0

טיול באירופה הקלאסית

בצ'כיה משחקים עבור האליפות בימים אלו, בעוד בשבדיה רק החלו לחלום את החלום ובצרפת יש קבוצה אחת שלא רוצה לרדת לליגה השלישית

יום ראשון 13 מאי 2007
רועי רובינשטיין

כבכל שבוע טופס הווינר של יום שני אינו מציע למהמרים יותר מידי משחקים הרי גורל שיעוררו את התיאבון. מצד שני מה רע באיזה טיול דמיוני ברחבי העולם? כזה שיתחיל באירופה הקלאסית יעבור בסקנדינביה הקרה ויסתיים בצרפת?

משחק מספר 62: ספרטה פראג - סלובן ליברץ'

העיר פראג נחשבת בעיני רוב הישראלים כיעד תיירותי נפלאה, אך לצד המבנים הצבעוניים המוזיאונים ושאר הנופים שיש לעיר להציע, פראג היא גם ביתה של אחת מקבוצות הפאר של צ'כיה ۑשנים האחרונות, ספרטה המקומית.

העונה הקבוצה שכבר זכתה בשתי אליפויות מאז שנת 2001 מוליכת את הליגה הראשונה שלושה מחזורים לסיום ורוצה לזכות באליפות המדינה בפעם השלישית בשש עונות. הבעיה היא שיש לה שתי יריבות מרות על התואר, האחת היא מאלדה הידועה לכەלנו והשנייה הינה ליברץ' שניצבת במקום השני מרחק נקודה מספרטה.

ביום שני השתיים יפגשו במגרשה הביתי של ספרטה שניצחה בו כבר אחד עשר פעמים העונה והפסידה רק פעם בודדת. הקבוצה הביתית שמגיעה למשחק הקרוב לאחר שתי ניצחונות רצופים וארבעה משחקים ללא הפסד צריכה להרגיש די טוב מול סלובאן ליברץ' שסיימה בתיקו במשחק האחרון שלה שהיה גם התיקו השלישי שלה בתשעה משחקים, בשאר ששת המשחקים השיגה הקבוצה ניצחונות. נראה כי ספרטה וליברץ' ישחקו על מנת לנצח אך ינטרלו האחת את השנייה. ההימור: X, היחס: 2.80

ߞשחק מספר 68: האלמשטד - טרלבורג

הליגה שבדית רק החלה לפני חודש וחצי וכבר לעולה החדשה לליגה הבכירה, טרלבורג יש קשיים אמיתיים להסתגל לכוח שמופעל בליגה הבכירה. העולה החדשה שתשחק את משחק החוץ השלישי שלה העונה ביום שני כבר נוצחה פעמיים מחוץĠלביתה כשהיא לא מצליחה להבקיעה באף אחד משני המשחקים הללו וסופגת חמישה שערים. 

המארחת האלמשטד אמנם לא החלה את העונה בצורה יותר מידי חיובית אך את מיקומה הנמוך אפשר לייחס רק לתצוגות החוץ שלה העונה בהן נוצחה פעמיים [הפעם השנייה במחזור האחרון]וסיימה בתיקו פעם אחת. בבית, האלמשטד שיחקה רק פעמיים בבית העונה ובהן ניצחה, זה יהיה הניצחון השלישי שלה בבית. ההימור: 1, היחס: 1.55 

משחק מספר 81: מונפלייה - לה האבר

ההפסד של לה האבר במחזור האחרון חיסל למעשה את̠סיכוייה לעלות לליגה הראשונה בצרפת. האמת היא כי היכולת של הקבוצה בשבועות האחרונים שהביאה להם רק שלושה ניצחונות בעשרה משחקים לא ממש הייתה מובילה אותם לליגה הבכירה. 

במחזור הקרוב יגיעו שחקני לה האבר למונפלייה מהתחתית במטרה להרוס לקבוצה הביתәת את חלומות ההישארות בליגה השנייה שלושה מחזורים לסיום. מונפלייה אשר הפסידה בשני המחזורים האחרונים דווקא הראתה בשבועות האחרונים סוג של התאוששות כשצברה תשע נקודות בשניים עשר המשחקים האחרונים שלה העונה. 

הקבוצה שממוקמת מקום אחד מתחת לקו האדߕם יודעת כי היא חייבת לנצח בכדי להתקרב לברסט שניצבת מעליה במרחק ארבע נקודות ממנה. אנו מאמינים כי בשל היכולת החלשה של לה האבר במחזורים האחרונים ובגלל שמונפלייה חייבת ניצחון בכדי לשרוד בליגה היא תשיג את הניצחון. ההימור: 1, היחס: 1.80

בהצߜחה למהמרים...

תגובות

טלספורט בפייסבוק