יפן ושבדיה בקרב על הגמר

חצי גמר מונדיאל הנשים בגרמניה: נבחרת שבדיה המושלמת מנוסה הרבה יותר, אבל היפניות לא הפסידו ליריבה הסקנדינבית כבר 15 שנה. אז מי מהן תהיה נוכחת במשחק הגמר בפרנקפורט?

יום רביעי 13 יולי 2011
שלמה חסיד

רק תשעים דקות מפרידות בין יפן ושבדיה לגמר מונדיאל הנשים. לשבדיה תהיה זו הופעה שניה בחצי הגמר בשלושת המונדיאלים האחרונים. הן הפסידו לגרמניה בשנת 2003 במשחק הגמר של המונדיאל שנערך בארצות הברית. נבחרת יפן סיימה בין ארבע הראשונות באולימפיאדת בייג'ין בשנת 2008.

יפן לא הפסידה מול שבדיה בארבעת המשחקים האחרונים ביניהן, כששני משחקים הסתיימו בניצחון יפני ועוד שני משחקים הסתיימו בתיקו. הפעם האחרונה שבה שבדיה ניצחה את יפן היתה לפני 15 שנה.

יפן שואבת עידוד מהניצחון ברבע הגמר מול גרמניה, כאשר במשך 120 דקות היפניות שמרו את הגרמניות החזקות על 0-0, במשחק ביתי שלהן בוולפסבורג.

הומארה סאווה וליסה דהילקוויסט היפניות הבקיעו כל אחת שלושה שערים בטורניר, והן הנשק ההתקפי העיקרי של נבחרתן. מהצד השני, שבדיה נבחרת מאוחדת ביותר ואולי המרשימה עד כה במונדיאל. לשבדיות מאזן מושלם, כשגם ברבע הגמר הן לא התקשו לגבור על האוסטרליות בתוצאה 1:3.

קרוליין סגר, קשרית שוודיה, אמרה :"יפן קיבלה יום אחד יותר של מנוחה כי היא שיחקה לפנינו ברבע הגמר, אבל במשחק הזה אנחנו נהיה לא פחות רעננות מהן ואני מאמינה שננצח". 

נוריו סוסאקי, מאמן יפן אמר: "הכוחות שקולים ורק אלוהי הכדורגל יודע מי תנצח במשחק".

משחק מספר 44: יפן-שבדיה. ההימור: 2 ביחס 2.05.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק