הגיע הזמן לנצח

המלצת WINNER לקופה אמריקה: 3 תוצאות תיקו ופנדלים מחפירים של נבחרת הסלסאו הספיקו לפרגוואי בשביל להגיע עד חצי הגמר. בשביל להבטיח מפגש מול אורוגוואי שממתינה בגמר, היא צריכה לחשוב על ניצחון בכורה

יום רביעי 20 יולי 2011
מערכת TELESPORT

מה לא עברה נבחרת פרגוואי בטורניר. פרד הברזילאי הכניע אותה בתוספת הזמן וכפה שיוויון 2:2, ורק ארבעה ימים אחר כך היא שמטה יתרון 1:3 בדקה ה-90 מול ונצואלה, אותה תפגוש הלילה, והסתפקה בנקודה נוספת בלבד, לאחר 3:3. 

במשחק הפתיחה שלה בטורניר מול אקוודור הצדדים נפרדו ב-0:0 משמים, ואת שלב רבע הגמר הפרגוואים עברו בעזרת בעיטות עונשין מ-11 מטרים. ועל כן חייבת להישאל השאלה- האם פרגוואי ראויה למעמד חצי גמר הקופה אמריקה מבלי לנצח אף לא משחק אחד?

והתשובה הינה חד משמעית. פרגוואי חוזרת אל שלב ארבע האחרונות בטורניר בפעם הראשונה מאז 1989, אז כלל לא נערכו משחקי חצי הגמר אלא התקיים בית גמר, בו סיימה פרגוואי במקום האחרון. ואם זאת, פרגוואי נהנית מאחד הסגלים היותר חזקים שידעה לדורותיה. לא בכדי היא נעצרה בגביע העולם בשנה שעברה רק על-ידי ספרד, אלופת העולם, בשלב רבע הגמר, והגיעה עד ל-4 האחרונות בקופה אמריקה. עם שחקנים כ"כ מוכשר בחוד בראשותם של רוקה סנטה קרוז, לוקאס באריוש ונלסון ואלדז, ועם ההגנה הכי טובה בטורניר הקופה, אין ספק שגם הניצחון יגיע.

פרגוואי מגיעה למפגש השני שלה בקופה אמריקה מול ונצואלה לאחר ה-3:3 הדרמטי במשחק הסיום של שלב הבתים, בידיעה שהיא הפייבוריטית בין השתיים הלילה. על-פי משחקיה בטורניר, פרגוואי בהחלט מסוגלת למשוך את המשחק ל-0:0 משמים אם רק תרצה לעשות זאת, אך זה עלול להיות בעוכריה ועל כן ולא תהיה לה ברירה לחפש את ההכרעה במהרה.

ונצואלה, מהצד השני, יודעת לעשות בדיוק את ההיפך. היא מחפשת להניע את הכדור וחושבת התקפה, אולם במשחק רבע הגמר מול צ'ילה היה ניתן לראות מדוע זהו חצי הגמר הראשון של ונצואלה בתולדות הקופה אמריקה. נבחרת טכנית יותר הייתה מביסה את צ'ילה, בעוד ונצואלה רשמה רק 1:2 - זה הספיק לה מול ההגנה המקרטעת של צ'ילה, אבל ספק אם יחזיק מעבר.

פרגוואי אמנם תיאלץ להסתדר ללא אלקארז, שחקן הגנה משמעותי מאוד עבור האדומים, אך גם בלעדיו היא הסתדרה מול ברזיל מרגע הרחקתו ושמרה על שער נקי. נראה שאם ונצואלה אכן תגיע במטרה לנצח, לצד חוסר הניסיון הקיים במערכת, היא תשלם על כך ביוקר. במשחק האחרון בין השתיים בדקה ה-90 זה כבר עמד על 1:3, אבל תהיו בטוחים שפרגוואי למדה את הלקח, ובמידת הצורך תדע לשמור על התוצאה ולחגוג ניצחון ראשון בקופה אמריקה.

משחק 44: פרגוואי - ונצואלה. ההימור: 1 ביחס 1.7.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק