מי תחגוג אחרונה?

אורוגוואי תנסה הערב בבואנוס איירס לנצח את פרגוואי בגמר הקופה אמריקה ולשבור את שיא הזכיות במפעל. פרגוואי, כהרגלה, תבוא להפריע. אז מי תזכה להניף את הגביע?

יום ראשון 24 יולי 2011
מערכת TELESPORT
הקופה אמריקה של 2011 לא ייזכר כאחד הטורנירים המוצלחים שידעה דרום אמריקה בשנים האחרונות. מיעוט השערים, ההדחות המוקדמות של ארגנטינה המארחת וברזיל האלופה והעובדה שנבחרת כמו פרגוואי מצליחה להעפיל לגמר למרות שלא ניצחה אף משחק בטורניר ולא כבשה אף שער בשלבי הנוקאאוט, גררה המון ביקורת. אולם, יש רק נבחרת אחת שלגביה יש קונצנזוס - נבחרת אורוגוואי, שבאופן מדהים יחסית למדינה עם בקושי 3 מיליון תושבים, יכולה לזכות הערב בטורניר הקופה אמריקה בפעם ה-15 ולעקוף את ארגנטינה כשיאנית הזכיות במפעל.
 
מול אורוגוואי, תתייצב הנבחרת האפורה של חרארדו מרטינז, שהורחק בחצי הגמר ולא יעמוד על הקווים במשחק הקריטי של נבחרתו. למרות שלפרגוואי ישנם חלוצים מצויינים כמו רוקה סנטה קרוז, לוקאס באריוס ונלסון ואלדז, הנבחרת הציגה כדורגל מכוער במשחקי רבע הגמר מול ברזיל ובחצי הגמר מול ונצואלה ולא כבשה אפילו שער אחד לרפואה. לפרגוואי יהיה קשה לשמור על רשת נקייה מול אורוגוואי, שבחוד שלה משחק לואיס סוארז, חלוצה של ליברפול שנמצא בכושר מצויין וכבש צמד במשחק חצי הגמר של נבחרתו מול פרו. 

אוסקר טבארז, המאמן של אורוגוואי יקבל בחזרה במשחק הזה את דייגו פרז, הקשר שחוזר מהשעייה בעקבות האדום שספג במשחק רבע הגמר מול ארגנטינה וצפוי לפתוח. אדינסון קבאני, מלך שערי הסרייה א' במדי נאפולי בעונה החולפת, החלים כמעט לחלוטין מהפציעה שפקדה אותו בפתיחת הטורניר צפוי לשוב לסגל ולפתוח על הספסל.
 
אין ספק שאורוגוואי עדיפה במשחק הזה, בעיקר בזכות החוד הקטלני שלה שכולל את סוארז ופורלאן. הניסיון שלה במעמדים הללו והחיבור של השחקנים האלו, שרק לפני שנה הגיעו עד לחצי גמר המונדיאל בדרום אפריקה, יכול לעשות את שלו. אולם, פרגוואי הצליחה לסחוט ברבע הגמר תיקו מאופס מול ברזיל, למרות שנפלה ממנה בהרבה. התחושה היא שפרגוואי תחלץ תיקו נוסף ותצליח לגרור גם את משחק הגמר עד להארכה ואולי לפנדלים. 

משחק מספר 57: אורוגוואי - פרגוואי. ההימור: X

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק