היום מהמרים על הליגה השלישית בגרמניה

החל מיום שלישי החל ניתן יהיה להמר במשחקי ה-WINNER ליין על הליגה השלישית בגרמניה, ליגת הבונדסליגה 3, ליגה שקיימת רק שלוש שנים. אנו מעניקים סקירה קצרה על הליגה ומספר המלצות WINNER

יום שלישי 02 אוגוסט 2011
שלמה חסיד

 החל מהיום ניתן יהיה להמר במשחקי ה-WINNER ליין על משחקי הליגה הגרמנית השלישית. הליגה הזאת נקראת גם ליגת בונדסליגה 3, והיא הפכה בשנים האחרונות להיות ליגה מקצוענית (למרות שהיא מוגדרת חצי מקצוענית) לכל דבר.

הליגה הגרמנית השלישית הוקמה רק בשנת 2008, לפני שלוש עונות בלבד. היא החליפה את הליגות האזוריות, כשהליגה האזורית למעשה הפכה לליגה הרביעית בגרמניה. הליגה הרביעית בגרמניה מונה 3 ליגות כשבכל אחת 18 קבוצות.

קצת מפתיע שבגרמניה קיימת ליגה כמעט חדשה, אבל מסתבר שגם הגרמנים השמרנים הבינו לפני מספר שנים שחייבים להקים ליגה מקצוענית שלישית בגרמניה. בספטמבר 2006 התאחדות הכדורגל הגרמנית הודיעה על הקמתה של ליגת בונדסליגה 3. 

ההחלטה להקים ליגה הייתה בדומה לליגות הקיימות ביפן או בצרפת, כך שהליגה למעשה מוגדרת כחצי מקצוענית. כיום מונה הליגה 20 קבוצות, שהחלו את העונה בשבוע שעבר. הקבוצה שמסיימת את העונה במקום הראשון והקבוצה שתסיים במקום השני עולות אוטומטית לליגת בונדסליגה 2, ומתחלפות עם 2 הקבוצות האחרונות שנושרות מליגת המשנה. הקבוצה שמסיימת במקום השלישי בבונדסליגה 3 תשחק מול נציגה מהליגה השנייה על הזכות לשחק בליגה השנייה. 3 הקבוצות האחרונות בליגה השלישית נושרות לליגה האזורית, כאשר נציגה אחת מכל יזור תחליף אותן בעונה הבאה.

כאמור, משחקי הליגה השלישית נפתחו בשבוע שעבר והיום כבר ניתן להמר על משחקי המחזור השני, כאשר אנו מעניקים מספר המלצות קצרות לחלק מהמשחקים.

משחק מס. 1 - באבלסברג - ארפורט - 2 (יחס 2.30)

באבלסברג פתחה את העונה גרוע עם הפסד ביתי 2:0 לדואיסבורג כשהיא מארחת היום את ארפורט שפתחה את העונה עם ניצחון 3:0 על קארל יינה במחזור הראשון. באבלסברג החתימה בקיץ האחרון את המגן הצרפתי נלסון שהגיע ממונפלייה. הרפורט מהצד השני התחזקה בבלגי רהאו שהגיע מאוניון ברלין. ארפורט טובה יותר, היא יכולה לנצח גם במשחק הזה. 

משחק מס. 2 - חמניצר - מונסטור - X (יחס 2.85)

חמניצר פתחה את העונה עם תיקו 1:1 מול סארברוקן כאשר מונסטור סיימה גם היא בתיקו 1:1 מול אונטראכינג.  שתי הקבוצות העפילו ביחד מהליגות המחוזיות בגרמניה. שתיהן בסך הכל קבוצות חלשות שיתמודדו, כנראה,  במהלך רוב העונה בחלק התחתון של הטבלה. 

משחק מס 5 - אוברהאסן - סארבריקן - ההימור:  1 (יחס 1.65)

היורדת הטריה אוברהאסן פתחה את העונה עם הפסד 3:2 מול וואקר בחוץ כשגם בגביע היא הפסידה לאוגסבורג בבית, 2-1 אחרי הארכה. סארבריקן פתחה את העונה בתיקו 1:1 מול חמניצר כשבגביע היא הפסידה לאוהה מהליגה שניה, 3:1 בבית אחרי הארכה. 

משחק מס. 9 - שטוטגרט חובבים - ווהן - ההימור: 1 (יחס 2.40)

קבוצת החובבים של שטוטגרט פתחה את העונה עם 2:1 מול בילפילד בחוץ כאשר ווהן פתחה את העונה עם הפסד לקבוצת החובבים של ורדר ברמן. הקבוצה גם שיחקה במשחק גביע מול שטוטגרט הבכירה והפסידה 2:1 . ווהן התחזקה בקיץ האחרון בארבעה שחקנים גרמנים, שני מגנים שהגיעו מנירנברג ומאאכן ובשני קשרים מקלן ומאאכן. 

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק