לשחרר את אלירן עטר לפורטו

חלוץ מכבי ת"א מבוקש אצל מחזיקת הליגה האירופית, אבל בקריית שלום מתלבטים בשאלה שבכותרת. שאלנו מספר אנשי מקצוע מה לעשות בנידון, וקיבלנו תשובה חד משמעית

יום שני 18 יולי 2011
שלמה חסיד

בבוקר שבת הבהבה על מסכי האינטרנט כותרת שנשמעת לא רצינית. פורטו, מחזיקת גביע הליגה האירופאית, מעוניינת בחלוץ מכבי ת"א, אלירן עטר. וכמו שחיים הכט שואל - מה אתם הייתם עושים? משחררים אותו או לא? אנחנו שאלנו מספר מומחים את דעתם.

איציק זוהר, מכוכבי העבר של מכבי ת"א וכיום פרשן בערוץ הספורט, אמר: "לא מאמין שאם פורטו באמת רוצה אותו, מכבי יכולה להשאיר אותו אצלה. פורטו יכולה להרשות לעצמה להציע למכבי סכום פיצוי הולם, וננגמר הסיפור. בטוח שאי אפשר להחזיק שחקן בכוח, בטח כשיש לו אפשרות לשחק באחת הקבוצות הטובות בעולם. לדעתי אם תגיע הצעה- מכבי תשחרר אותו".

אורי מלמיליאן, עוד כוכב עבר של מכבי, מבהיר: "לעטר יש פוטנציאל להיות בליגה הספרדית. זה חלוץ שהרבה זמן לא היה פה ולא סתם הוא מצליח. אסור למכבי לחסום את הקידום שלו. גם שחר שחרר את רפאלוב ברגע שהגיעה ההצעה המתאימה. בכסף שייכנס מכבי יכולה להביא כמה שחקנים טובים". 

מכבי תל אביב קבעה תג בלתי רשמי לחלוץ, בסך 4 מיליון דולר. במכבי יודעים שעטר הוא אולי השחקן החשוב בסגל ולאחר השחרור של מאור בוזגלו והמצב הרפואי הלא ברור של ברק יצחקי, שחרור של עטר יכול למוטט עוד עונה.

שמעון מזרחי, יו"ר מכבי תל אביב בכדורסל ואוהד מושבע של קבוצת הכדורגל, מרגיע: "אנחנו שחררנו את יותם הלפרין לאולימפיאקוס ואת אנטוני פארקר לאן.בי.איי, למרות שהם היו תחת חוזה. אין מה לעשות, כוחות השוק חזקים, וצריך להיות הוגנים עם השחקנים שיש להם כמה שנים בודדות למצות את הפוטנציאל שלהם ולגעת בתהילה ולעשות לביתם. זו גאווה למכבי שיהיה לה שגריר בפורטו".

אורי משיח, האוהד המושבע, סיכם: "יהיה חבל לשחרר אותו כי הוא השחקן הכי אהוב שלנו. מצד שני, זה יתקבל בהבנה כי אלירן חולם לשחק בקבוצה כזו. פורטו זה לא ליגה בלגית או פולנית. במקרה שתגיע הצעה רשמית אני בטוח שגולדהאר ייתן לו ללכת, וזה טבעי". 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק