בואו נבדוק מה הם שווים

שלושה שבועות לפני פתיחת אליפות העולם בשחייה, כינסה היום נבחרת ישראל מסיבת עיתונאים. בואו לראות את השחיינים שינסו להגיע לאולימפיאדה, ובכלל: מה אתם יודעים על הענף?

יום ראשון 04 מרץ 2007
אשר גולדברג

נבחרת השחייה של ישראל קיימה לפני הצהריים במתחם ספידו בנמל ת"א מסיבת עיתונאים לקראת צאת הנבחרת ב-14 במרץ לאליפות העולם בשחייה.

זו לא הפעם הראשונה שמתקיימת במלבורן, אוסטרליה אליפות עולם בשחייה. ב-1956 נערכה האולימפיאדה הראשונה של היבשת החמישית. כעת תערך שם אליפות העולם וייקבע המינימום האולימפי לקראת אולימפיאדת בייג'ין, סין 2008.

לצפייה בסרטון וידאו מיוחד מהאירוע ועל האירוע לחצו PLAY מתחת לתמונה

מאמן הנבחרת הוא ליאוניד קאופמן, כשנבחרת ישראל מונה בסך הכל 12 ספורטאים וספורטאיות. האליפות תיפתח ב-25 לחודש זה ותסיים ב-1 באפריל.

איתי צ'מה, אהוד סגל, תום בארי, מיקי מלול, עמית עברי, שי לבנת, אניה גוסטומלסקי, גיא ברנע, דניאל קציר, אנסטסיה גלושקוב, ויקטוריה ירמולינסקייה ואתי לוי. באליפות ישתתפו אלופי עולם ושמות מוכרים בשחייה, ושימו לב לאופטימיות שנבחרת הכחול-לבן משדרת למצלמה של TELESPORT.

לבנת: אני יכול להגיע לחצי הגמר

"הקריטריון האולימפי הישראלי, מקום 16 בעולם הוא מאוד קשה, אפילו אכזרי. אבל זהו הקריטריון האולימפי, ואני מקווה שאכן כל אחד מהשחיינים שלנו יצליח לפחות להיות מדורג בין ה-16 ולייצג אותנו באולימפיאדה", זו התקווה שהביע היום יו"ר איגוד השחייה, ד"ר נועם צבי. צבי התייחס בדבריו לעובדה שהמשלחת הישראלית לאליפות העולם במלבורן מכילה הפעם ספורטאים שיתחרו בכל שלושת המקצועות, השחייה האומנותית, השחייה במים פתוחים והמקצים הקלאסיים בבריכה.

המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן, מאמין שהדור החדש של שחייני ישראל יצליח להביא מספר נציגים למשחקים בביג'ין: "אם כל אחד מהשחיינים שלנו יצליח במלבורן לשפר את השיא הישראלי במקצה שלו, העובדה הזו תבטיח לו מקום בשלב הבא, דהיינו בחצי הגמר וכמובן את הכרטיס לבייג'ין".

סווטלנה בלכר, המנהלת המקצועית של השחייה האומנותית, הסבירה שהמטרה של הנבחרת האומנותית היא להתברג בגמר במלבורן: "בשתי התחרויות שכבר קיימנו בשנה האחרונה הצלחנו להתברג בגמר ואני מרגישה שאנחנו במגמת שיפור ומקום בגמר הוא בהחלט ריאלי לבנות שלנו". הנבחרת הישראלית למלבורן כוללת שלוש שחייניות בשחייה האומנותית, שמונה שחיינים במקצים הקלאסיים ושחיין אחד שיתחרה במים הפתוחים.

אניה גוסטומלסקי, שכבר שחתה במשחקים האולימפיים באתונה, מאמינה שיש ביכולתה לעשות את זה שוב: "אם אצליח לשפר את השיא הישראלי ב-200 גב אני מאמינה שאשיג את המטרה ואגיע לחצי הגמר ומשם למשחקים האולימפים".

שי לבנת שיתרכז במקצה ל-200 חופשי אופטימי גם הוא: "הקריטריון של מקום 16 בעולם הוא בהחלט ריאלי. אני עומד לפגוש בתחרות שחיינים מאירופה שאותם אני מכיר בתוספת של כמה אמריקנים ואוסטרלים, אני בהחלט מאמין שיש ביכולתי להתברג לחצי הגמר".

במהלך מסיבת העיתונאים הוצג בגד הים החדש של חברת ספידו, המאמץ הרשמי של איגוד השחייה, איתו ישחו השחיינים לראשונה באליפות העולם. השחיינית עמית עברי והשחיין ויטלי פושקר הדגימו את ה-FASTSKIN FS-PRO החדש, שעוד בטרם הושק רשמית ע"י ספידו העולמית, כבר הספיק השחיין מייקל פלפס לשבור את שיאו העולמי ב-200 מ' חופשי כשהוא לובש את הבגד החדש.

פלפס עצמו היה מעורב בפיתוח בגד הים החדש, שעשוי מבד חדש דוחה מים, קל משקל שארוג מ"ספנדקס" עמיד בפני כלור וחוט טווי דק מאוד. מבדיקות שנערכו התברר שבגד הים הזה סופג הכי פחות מים בהשוואה לבדים ארוגים אחרים שמהם מיוצרים בגדי ים אחרים והוא מתייבש מהר יותר. הוא תוכנן בשיטת התלת מימד על פי הנתונים שהתקבלו מסריקת גוף של מאות שחיינים בינלאומיים. בספידו מציינים שה- FASTSKIN FS-PRO החדש, יכול לקזז כמה מאיות שנייה ולסייע לשחיינים להגיע לשיאים חדשים.

סגל נבחרת ישראל

איתי צ'מה - באליפות העולם יתחרה ב- 100 חופשי, 50 מ' גב, 200 מ' גב ו-50 מ' פרפר.
אהוד סגל - באליפות העולם יתחרה ב- ב-100 מ' וב-200 מ' גב.
תום בארי - באליפות העולם יתחרה ב- 50 מ', 100 מ' ו-200 מ' חזה.
מיקי מלול - באליפות העולם יתחרה ב- 50 מ' וב-100 מ' חזה.
עמית עברי - באליפות העולם תתחרה ב- 50 מ' וב-100 מ' פרפר.
שי לבנת - באליפות העולם יתחרה ב- 50 מ', 100 מ', 200 מ' ו-400 מ' חופשי.
אניה גוסטומלסקי - באליפות העולם תשחה: 50 מטר, 100 מטר ו-200 מטר גב ו-100 מ' פרפר.
גיא ברנע -  באליפות העולם יתחרה ב-50 מ' חופשי, 50 מטר ו-100 מטר גב, 50 מטר ו-100 פרפר.
דניאל קציר - באליפות העולם הוא יתחרה בכל שלושת המשחים ל-5 ק"מ, 10 ק"מ, ו-21 ק"מ.
אנסטסיה גלושקוב - באליפות העולם תתחרה הן בסולו והן בדואט.
ויקטוריה ירמולינסקייה - באליפות העולם תתחרה בדואט.
אתי לוי – באליפות העולם תתחרה בדואט.

צילום ועריכה: נפתלי חזקיה

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק