לסיים את הקופה עם טעם מתוק

שתי הפתעות טורניר הקופה אמריקה, ונצואלה ופרו יפגשו הערב בלה פלאטה למשחק על המקום השלישי. את הכבוד המגיע להן השתיים קיבלו, אבל מי תזכה לסיים שלישית?

שבת 23 יולי 2011
מערכת TELESPORT
כברת דרך מרשימה עשו בטורניר קופה אמריקה 2011 שנערך על אדמת ארגנטינה שתי נבחרות האנדרדוג המובהקות, ונצואלה ופרו. הראשונה התמודדה בשלב הבתים עם נבחרות אקוודור, ברזיל והפיינאליסטית פרגוואי, ופרו התמודדה בבית עם צ'ילה, מקסיקו ופיינאליסטית נוספת, אורוגוואי.

על אף הקושי כבר ממשחקי שלב הבתים, לשתיים ישנו הפסד אחד לכל אורך הטורניר. גם ההפסד היחיד היה של נבחרת פרו מול צ'ילה, משחק אותו הפסידה פרו משער עמוק בתוספת הזמן, יש הטוענים שספגו הפרואנים שער מכוון על מנת למנוע מפגש עם ארגנטינה ברבע הגמר.

בשלב רבע הגמר, אחרי שסיימה את הבית במקום השני, הדיחה ונצואלה את צ'ילה החזקה, 1:2 אחרי משחק התקופה משובח. עם קצת יותר כשרון ברגליים זה גם יכול היה להסתיים בתבוסה כואבת. מהצד השני, פרו חלפה על פני קולומביה עם 0:2 בהארכה.

בשלבי חצי הגמר השתיים כאמור נעצרו, אך גם זה היה הרבה מעל המצופה מהן. ונצואלה נכנעה רק מול פרגוואי בבעיטות עונשין מ-11 מטרים, בעוד אורוגוואי הדיחה את פרו מצמד של לואיס סוארז.

ואחרי הרקע הכללי שעשו השתיים בשלושת השבועות האחרונים, מעט מידע. פרו תיאלץ להגיע למשחק ללא הקפטן והכוכב הגדול, חואן מנואל וארגס שהורחק במשחק חצי הגמר לאחר ששלח מרפק מכוער בדקה ה-69, בדקות המשבר של פרגוואי מול הסלסטה. וארגס בהחלט יהיה חסר לפרו הערב, אך הנבחרת שהפתיעה רבים עם חזרתה ל-4 האחרונות מציגה לראווה את חוסה פאולו גררו, החלוץ המצטיין שהתעלה במהלך הקופה אמריקה. אגב, חשוב לציין, לפרו ההתקפה החלשה ביותר פרט לקולומביה, מבין הנבחרות שהעפילו לרבע הגמר. 

מהצד השני, בהתקפה דיי משובחת ומפתיעה למדי דווקא ניחנת ונצואלה. הנבחרת שבדירוג העולמי ממוקמת 20 שלבים מתחת לפרו, למעשה הנבחרת שבדירוג פיפ"א היא במיקום הנמוך ביותר (69) היא ללא ספק ההפתעה הגדולה של הקופה אמריקה. 

דווקא את משחק חצי הגמר מול פרגוואי סיימה ונצואלה בתגרה מכוערת, וכעת היא תרצה לסיים את הטורניר בטעם טוב, כפי שמגיע לה לאחר שהעפילה לראשונה בתולדותיה לחצי הגמר. מי שעשוי להיות זה שיוביל אותה אל עבר זכייה במקום השלישי הוא אלחנדרו מורנו, שעלה מהספסל במשחק מול פרגוואי וללא ספק הביא את השינוי במשחק. לצידו של רונדו, השניים צריכים להוביל את ונצואלה אל המקום השלישי, שיסתיים מבחינתם טורניר חלומי.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק