף והודיע כי פציעתו מונעת ממנו מלהמשיך במשחק ובכך היה נמנע כל ההליך המתנהל בפנינו".

שוויץ: ענבר בחצי הגמר

עמית ענבר המתמודד בימים אלה בפיוצ'ר בשוויץ, העפיל לחצי הגמר בטורניר הזוגות יחד עם פריק מורן מהולנד.

הצמד החצי ישראלי ניצח 0:6 ו-2:6 ברבע הגמר את מרטין פישר וארמין סנדבריצ'לר האוסטרים שדורגו במקום השלישי בטורניר. ענבר ובן זוגו יפגשו בשלב הבא את המדורגים במקום השני בטורניר, דיוויד קלייר ודניאל מולר מגרמניה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק