צרפת מקווה להגיע לפרנקפורט

גביע העולם לנשים: נבחרת צרפת רושמת מונדיאל נהדר על אדמת גרמניה, והיא רחוקה 90 דקות בלבד ממשחק הגמר בפרנקפורט. הבעיה שמולה תתמודד ארה"ב, אלופת העולם פעמיים בשנות התשעים

יום רביעי 13 יולי 2011
מערכת TELESPORT

מונדיאל הנשים מספק את הסחורה, ללא ספק בכלל, כאשר את תשומת הלב המירבית תפסו משחקי רבע הגמר הדרמטיים. המרוויחות הגדולות של שלב 8 האחרונות היו נבחרות ארצות הברית וצרפת, שכעת יפגשו אחת את השנייה בחצי הגמר.

שני מחנות האוהדים, הן הצרפתי והן האמריקאי, סבלו ברבע הגמר. ממש ככה. ארה"ב השוותה בתוספת הזמן של ההארכה מול ברזיל הנהדרת, כשגם הצרפתיות ידעו משחקים קלים יותר משלב רבע הגמר מול אנגליה. לאחר 120 דקות של מותחן בכל מפגש, צרפת וארה"ב כאמור העפילו לשלב חצי הגמר לאחר בעיטות עונשין מ-11 מטר, ועתה נראה מי מהצדדים יסבול, ככל הנראה, במהלך חצי הגמר, אבל יוכל לחייך מיד עם שריקת הסיום.

המשחק שייערך הערב במינשנגלדבאך מפגיש נבחרות עם סגנונות משחק שונים לחלוטין, ומעמד שונה. זהו טורניר גביע העולם לנשים השישי בסך הכל שמתקיים, ובעוד צרפת מפתיעה לטובה את כולם עם הגעתה לשלב חצי הגמר, ארה"ב כבר אירחה את המונדיאל פעמיים, וזהו גם מספר הפעמים שבו זכו בנות ארה"ב להניף את גביע העולם בשנים 1991 ו-1999.

בנוסף, ייתכן שגם ההכנה של צרפת פחות מקצועית. יש שיגידו שזה לא מפריע או שמדובר בפרטים זוטרים, אבל לאחר הניצחון הצרפתי על אנגליה בשלב רבע הגמר, זכו בנות צרפת לצ'ופר מפנק על ההעפלה בדמות המבורגרים. אם זה עוזר או שאולי יזיק? נגלה הערב.

גם ההיסטוריה נגד הצרפתיות. הנבחרות נפגשו 13 פעמים בעבר, והנתון הוא חד צדדי לטובת האמריקאיות. 11 מפגשים מתוך ה-13 הסתיימו בניצחון ארה"ב. בשנת 2006 נפגשו הנבחרות למשחק ידידות שהסתיים בתיקו, כשהניצחון הצרפתי היחיד על ארה"ב היה במשחק ידידות בשנת 1990.

בצרפת מודעים לנחיתות מול ארה"ב, אך אין בכוונתן לחזור הביתה כ"כ מהר. ברונו ביני, שחקן עבר בצרפת וכיום מאמן נבחרת הנשים אמר: "יש לנו יתרון קטן מול ארה"ב כיוון שאנו מכירים טוב יותר את האצטדיון. היה לנו מספיק זמן לנח ולהתכונן למשחק. גם הטקטיקה שלנו מתאימה לסגנון המשחק של ארה"ב- בעוד הן ישחקו על כדורים ארוכים, אנחנו נשלוט במרכז השדה ונניע את הכדור, למדנו היטב את המשחק שלהם ותרגלנו מספר מהלכים שיכולים להכריע".

מצד ארה"ב התייחסה למשחק מייגן רפיון, המשחקת בקישור: "אנחנו מרגישות טוב. אנחנו מגיעות עם בטחון גבוה מאוד לקראת המשחק מול צרפת. צרפת שיחקה נהדר מול אנגליה, אני חושב שהולך להיות משחק מאוד מעניין".

משחק 27: צרפת-ארה"ב. ההימור: 2 ביחס 1.65

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק