פייבוריטית וזהירה

המלצת WINNER לליגה האירופית: גם מאמן מכבי ת"א, מוטי איווניר מכיר את יחסי הכוחות לקראת המפגש הראשון הערב בבוסניה מול ז'לז'ניצאר. ובכל זאת, החמישייה מבלומפילד לא תחזור

יום חמישי 28 יולי 2011
מערכת TELESPORT
אחרי שגברה מכבי תל-אביב על קבוצת חזאר לאנקרן מאזרביג'אן, המזל שיחק לטובתם של הצהובים שיפגשו הערב בסראייבו, בוסניה את קבוצת ז'לזניצ'אר במסגרת סיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, יריבה הזכורה לכולנו כמשוכה קלה במיוחד, זאת לאחר החמישייה שספגה בבלומפילד מול הפועל ת"א בקיץ שעבר.

מוטי איווניר, מאמן מכבי ת"א התייחס במסיבת העיתונאים למשחק ואמר כי היריב הבוסני אינו טוב יותר מקבוצת לאנקרן. למעשה, גם אם לא אמר זו מפורשות, ברור לראש הצוות המקצועי של מכבי שעליהם לעבור את הבוסנים ויהי מה. 

אבל שלא תטעו. ההתפרקות של אלופת בוסניה אשתקד לא תחזור על עצמה, בטח שלא הערב. אמנם זהו היה משחק לפרוטוקול בלבד לאחר החמיישיה בבלומפילד, אבל גם איתי שכטר, גילי ורמוט וחבריהם האדומים בעונה שעברה התקשו בסראייבו. אמנם ניצחו גם שם, 1:0, אבל זכורה האווירה הנהדרת של הקהל המקומי. מכבי ת"א עברה בסיבוב הקודם 15,000 אוהדי לאנקרן, אבל האווירה בסראייבו, על אף שצפויים להגיע כ-6,000 צופים בלבד, תהיה חמה לא פחות.  

ניתן לצפות בתקציר המשחקים בין ז'לז'ניצאר ושריף טירספול המולדבית בסיבוב הקודם באתר "יוטיוב" על מנת להבין את השיפור הרב שרשמה יריבת הצהובים. שריף אמנם איבדה את אליפות מולדובה בעונה שעברה לאחר כמעט עשור, אך זוהי קבוצה ששנתיים ברציפות השתתפה בשלב הבתים של הליגה האירופית ורשמה תוצאות בהחלט מכובדות. הבוסנים שיחקו דיי זהיר, אך היו עדיפים במגרש בסראייבו וניצחו 0:1. בגומלין הם באו לשחק על תוצאה ועמדו במשימה בצורה משכנעת - 0:0 גדול וכרטיס לשלב הבא. תסריט שבהחלט אפשרי לקראת המפגש בבלומפילד בשבוע הבא.

מנגד מגיעה מכבי ת"א לבוסניה עם הנתון הידוע לכל: 10 משחקי חוץ הרצופים מכבי ת"א לא ניצחה באירופה, משנת 2004, כשגם מקצועית ידוע כי התקפת הצהובים תהיה רחוקה משלמותה לאור חסרונם של ברק יצחקי ומלך השערים, אלירן עטר. 

אנחנו צופים שעל אף אמירותיו של מוטי איווניר בדבר ניצחון חוץ, מכבי ת"א תגיע גם לבוסניה בדיוק באותה הגישה כצן בשבוע שעבר בלאנקרן- הצהובים ינסו למצוא את שער החוץ ולהעביר את ההכרעה לבלומפילד (אז ניסו לחפש שער חוץ ובעיקר שלא לספוג). גם תיקו ישרת את מכבי ת"א, שאת שער החוץ שלה כנראה תשיג - אבל את הניצחון הראשון באירופה במשחק חוץ אחרי 7 שנים תיאלץ לשמור לשלבים הבאים.

משחק 80: ז'לז'ניצאר - מכבי תל אביב. ההימור: X

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק