כך זוכים באליפות, מוטי

לראשונה מזה שנים, מכבי תל אביב נראתה כמו קבוצת כדורגל. דורון ברגר משוכנע שאם אלירן עטר יישאר בריא, מכבי ת"א תוכל לזכות העונה באליפות

יום שישי 22 יולי 2011
דורון ברגר
נכון, היריבה ממש לא משהו. עם כל הכבוד ללנקראן, מכבי תל אביב היתה יכולה וצריכה לתת לאזרים גם בחוץ צמד שערים. הכל נכון, אבל משהו במכבי ת"א בשבוע האחרון מוכיח שבאמת משהו השתנה השנה בקרית שלום.

משחקים כאלה צריך לדעת לעבור. מכבי ת"א ידעה להסתבך בשנים האחרונות לא פעם בסוג המשחקים האלה, ואם הצליחה לעבור שלב זה היה רק בזכות מזל או בזכות הברקה זו או אחרת. הפעם, מכבי הגיעה מוכנה בידיעה שהיא מגיעה להר געש של 17,000 איש שלא מזכירים בכלום אוהדים של קבוצה אירופאית ממוצעת ומהמגרש שהזכיר מאוד מראות משנות ה-60 וה-70, והיה חשוב לה לחזור עם הכרטיס לשלב הבא ביד.

מוטי איווניר חייב לשאוב עידוד מהמשחק הזה. מכבי היתה יכולה ליפול לתוך המוקש שהיא נקלעה אליו באזרביג'אן, אבל למרות שאין הילה גדולה, ידעו שחקניה להלחם ולשחק כמו שקבוצת כדורגל צריכה לשחק בשלבים אלה. עזבו אתכם מהתוצאה, העיקר להיות ביחד ולעבור לשלב הבא. 

וכשמדובר במכבי ת"א, לא מדובר בדבר של מה בכך. מכבי של השנים האחרונות התרגלה להיות קבוצה של שחקנים בודדים, שכל אחד משחק בעיקר בשביל עצמו וכדי להיות אהוב על ידי האוהדים. איווניר סילק מהמועדון את כל מי שהפריע לקבוצתיות, חלק צפונה, חלק מזרחה, חלק לאירופה וחלק לבלבל את המוח במסיבות עיתונאים תמהוניות. איווניר נשאר עם חבורה של לוחמים, שהוא אוהב, ואלירן עטר אחד.

עטר שווה כל שקל שמכבי תוותר עליו אם תתעקש לא למכור אותו בשנים הקרובות. לדעת כותב שורות אלה, עטר הוא שחקן הליגה הטוב, החשוב והיעיל היום בליגת העל. גם בעונה שעברה ראינו את עטר מושך לבדו כמעט את כל הגנת היריבות. זה אמור להספיק מול כמעט כל ליגת העל שלנו. צריך לזכור גם שבמכבי אמור לשחק העונה ברק יצחקי, שממנו האוהדים בקושי נהנו בשנה האחרונה. אם יצחקי יהיה בריא, זה יהיה בונוס מצוין עבור איווניר, אבל לא בטוח שהוא יכול לבנות על זה.

אז נכון, זו רק תחילת הדרך ובעיות עוד עלולות (או עשויות, תלוי את מי אתם אוהדים) לצוץ. אבל בזכות האווירה הנוחה בפתיחת העונה, ההגרלה הסופר נוחה במוקדמות הליגה האירופאית ובעיקר בזכות העובדה שליגת העל שלנו הולכת להיות העונה, הליגה הגרועה בכל הזמנים, החבר'ה של מוטי איווניר יכולים לשחזר העונה את מה שהם לא עשו מאז שנת 2003. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק