אסור לפשל

אחרי שלוש שנים מוצלחות, הכדורגל הישראלי חייב להמשיך בקו העלייה בהצלחותיו באירופה כדי לעשות לכולנו את החיים יפים ביותר בעוד שנתיים

יום שלישי 12 יולי 2011
דורון ברגר
 השנתיים הקרובות של הקבוצות הישראליות באירופה עשויות להיות קריטיות במיוחד. אחרי שלוש שנים לא רעות בכלל, נמצא הכדורגל הישראלי בקו לא רע כדי לעשות קפיצה נוספת ולשדרג את מעמד הקבוצות הישראליות באירופה. כל מה שצריך הוא להמשיך בקו שהחל בשלוש השנים האחרונות ולנסות להגיע הכי רחוק שאפשר בכל אחד המפעלים.

הסבר קצר: חישוב הניקוד של המדינות על-ידי אופ"א נעשה על-פי ההישגים ב-5 השנים האחרונות. הכדורגל הישראלי סוחב כבר 3 שנים ויסחוב לעוד שנתיים את הכשלון העצום בעונת 2007/08. מדובר בעונה בה כל הנציגות הישראליות נכשלו במשחקי המוקדמות, למעט הפועל ת"א שהצליחה להעפיל איכשהו לליגה האירופית עם גיא לוזון, אך עשתה שם כלום ושום דבר. אגב, זו אותה העונה בה מכבי ת"א בקושי חלפה על פניה של סנטה קולומה, מכבי נתניה ובית"ר ירושלים עפו עוד במוקדמות והעונה היא, כאמור, עדיין נלקחת בחשבון בחישובים.

החישובים של אותה עונה יילקחו בחשבון גם בעונה הקרובה ובזו שאחריה. אבל, במקביל, יילקחו בחשבון גם ההצלחות הגדולות ב-3 השנים האחרונות: 2 העפלות לליגת האלופות, קמפיין מעולה של הפועל ת"א בליגה האירופית לפני שנתיים, קמפיין סביר סביר של מכבי חיפה בליגה האירופית ואפילו מכבי ת"א ובני יהודה הצליחו לעבור סיבוב או 2 במשחקי המוקדמות.

המשך המגמה יעלה את ישראל עד למקומות ה-14 עד ה-16 באירופה, ואולי אפילו למעלה מכך. הדרך, לפיכך, לקבוצה נוספת במוקדמות ליגת האלופות עשויה להיות סלולה. נכון, להבדיל מהאלופה הסיכוי של קבוצה ישראלית נוספת להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות יהיה נמוך, אך לא בלתי אפשרי. בנוסף, תינתן הזדמנות לקבוצה נוספת להעפיל לליגה האירופית, ועם קצת מזל אז עוד ישחקו כאן 3 קבוצות ישראליות במפעלים האירופאיים גם בחודשי החורף.

כך שכל שצריך לעשות הוא להמשיך באותו הקו. מכבי חיפה חייבת להעפיל גם העונה לליגת האלופות, והפעם עליה גם להשיג כמה נקודות. להפועל ת"א אסור לפשל ועליה לנצל את העובדה שהיא מדורגת, זאת כדי להעפיל לשלב הבתים של הליגה האירופית. למרות הבעיות של הראל וטביב, האדומים מוכרחים להשיג כמה שיותר נקודות וניצחונות.

ממכבי תל אביב ובני יהודה צריך לבקש מאמץ מיוחד. קשה להאמין שבני יהודה תצליח לעשות משהו מעבר לסיבוב המוקדמות השני, אבל היה גם קשה להאמין שגיא לוזון יצליח עם אותה בני יהודה להגיע על סף שלב הבתים של הליגה האירופית. ממכבי של גולדהאר אפשר וצריך לבקש שתשדרג את עצמה. מכבי ת"א עשתה קמפיין מוקדמות נהדר בעונה שעברה. אבי נמני וחבורתו הצליחו להדהים את אולימפיאקוס ועם קצת יותר ריכוז היו יכולים אולי להעיף גם את פאריס סן ז'רמן. העונה אחת המשימות של מוטי איווניר תהיה לקדם את מכבי עוד קצת ממה שהצליחו נמני ומזרחי. זה יהיה לטובת מכבי ת"א, ולטובת הכדורגל הישראלי כולו.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק