מכבי מחצה את גבעת שמואל

מכבי תל אביב התארחה אצל הגבעה שהשיגה 3 נצחונות מתוך ארבעת משחקיה האחרונים והביסה אותה 98:75. שאר המשחקים: עפולה/גלבוע ניצחה באשקלון 90:83, ר"ג ניצחה את גליל 95:93 נהריה ניצחה עם הבאזר את ראשל"צ 74:71

יום ראשון 04 מרץ 2007
רום קורצברג

ארבעה משחקים משוחקים היום במסגרת המחזור ה-13 בליגת העל.

גבעת שמואל - מכבי תל אביב

ספאחיה יודע שאת המשחק היום הוא חייב לנצח בהפרש משכנע בשביל להשרות קצת שקט על הקבוצה. לאחר הניצחון הדחוק על פו אורטז למכבי מחכה משימה מאוד קשה ואולי אפילו בלתי אפשרית במשחק החוץ ביום רביעי מול טאו ויטוריה. אך לפני זאת הצהובים מתייצבים מול הגבעה במטרה לשחרר קצת לחץ.

גבעת שמואל שעלתה בשבוע שעבר מעל הקו האדום לאחר-3 נצחונות רצופים, רוצה להמשיך את המומנטום גם מול האלופה הצהובה. דיון תומאס ששיחק לפני כשנתיים במכבי ירצה להראות מה הוא שווה וביחד עם יובל נעימי ו-ווין ואלאס הקבוצה תנסה להקשות על מכבי ואולי אפילו להשיג ניצחון היסטורי.

רבע ראשון:

דיון תומאס פתח עם ליי אפ נהדר על הפרצוף של וויצ'יץ וקבע 0:2 הגבעה. תומס החליט שהוא לוקח את המשחק על עצמו ושלשה גדולה העלתה את הגבעה ל2:9. הלפרין עם סל ועבירה צמצם את הפיגור לנקודה בלבד. מטווח שלשות של ביינום ובורשטיין ומכבי ומבילה כבר ב5. ההפרש כבר צמח ל8 אבל הגבעה התעשתה ובסיום הרבע הראשון 21:17 לצהובים.

רבע שני: 

דיון תומאס עם שתי קליעות עונשין צמצם את הפיגור לנקודה בלבד. התקפה מתפרצת של יסאטיס ולאחר מכן שלשה של ששון העלו את מכבי ליתרון 8. 
נעימי עם מס' אסיסטים מופלאים סידר לחבריו סלים קלים ובמחצית 41:38 למכבי.

רבע שלישי:

פתיחה חזקה מאוד של הגבעה שלאחר 2 דקות מוצאת את עצמה מובילה 43:44. מכבי התעשתה וכבר הובילה ב-7 אבל שלשה של ברנר וזריקות עונשין מוצלחות קבעו 55:53 למכבי. הצהובים הצליחה לברוח קצת ובסיום הרבע 67:61 למכבי

רבע רביעי:

ספאחיה דירבן את שחקניו בהפסקה הקצרה, מכבי יצאו לרבע הרביעי בהתלהבות ועלו ליתרון 11. הגבעה מסרבת להשבר ונעימי עם שתי שלשות הוריד את ההפרש ל9, 78:69. ניקולה תפר שלשה ואחריו גם שארפ ומכבי ביתרון 16.
לגבעה נגמר הכוח ועד לסיום מכבי דרסה 98:75

עירוני אשקלון - הפועל גלבוע/עפולה 

אשקלון שעוד לא ניצחה ב2007 תנסה להשיג ניצחון ראשון מול יריבתה לתחתית גלבוע/עפולה.  לראשונה העונה הביתיים ישחקו עם ארבעה זרים , כאשר למארש והאטן יצטרפו מיירון אלן ונייט וויליאמס.

לאחר המשחקים המותחים מול הראשונות- מכבי וירושלים, בשבוע שעבר גלבוע/עפולה חטפה תבוסה קשה בביתה נגד ר"ג. אורלנד וסוכר ששיחקו בעונות הקודמות בעירוני אשקלון ינסו להוכיח שהביתיים עשו טעות שויתרו עליהם. 

רבע ראשון:

מרקוס האטן העלה את הביתיים ל0:4 בליי אפ נהדר. ג'רמין הול עם 2 זריקות עונשין הפך את התוצאה ו13:11 לעפולה. שלשה של האטן החזירה את היתרון לאשקלון. שלשה של חנן קולמן הישוותה את התוצאה ובסיום הרבע הראשון שיוויון 24:24.

רבע שני:
פתיחה חזקה מאוד של עפולה גלבוע שעלתה ליתרון 30:24 האטן עם כמה מהלכים יפים החזיר את אשקלון לתמונה וצמצם את הפיגור לנקודה בלבד. אורלנד עם כמה שלשות העלה את עפולה גלבוע ליתרון שיא  של 13. במחצית, 50:37 לאורחים.

רבע שלישי:
האטן הבין שהוא צריך לקחת את העניינים על עצמו וקלע ליי אפ שהוריד את ההפרש ל11. האטן עם סל ועבירה הוריד את ההפרש ל5 בלבד. אבל אשקלון לא השכילה לקצץ את הפער ובסיום הרבע שוב יתרון 13 עפולה גלבוע.

רבע רביעי:
אשקלון בקאמבק מדהים הצליחה להוריד את ההפרש לנקודה בלבד דקה לסיום. אך עפולה גלבוע הראו אופי חזק ולא איפשרו לביתיים לחזור. בסיום 90:84 לאורחים.


גליל עליון - עירוני ר"ג 

גליל עליון נמצאת בתקופה טובה ומגיעה למשחק הערב לאחר שני נצחונות רצופים. חניכיו של קטש משחקים נהדר בחוץ אך מול הקהל הביתי לרוב הם מפשלים. היום המגמה חייבת להשתנות וגליל רוצה להשיג ניצחון שלישי ברציפות.

עירוני ר"ג שהביסה בחוץ את עפולה במחזור הקודם מגיעה למשחק מעודדת מהיכולת ומההתאקלמות הנהדרת של מורן רוט בקבוצה. דריל ווילסון ואיציק אוחנון שנמצאים בכושר נהדר, יצטרכו לקחת את המשחק על עצמם וינסו להוביל את ר"ג לניצחון. 

רבע ראשון:

מורן רוט פתח חזק והעלה את ר"ג ל4:2. איציק אוחנון עם כמה ליי אפים נהדרים העלה את ר"ג ליתרון שיא 16:6.  בסיום הרבע הראשון 22:31 לר"ג.

רבע שני:


איציק אוחנון במשחק אדיר המשיך להפגין יכולת גבוה ובהתקפה מתפרצת העלה את קבוצתו ל33:26. יוגב אוחיון בסל נהדר ועמרי כספי עם שלשה צמצמו את היתרון לכ-3 בלבד.
שלשה של משה ברנר עם הבאזר קבעה את תוצאת המחצית 54:49 לר"ג

רבע שלישי:

ר"ג התחילה לברוח אבל שלשה של מוסינזון וליי אפ של כספי הורידו את ההפרש ל-3 בלבד. מוסינזון המשיך להיות המוציא לפועל ושתי זריקות עונשין שלו הישוו את התוצאה. ל66:66. בראטיץ קלע פעם אחת מהעונשין ובסיום הרבע ר"ג מובילה בנקודה.

רבע רביעי:

שמוליק ברנר פתח עם שלשה מהירה אבל סשה בראטיץ עם מהלך של סל ועבירה הישווה את התוצאה. כ-3 דקות לסוף ג'יי לואיס העלה את ר"ג  ל84:88. דקה לסיום ההפרש עדיין עמד על כ-4 לר"ג ועמרי כספי נשלח פעמיים לקו,קלע את כל ארבעת הזריקות ודקה האחרונה שיוויון 91:91.עבירה ממש בשניות הסיום על מורן רוט שקלע את שתי הזריקות הבטיחו ניצחון חשוב מוראלית לר"ג 95:93.

מכבי ראשל"צ - עירוני נהריה

ראשון לציון קטעה רצף של שני נצחונות כאשר הפסידה בשבוע שעבר לגבעת שמואל. איתי לב ששיחק לפני שנתיים בנהריה יעלה עם מוטיבציה מיוחדת.

נהריה נמצאת בתקופה נוראית כאשר היא מנצחת רק פעם אחת מתוך ששת משחקיה האחרונים. הקבוצה מהצפון שמשחקת גרוע מאוד בחוץ תנסה לנצח את הכתומים ולצאת לדרך חדשה.

רבע ראשון:

נהריה פתחה חזקה ושלשה של ברק פלג העלתה אותה ליתרון 6:2 ראשון כבר הצליחה להשוות אבל רביב לימונד העלה את נהריה ל17:15. בסיום הרבע הראשון 20:17 לנהריה.

רבע שני:
 רג'י מור קלע שלשה גדולה והישווה את התוצאה. ריצת 10-0 של נהריה והתוצאה 30:20לסגולים. בריאנט מרקסון, קלע שתי התקפות רצופות ובמחצית ההפרש רק 2, 38:36 לנהריה.

רבע שלישי:

ברק פלג עם שתי זריקות עונשין ושלשה העלה את נהריה ליתרון 7 ונראה כאילו הקבוצה בורחת אך בריאן טולברט ורג'י מור הורידו את ההפרש לנקודה בלבד 55:54. רג'י מור עם שלשה העלה את ראשון ליתרון 2 בסיום הרבע.

רבע רביעי:
בריאן טולברט כבר העלה את ראשון ל-4 אבל שלשה מהירה של עמית בן דוד הורידה את ההפרש ל-1.דקה לסיום עידו קוז'יקרו העלה את נהריה ל71:69 אך מרקסון הישווה מהקו. ממש עם הבאזר ג'ף גריר קלע שלשה וניצח עבור נהריה את המשחק.


צילום: יותם רונן.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק