הראש באספניול, הכח הרוויחה

ליגת העל: הקבוצה של אורי מלמיליאן הצליחה לנצח בקרית-אליעזר ולשוח את מכבי חיפה למשחק מול אספניול עם חומר למחשבה. יוסי רוזן ושער עצמי של קולאוטי הוליכו את הסגולים לניצחון, מסודי צימק בתווך

שבת 03 מרץ 2007
מערכת TELESPORT

רוני לוי אמר בתחילת השבוע שחיפה היא קבוצה הינונית, אבל אחרי המשחק הערב מול הכח עמידר ר"ג, נראה שחיפה היא אפילו קבוצה חלשה. מול הקבוצה מהמקום הלפני אחרון, חיפה הציגה יכולת חלשה למדי והפסידה בפעם השנייה העונה לקבוצה הרמת-גנית. ההגנה של חיפה נכנעה למתפרצות של הכח, ולא ברור כיצד היא מצליחה לשמור על שער נקי באירופה. כנראה שהראש של חיפה כבר במשחק גביע אופ"א מול אספניול.

הכח, מצידה, יכולה להיות מאד מרוצה, מהמשחק. למרות מכת פציעות והיעדרו של שוקי נגר המוצהב, היא הצליחה לחזור מחיפה עם ניצחון ולטפס מעל לקו האדום, לפחות עד משחקה של מכבי הרצליה מול מכבי פתח-תקוה. הניצחון אולי ישכיח מעט את כל סיפור ההדלפות על אורי מלמיליאן שהקבוצה התעסקה בו כל השבוע ותחזיר את הקבוצה למחשבות הנכונות, על כדורגל.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, דקל קינן, אלון חרזי (יניב קטן, 51), חיים מגרשווילי, שאבייר אנדרסון, עבאס סואן (חאבייר דירסאו, 51), אלן מסודי, גוסטבו בוקולי, שלומי ארבייטמן, רוברטו קולאוטי (תומר, חמד, 77).

הכח עמידר רמת-גן:  ישראל פילוסוף, זבטי ליפנייה, אדריאן גמאן, יוסי ביטון, ליאור ראובן, יוסי רוזן, דן רומן (איציק כהן, 77), דודי ליברמן (אסי בוזגלו, 60), דניאל היידמן, אבי תקוה, אושרי גיטא (שלומי אדר, 51).

מחצית ראשונה

חיפה פתחה את המשחק מצויין ותקפה את שערה של הכח, אבל דווקא הסגולים הגיעו למצב האמיתי הראשון. בדקה ה-5 אושרי גיטא הגיע לבדו מול דוידוביץ', אבל השוער נגע והציל את חיפה.

בדקה ה-9 רוברטו קולאוטי, שמחפש שער ליגה בנרות, נגח כדור קרן פנימה, אבל לשער הלא נכון, 0:1 להכח ר"ג.

בדקה ה-25, כדור קרן של מכבי חיפה הסתיים בנגיחה של אנדרסון מעל המשקוף. בהתקפת הנגד, אבי תקוה הגיע לבדו מול דוידוביץ' אחרי איבוד כדור של משומר, אבל בעט רע מאד. חיפה שוב יצאה מהר וקולאוטי בעט מ-10 מ' קרוב לקורה.

בדקה ה-33 יוסי רוזן קיבל כדור בתוך הרחבה ובעט מצויין, אבל דוידוביץ' עצר.

דקה אחר-כך, חיפה הצליחה להשוות אחרי טעות קשה של שוער הכח, ישראל פילוסוף. הגבהה מ-30 מ' של אייל משומר מצד שמאל למרכז הרחבה הובילה ליציאה מיותרת של פילוסוף שהותירה את השער ריק לחלוטין ואלן מסודי ניצל את החור כדי להשוות. על השער העיבה ה"חגיגה" של מסודי, שסימן לקהל הירוק לשתוק. הקהל, בתגובה, החל לשרוק בוז על כל נגיעה של מסודי בכדור.

בדקה ה-40, שאבייר אנדרסון השאיר כדור לשלומי ארבייטמן, שבמקום למסור לקולאוטי שחיכה לבד ברחבה, ניסה לבעוט מהאוויר והחטיא את השער. 

מחצית שנייה
 
מכבי חיפה פתחה את המחצית השנייה בדיוק כפי שפתחה את הראשונה, בגוון התקפי. כבר אחרי דקה, רוברטו קולאוטי קיבל כדור בתוך הרחבה ובעט חזק, אבל החוצה. בדקה ה-51 עבאס סואן קיבל כדור בצד ימין והשאיר לקולאוטי, רבל החלוץ לא הצליח להגיע והגנת הסגולים הרחיקה.

הכח ר"ג בהתקפה מתפרצת למופת חזרה להוביל בדקה ה-57, כאשר שלומי אדרי פרץ מצד שמאל והשאיר כדור ליוסי רוזן, שמ-16 מ' בעט חזק פנימה 1:2 להכח.

בדקה ה-66 עוד הגבהה לרחבה של הכח, אלן מסודי שוב הגיע, אבל הפעם נגח מ-5 מ' החוצה. מן העבר השני, בעיטה של ראובן מ-16 מ' נעצרה בקלות על-ידי דוידוביץ'. בדקה ה-75 שוב ניסה קולאוטי את מזלו, הפעם מ-25 מ', אבל הכדור הלך החוצה.

חיפה עוד ביצעה מספר ניסיונות עקרים, אבל לא באמת סיכנה את שערו של פילוסוף והכח משיגה נקודה שביעית (!) העונה מול חיפה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק