קולומביה לראשות הבית

המלצת WINNER: קולומביה ובוליביה ייפגשו הערב לפתיחת מחזור המשחקים השלישי בקופה אמריקה. האם הכשלון הארגנטינאי יעניק לקולומביה את ראשות בית א'? לבוליביה יש תכניות אחרות

יום ראשון 10 יולי 2011
שלמה חסיד
בשעה טובה ואולי קצת פחות מוצלחת עבור הקופה אמריקה, מחזור המשחקים השלישי של שלב הבתים יוצא לדרך. המשחקים אינם במקביל וגם 8 מתוך 12 הקבוצות המשתתפות יעפילו לשלב רבע הגמר, אבל הערב נזכה לגלות מי הראשונה שתבטיח רשמית את מקומה.

האצטדיון בסנטה פה יארח בשעה 22:00 את משחק בית א' בין שתי הנבחרות האחראיות עד כה לחיים הקשים שעוברים על המארחת, קולומביה ובוליביה. 

בעוד נבחרת בוליביה פתחה את הטורניר עם התיקו המרשים מול ארגנטינה, את ההזדמנות להיות בראש הבית היא פיספסה ובגדול במשחק הקודם מול קוסטה ריקה, אותו הפסידה 0:2 ועוד יצאה בזול. זכר לאותו משחק בוליביה גם תיאלץ להסתדר ללא 2 שחקני הגנה שהורחקו, וולטר פלורס ורונלד ריברו. כדי להבטיח את מקומם בשלב הבא, על בוליביה לנצח בהפרש של 2 שערים לפחות.

אך במוקד המשחק עומדת קולומביה. הנבחרת שזכתה לבית יחסית נח לא חשבה שהיא תיפרד מהטורניר כבר בשלב הבתים, אבל מי האמין שהיא תהיה תלויה בעצמה על מנת להבטיח את ראשות הבית? 

קולומביה אמנם רשמה ניצחון דחוק על קוסטה ריקה וסחטה תיקו מאופס מול ארגנטינה, קצת קשה להאמין איך היא לא מצאה את הרשת באותן 90 דקות, אבל ההתקפה בראשותו של פלקאו בכל זאת יכולה לזקוף לזכותה פתיחה מרשימה. ואם קולומביה אכן תבטיח הערב את ראש בית א', היא לא רק תהיה בשלב רבע הגמר - היא גם תמנע מפגש עם ראשי הבתים האחרים. בטורניר בו הדברים מתנהלים כצפוי היינו אומרים שזה צפוי למנוע מפגש עם נבחרות דוגמאת ברזיל ועלול לסבך בעיקר את ארגנטינה, אבל בקופה אמריקה הנוכחי נראה שההפתעות עוד לפנינו.

ולמרות זאת, אל לשכוח שמקומה של קולומביה בשלב הבא אינו מובטח. הפסד הערב מול בוליביה עלול לשלוח את הקולומביאנים למקום השלישי, בהנחה וארגנטינה תנצח מחר את קוסטה ריקה, ואז ההעפלה לשלב רבע הגמר תלויה בתוצאות משחקי הבתים האחרים, כיוון שרק 2 מתוך 3 הקבוצות שיסיימו במקום השלישי יזכו להעפיל לרבע הגמר. נקודה תספיק לקולומביה להבטחת ההעלייה, אולם אז המאבק על ראשות הבית נפתח.

דריו מורנו, שחקן ההתקפה הקולומביאני שרשום על החמצת הטורניר ואולי אף מעבר, אמר לקראת המשחק: "זה הולך להיות משחק מורכב מאוד. בוליביה היא לא נבחרת קלה, ראינו את המשחק שלהם מול ארגנטינה. אנחנו צריכים להיות מרוכזים ולהיזהר לא לטעות".

על מצוקת השערים הוסיף: "השערים יגיעו. אין לי ספק בכך. אני אפצה על השער שהייתי צריך לכבוש מול ארגנטינה".

למרות ההפתעות בבתי הקופה אמריקה, ובעיקר כי בוליביה הגיעה לטורניר אולי כנבחרת החלשה ביותר, קולומביה חייבת לעשות את העבודה ולקחת את 3 הנקודות. ייתכן שהיא עוד תשלם על כך ביוקר אם ברזיל לא תסיים במקום הראשון ובכך השתיים יפגשו עוד לפני שלב הגמר. אבל בדרום אמריקה משחקים כדורגל ללא התחשבות במי תסיים איפה, והתוצאה תהיה בהתאם. 

אנו ממליצים על קולומביה בישיר. עם זאת, לאוהבי היחסים הגבוהים- אנחנו ממליצים לנסות ולהסתכן על שההתקפה של קולומביה תתאפס ותנצח את המשחק ביותר מגול.

משחק 39: קולומביה-בוליביה. ההימור: 1 ביחס 1.45.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק