רגע האמת של המארחת

המלצת WINNER לקופה אמריקה 2011: מוזר, אבל לקרב הישיר על הכרטיס לרבע הגמר שייערך הלילה, שחקני נבחרת ארגנטינה ממש לא יכולים להגיע רגועים וזחוחים. הכרטיס לשלב הבא אינו מובטח, גם לא נגד קוסטה ריקה החלשה

יום שני 11 יולי 2011
מערכת TELESPORT
ארגנטינה תתמודד הלילה (3:45) נגד קוסטה ריקה, במשחק על כל הקופה. לא, ממש לא מדובר בגמר הקופה אמריקה 2011, אלא בסה"כ במשחק השלישי במסגרת שלב הבתים, ועדיין מדובר במשחק שהחשיבות שלו גדולה הרבה יותר מאשר כל חובב כדורגל טיפוסי היה יכול להעלות בדעתו לפני שריקת הפתיחה של הטורניר.

שני משחקים, שתי תוצאות תיקו, שתי נקודות (1:1 מול בוליביה ו-0:0 נגד קולומביה). מה עובר על הנבחרת המארחת, המורכבת מרשימה של כוכבים? ליונל מסי, קרלוס טבס, סרחיו אגווארו ואנחל די מריה, מהווים רק חלק מההתקפה של הארגנטינאים, שעל הנייר, לפחות, אמורה להיות חזקה אצלם ביחס לחלק ההגנתי.

רבים טוענים כי מדובר בדור הטוב ביותר של שחקנים קדמיים המעטרים את ה'אלביסלסטה'. אם כך, היכן השערים? ובמיוחד לאור העובדה שהמאמן סרחיו באטיסטה כל כך מתעקש, שלחלוטין אין צורך בכל שינוי במערך הטקטי של נבחרתו?


ללא ספק, הדברים אינם הולכים בהתאם לתוכניות של הנבחרת המארחת, וקוסטה ריקה למעשה מציבה אותה במצב של 'להיות או לחדול'. לקראת המשחק הגורלי, המאמן באטיסטה ביקש משחקניו להיפטר מהפאניקה ולשמור על האמונה.

"אני עדיין בטוח לגמרי בשחקנים האלו, הם טובים מאוד", אמר באטיסטה לכלי התקשורת לאחר ה- 0:0 המאכזב מול קולומביה. "אנחנו מעט איטיים בחלק ההתקפי, אבל זה לא מצב שמצריך שינויים רציניים".

"אחרי המשחק מול קוסטה ריקה, אנחנו יכולים להיות עם חמש נקודות במאזננו. אנחנו חייבים להישאר רגועים. אומנם מדובר בסוג של משחק גמר עבורנו, אבל עלינו לצנן את האווירה ולשמור על קוח רוח".

מן העבר השני, קוסטה ריקה מגיעה למשחק ללא לחץ, כשלמעשה אין לה מה להפסיד ואחרי שרשמה ניצחון 0:2 מפתיע על בוליביה, וזאת כשהגיעה לטורניר עם הנבחרת הצעירה שלה (עד גיל 23). אך אל נא נזלזל ברצונה של הנבחרת ממרכז אמריקה לגרום לאכזבה בשורות המארחת ואוהדיה. 

מה שבטוח, איצטדיון מריו אלברטו קאמפס בקורדובה צפוי לספוג דמעות רבות הלילה מצידם של אוהדי ארגנטינה, השאלה אם יהיו אלו דמעות של שמחה או דמעות של עצב.

ארגנטינה כבר לא תסיים ראשונה בבית א'. המקום הזה שייך לקולומביה שניצחה אמש את בוליביה. תיקו יספיק לסנסציה מצד קוסטה ריקה, רק שקשה להאמין שזה יקרה. מה שכן, קשה להאמין שאם הלחץ, ארגנטינה תנצח בלות.

משחק מספר 87: ארגנטינה - קוסטה ריקה (‎+1). ההימור: איקס.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק