הניצחון הראשון בליגת האלופות?

המלצת WINNER לסיבוב המוקדמות השני, של מוקדמות ליגת האלופות: אנחנו מעניקים לכם המלצה מיוחדת על המשחק שייערך ביום שלישי בערב באירלנד בין שמרוק לבין פלורה טאלין

יום שלישי 12 יולי 2011
ארז דיקפלד

מוקדמות ליגת האלופות אמנם החלו בסיבוב המוקדמות הראשון כבר בסוף חודש יוני, אבל אפשר לומר שהמפעל הטוב ביותר באירופה באמת יוצא לדרך עכשיו. סיבוב המוקדמות השני, בו תשתתף גם מכבי חיפה יוצא לדרך ואנחנו מעניקים לכם המלצה מיוחדת על המשחק שייערך ביום שלישי בערב באירלנד.

בשעה 22:00 באצטדיון טאלגט ייערך המשחק בין שמרוק רוברס האירית לבין פלורה טאלין מאסטוניה. נתחיל עם המארחת, הנמצאת בעיצומה של הליגה האירית. 

לאחר 22 מחזורים, שמרוק רוברס מדורגת במקום השני עם 42 נקודות מ-22 משחקים- 12 ניצחונות, 6 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים. למרות שנמצאת במרחק נקודה אחת בלבד ממוליכת הטבלה, החודש האחרון אינו מאיר פנים לרוברס. ב-6 משחקי הליגה האחרונים ניצחה שמרוק ב-2 משחקים בלבד, אך אחד הניצחונות היה מול סט. פטריק השלישית בטבלה.

בעונה שעברה השתתפה שמרוק רוברס במוקדמות הליגה האירופית וגברה בסיבוב המוקדמות השני על...בני יהודה תל אביב. דרור קשטן וחניכיו כשלו במשימה לעבור את האירים, 0:1 בבלומפילד לזכות שמרוק ו-1:1 בחוץ. רוברס פגשה בסיבוב המוקדמות השלישי את יובנטוס הפסידה פעמיים, 0:2 באירלנד ו-0:1 בטורינו.

ולמרות שהעונה שעברה אולי נראית מרשימה, קבלו את הנתון הבא: לשמרוק רוברס עדיין אין ניצחון במפעל ליגת האלופות. היא השתתפה במפעל בפעם האחרונה בשנת 1987, בסה"כ רשמה 14 משחקים במוקדמות המפעל והפסידה בעשרה, לצד 4 תוצאות תיקו.

מייקל אוניל, מאמן שמרוק אמר לקראת המשחק: "השחקנים ממש מצפים למפגש מול טאלין. לכולנו מאוד חשוב לשחק באירופה. לא יצא לי להגיע לטאלין, אבל צפינו בהם ועשינו את עבודת המעקב היטב. אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לנצח ולהעפיל לשלב הבא אם נהיה במיטבנו".

מהצד השני מגיעה הנציגה האסטונית, פלורה טאלין. גם האסטונים נמצאים בעיצומה של הליגה, ופלורה היא מוליכת הטבלה. לאחר 16 משחקים היא ללא הפסד, 12 ניצחונות ו-4 תוצאות תיקו.  אז האם ההפסד הראשון יגיע דווקא באירלנד?

לזכותה של טאלין, בניגוד לשמרוק, לאסטונים ישנו ניצחון בודד במפעל ליגת האלופות. זה קרה בשנת 1998, ניצחון שלא הספיק לה על מנת להעפיל למוקדמות הסיבוב השני.

משחק מספר 7: שמרוק רוברס-פלורה טאלין. ההימור: 1

צילום: האתר הרשמי של שמרוק רוברס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק