ספין ושמו מאיר שמיר

בזמן שאוהדי הפועל פ"ת נמצאים בעיצומו של קמפיין עצום שעשוי לשנות לטובה את פניו המכוערות של הכדורגל הישראלי, עיתונאי החצר של איש העסקים ממשיכים בקמפיין להחזרתו של האיש. לאסף בילגורי זה כבר נמאס

יום חמישי 28 יולי 2011
אסף בילגורי
 כבכל בוקר, גם הבוקר הזה כמנוי של עיתון "ידיעות אחרונות" פתחתי את מדור הספורט וחשכו עיניי: "מקורבים להפועל פ"ת לוחצים על מאיר שמיר: תציל את הקבוצה" כך בעמוד הראשי של העיתון הגדול במדינה התנוססה לה הכותרת הזו שמעוותת את המציאות בצורה כל כך גסה.

במקום להמשיך בקמפיינים ההזויים ויחסי הציבור לאיש הזה, מדוע אף עיתונאי או איש תקשורת במדינתנו הקטנה לא מנסה לחקור מי גרם לחובות העצומים של הפועל פ"ת? הפנייה הזו למאיר שמיר, שבימים אלו בונה במרץ את מגדלי המגורים שלו על חורבות האורווה, מעידה על אחד משני דברים: או שהמפרקים של הפועל פ"ת מונו מתוך אינטרסים שאינם טהורים, או שהם פשוט לא מודעים לעבר של המועדון הזה.

ובזמן שהאיש שהביא את הצרה ושמה דני לוי להפועל פ"ת ובונה בנייני מגורים על חורבות איצטדיון ובית הפועל פ"ת הקודם נחשב בעיני התקשורת למשיח, אוהדי הקבוצה וחברי איגוד האוהדים מצטיירים בתקשורת כחמדנים ותאבי בצע.

כשעלה אתמול אחד מחברי איגוד האוהדים של המועדון לשידור ברשת 103 fm הוא ספג מתקפה חזיתית מצידם של מאיר איינשטיין, משה פרימו וצביקה שרף. "מדוע של תתרמו את הכסף?" כך שאל איינשטיין בתמימות. איינשטיין ועמיתיו לתקשורת לא מצליחים להבין מדוע אוהדי הקבוצה וציון דלל בראשם, אינם מוכנים לתרום את מיליון ו-600 אלף השקלים שברשותם כדי לסייע להעביר את תקציב המועדון.

אוהדי הפועל פ"ת שוקדים בימים אלו על אחד מהקמפיינים הכי טהורים ואמיתיים שנראו בביצת הכדורגל הישראלי המסריחה. הם בסך הכול מבקשים לקחת חלק בקבלת ההחלטות לפני שהם תורמים את הכסף. הם אינם תאבי בצע, הם אינם מחפשים ג'ובים. הם פשוט רוצים להטוות דרך, דרך אותה איבד המועדון המפואר הזה פחות או יותר ביום שבו רכש מאיר שמיר את המועדון לפני 14 שנים.

אוהדי הפועל פ"ת לא מוכנים יותר לסבול. הם לא רוצים עוד דני לוי על הראש, לא תומר סיני וגם לא פרוספר אזגי או עוד איזה אדלר ולוין שיתפסו כותרות ויברחו. הם רוצים לשלוט בגורל המועדון שלהם, מועדון שסוע שסובל מניהול אינטרסנטי וכושל כל כך כבר 15 שנים.

התקציב של קבוצות הכדורגל בנוי רוב רובו מהקצבות ציבוריות: כספי הטוטו, ההתאחדות, טלוויזיה ומכירת מנויים, כל אלו הם כספים שמגיעים בסופו של דבר מכיסם של האוהדים שמגיעים למגרשים.  אם ברשותם של אוהדי הפועל פ"ת מיליון ו-600 אלף שקלים והם מוכנים לשים את הכסף הזה כדי להעמיד את התקציב, המשמעות היא שכמעט 100 אחוז מהתקציב של הפועל פ"ת (שלא במסגרת ההקצבות) מודל 2011 יהיה תקציב שמבוסס על כספי הציבור, הכסף של האוהדים.

האם זה לא אמור להקנות להם זכויות ניהול ומעורבות בקבלת ההחלטות? האם קברניטי הכדורגל הישראלי שרואים אילו אנשי עסקים רוכשים קבוצות כדורגל לא אמורות כבר לפתוח את העיניים ולסייע לקמפיין הזה של אוהדי הפועל פ"ת למען עתיד בריא יותר לכדורגל הישראלי הגוסס שלנו? או שאולי יותר קל להמשיך בקמפיין המאוס והשחוק כל כך להחזרתו של מאיר שמיר להפועל פ"ת. הרי רק הוא יכול להציל את המועדון, שלו יש חלק עצום בהריסתו. ותחשבו על זה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק