תיקו לא בא בחשבון

המלצת WINNER לקופה אמריקה: פרגוואי וונצואלה יעלו לשחק הלילה בסלטה בידיעה שהמנצחת תסיים בראש הבית ותזכה לרבע גמר נוח במיוחד. תוצאת תיקו תאפשר לברזיל לסיים ראשונה

יום רביעי 13 יולי 2011
מערכת TELESPORT

ג'רארדו מרטינו, מאמן נבחרת פרגוואי אמר בימים האחרונים כי הוא משוכנע שעל נבחרתו לנצח את משחק הסיום של השלב הבתים מול ונצואלה, ובכך להבטיח את ראשות בית ב' ולסדר לנבחרתו בשלב הבא הגרלה נוחה, לפחות על הנייר.

עד כה פרגוואי סיימה ב-2 תוצאות תיקו, כשרק שער של פרד הברזילאי בתוספת הזמן מנע ממרטינו וחניכיו 2 נקודות יקרות, שהיו עושות לפרגוואי הלילה את החיים קלים הרבה. אבל גם עם המציאות הקיימת, בפרגוואי מאמינים שאי ניצחון יהווה כישלון.

בעקבות אותו שער ברזילאי בתוספת הזמן, התפרץ מרטינו על שופט המשחק הקולומביאני באותו הלילה והורחק. בית הדין המשמעתי בארגנטינה לא הקל ראש במעשה, והרחיק את מאמנה של פרגוואי גם מהמשחק הלילה. למרות זאת, הפגין מרטינו אופטימיות רבה: "בשביל לעלות לשלב רבע הגמר אנחנו חייבים לנצח. אין לנו אלטרנטיבה אחרת פרט לניצחון, 5 הדקות האחרונות במשחק מול ברזיל שינו עבורנו את כל התמונה".

בנוסף, התייחס מרטינו ליכולת של נבחרתו: "אני חושב שאנחנו משחקים טוב יותר ממה שהצגנו במונדיאל בדרום אפריקה בשנה שעברה (פרגוואי נעצרה על-ידי אלופת העולם, ספרד ברבע הגמר). אני מתקשה להאמין שאנחנו נסיים את דרכנו בקופה אמריקה הלילה".

ולמרות הבטחון המופרז, קשה להתעלם מ-2 משחקי הקופה אמריקה שהציגה ונצואלה. ניצחון 0:1 מול אקוודור ורשת נקייה מול ברזיל עשו את העבודה, ולא בכדי הציבו את ונצואלה בראש הבית, נכון לערב מחזור הסיום בבית ב'.

שני הצדדים יודעים שראש הבית שווה ברבע הגמר משחק מול קבוצה שסיימה במקום השלישי, ואם לא די בכך אז לא מול הקבוצה הטובה ביותר מבין ה-3 שסיימו במקום השלישי, אלא זו שסיימה עם המאזן השני הכי טוב. כפי שנאמר בפתיח, על הנייר מדובר בהגרלה הקלה ביותר.

בעוד ניצחון לכל צד יבטיח את ראשות הבית, תיקו עלול להיות בעייתי במיוחד. אם המשחק יסתיים ללא הכרעה, ניצחון ברזילאי במשחק המאוחר של הלילה מול אקוודור יזניק אותה לראש הבית ויטרוף את הקלפים.

בונצואלה מודעים לכך ולפני המשחק אמר מגן הנבחרת, אוסבלדו ויזקרונדו: "אנחנו רגועים לחלוטין. התאמנו היטב ואנחנו מוכנים למשחק. התוצאות האחרונות שלנו מוכיחות שהעבודה הקשה משתלמת".

משחק מספר 48: פרגוואי - ונצואלה 1+. ההימור: איקס

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק