יהיה קשה, אבל נשרוד בליגה

עירוני רמת השרון העפילה השנה לליגת העל, אבל האם היא תצליח לשרוד בה? יצאנו לבדוק מה מתבשל בקבוצה של מומי זעפרן

יום שני 25 יולי 2011
שלמה חסיד

כשאבי לוזון הרחיב את ליגת העל ל-16 קבוצות הוא פתח את הדלת בפני קבוצות מהפריפריה. אחת מהן היא עירוני רמת השרון, שהיא אומנם לא מהפריפריה, אך מדובר בקבוצה קטנה, בלי יותר מדי אוהדים ובלי מגרש ביתי מובהק, שהעפילה השנה לליגת העל ותנסה לשרוד בה. אך האם תצליח לעמוד במשימה? יצאנו ובדקנו.

מומי זעפרן, שועל ותיק בכדורגל שלנו ומאמן הקבוצה אמר: "לא יהיה קל, אבל המטרה שלנו היא לתקוע יתד בליגה. עשינו רכש שכולל בין היתר את ברוך דגו, סבטי ליפניה, אלן מסודי, יוסי אופיר ועוד. אני מאמין שניצור תלכיד שנלחם למען המטרה שלו ושלא יהיה קל להכניע אותנו".

יש השנה שלוש יורדות

"יש הבדל בין ליגת העל לליגה הלאומית, ואנחנו מודעים לאתגר שעומד בפנינו. אני מאמין גדול בשחקנים שלי, ונצא לקרב עם המון אמונה".

ברוך דגו, שהגיע מאפולון לימאסול, בטוח בעצמו ובחברים: "יש בקבוצה אווירה טובה ואנחנו שמחים לפתוח את העונה. אני מאמין שנצליח לשרוד בליגה, גם אם זה יפתיע את הקבוצות הותיקות. יש לעירוני רמת השרון מקום בליגה הראשונה ואנחנו נוכיח את זה במגרש".

לקבוצה הזו אין יותר מדי מסורת.

"אם נשרוד את השנה הראשונה בליגה נתחיל לייצר מסורת, ואני מאמין שנקבל עידוד מהאוהדים. בפירוש לא נהיה בשר תותחים, אני מאמין שיהיה לכל קבוצה קשה נגדנו".

אמנון אברמוביץ', פרשן ערוץ 2, ואוהד הקבוצה משוכנע: "אין לרמת השרון הרבה אוהדים. יש בעיר הזו הרבה אוהדי כדורגל אבל רובם מתחלקים בין הפועל למכבי תל אביב. קבוצה כמו רמת השרון מטרתה קודם כל לקדם צעירים בני המקום, אבל מתישהו החליטו לעשות טוויסט ולהכניס כסף שהוביל לעליה. אני לא בטוח שזה הייעוד המקורי של הקבוצה, אבל נאחל לבחורים בהצלחה".

אז האם רמת השרון מסוגלת להישאר? שלמה שרף, הפרשן הלאומי, מסכם: "השנה אין קיזוז, יש שלוש יורדות, וזה לא משחק לטובתם. הפועל פתח תקווה מועמדים לרדת, ובדרך כלל מי שעלה מהליגה הלאומית מועמד גם כן לרדת. נראה לי שהם זקוקים לעוד חיזוק על מנת לתת פייט אמיתי לקבוצות מהתחתית. לא יהיה להם קל אבל לא אתפלא אם הם ישארו בליגה למרות הכול". 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק