הערב: חצאי הגמר בנשים

כדורסל נשים: הערב יערכו ברעננה שני חצאי הגמר בגביע המדינה לנשים. במשחק הראשון יפגשו מחזיקת הגביע אנדה רמת השרון ובנות רעננה הרצלייה. בחצי השני תנסה אליצור רמלה להעפיל לגמר מול בני יהודה

יום שני 05 מרץ 2007
רועי רובינשטיין
אולם מטרווסט ברעננה יארח הערב את אחד מערבי השיא של כדורסל הנשים בארץ העונה כשארבע קבוצות ילחמו על הזכות להעפיל לגמר הגביע ביום חמישי הקרוב ואולי לזכות בתואר הראשון של העונה. 

רבים סבורים כי אנדה רמת השרון מחזיקת הגביע בשתי העונות האחרונות שתפגוש הערב במשחק המוקדם את בנות רעננה הרצלייה ומוליכת הליגה  אליצור רמלה שתפגוש את בני יהודה יהיו אלו שיעפילו לגמר הקלאסי בסיום הערב, אך למאיר אליהו וטל נתן יש כמה רעיונות אחרים.

בנות רעננה הרצלייה - אנדה רמת השרון [18:30]

רק לפני שבוע נפגשו שתי הקבוצות במסגרת הליגה ורמת השרון השיגה ניצחון דחוק, 70:73 בביתה. אך מאז מספר דברים השתנו, הראשון הוא עצם הדחתה הכואבת של הקבוצה של אורנה אוסטפלד מאירופה [אנדה שבה לארץ רק ביום שישי בבוקר לאחר הפסד 54:80 מול דינמו המקומית]. מנגד לשחקניות רעננה הרצלייה ומאמנם טל נתן היה פרק זמן נוסף בכדי להכיר את הרכזת החדשה של הקבוצה ג'יי קרוס שהפכה להיות הזרה השביעית של הקבוצה העונה לאחר שלא פחות משלוש מהן שוחררו במהלכה. 

למעט תחלופת הזרות שפגעה במרקם הקבוצה טל נתן יאלץ להסתדר הערב ללא הכוכבת כריסטל רובינסון ששברה אצבע בכף ידה וסיימה למעשה את העונה. " בשבועיים האחרונים אנחנו משחקים כדורסל יפה מאד והקבוצה סך הכל התייצבה" אמר השבוע נתן ל-TELESPORT

המאמן שזכה פעמיים בגביע בעבר מאמין כי לתוצאת המשחק של השבוע שעבר לא תהייה השפעה על המשחק הקרוב. " סך הכל כולם מכירים את כולם, המשחקים בליגה אינם חשובים לגבי התוצאה הערב". 

נתן ששמח בתחילת העונה כשקבוצתו ניצחה את אנדה במחזור השביעי [67:73] מודע כי הערב אנדה תבוא יותר מפוקסת מבעבר. "בזמנו כשניצחנו אותן הן היו עסוקות באירופה, עכשיו כשהן נשרו מהמפעל האירופי נראה לי שהן יודעות שעליהן לשוב ולהילחם על הלחם והחמאה שלהם, אנחנו ננסה לעשות את המיטב בכדי לנצח".

בצד של אנדה רמת השרון שמענו קולות מאד בטוחים לקראת המשחק, כראוי מקבוצה שמנסה לזכות בגביע השישי שלה בהיסטוריה והשלישי ברציפות. מאמנת הקבוצה, אורנה אוסטפלד סיפרה כי כבר בטיסה חזרה הבייתה הקבוצה ניפרדה מאירופה והחלה להתכונן מנטלית להערב. 

"אני מרגישה שהבנות הרבה יותר מפוקסות לקראת המשחק הערב, היו לנו אימונים טובים בהם הורגשה הדריכות. כולנו יודעות כי העונה יהיה קשה להגן על התואר אבל ננסה" אמרה אוסטפלד אמש. 

עוד לפני תחילת המשחק לקבוצה של אוסטפלד יש יתרון אחד ענק על פני הקבוצה הצנועה יותר של אזור השרון והוא הניסיון שלה ושל שחקניות הקבוצה במעמדים הללו. עם סגל הכולל את לימור מזרחי שזכתה שבע פעמים בגביע, תמר מעוז עם זכייה אחת פחות ולירון כהן עם שלוש הנפות נראה כי אנדה רגילה לרגעים הללו.

אליצור רמלה - בני יהודה [20:30]

למביט מהצד בוודאי נראה ברור שאליצור רמלה הולכת לדלג מעל לקבוצה של מאיר אליהו הערב, אך מבט לא כל כך מעמיק בתוצאות משחקי הליגה בין השתיים העונה מגלה נתון אחד צץ מהר למעלה, בני יהודה היא הקבוצה היחידה שגברה על מוליכת הליגת הע. זה קרה במחזור השביעי ומאז רמלה רצה ל-11 ניצחונות רצופים [כולל אחד נגד אותה בני יהודה], אבל זה קרה.

"אני הייתי גם בצד של הפייבוריטים פעם ואני יודע שהם לא שקטים" סיפר השבוע מאיר אליהו מאמן הזהובות. " לא נבוא לשמש תפאורהולמרות שאנו נחשבים לאנדרדוג  אנחנו ננסה להפתיע. אל תשכחו אנחנו באים עם אמונה שאפשר לעשות את זה".

מנגד ברמלה חוששים לא מעט מהמשחק הערב, "בני יהודה מגיעים במצב אופטימלי" הסביר אלי רבי אמש, "הן האנדרדוג והן מגיעות למשחק בתקופה מצוינת ובידיעה שאין להן מה להפסיד, מה שהופך אותן ליריב מאד מסוכן שאליו אנו מתכוננים במלוא הרצינות". 

כמו רבי גם אוסטפלד צריכה לזכור כי בעבר הלא רחוק סיפק לנו ערב חצאי הגמר לא מעט דרמות והפתעות. כמו הניצחון של הפועל חיפה/מוצקין בעונת 03/04 על מכבי רמת חן בסיום שתי ההארכות. או ההפסד המינימלי של מכבי אשדוד שנה לפני כן לרמת השרון בסיום מותח. 

אצל יריבותיהן יחלמו לשחזר את ערב חצאי הגמר מלפני שבע שנים בו הדיחו בני יהודה ומכבי רעננה את הפייבוריטיות רמלה וכרמיאל. אז האם תהייה לנו סינדרלה בגמר או שמא נקבל עוד מפגש לוהט בין היריבות הותיקות ביום חמישי? התשובות הערב.     

   

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק