אין הפתעות, יש גמר קלאסי

קבוצתה של אורנה אוסטפלד ניצחה הערב את בנות רעננה/הרצליה 57:79 והעפילה לגמר הגביע בו תפגוש את רמלה שהביסה את בני-יהודה 65-98

יום שני 05 מרץ 2007
רועי רובינשטיין

 מחזיקת הגביע, אנדה רמה"ש, עלתה הערב לגמר הגביע ותנסה להגן על תארה ביום חמישי נגד אליצור רמלה, בסופר קלאסיקו של כדורסל הנשים בארץ.

רמה"ש ניצחה את רעננה/הרצליה 57-79, תוצאה קצת משקרת לאור העובדה שהמשחק היה צמוד במשך שלושה רבעים.

מאמנה של אנדה אורנה אוסטפלד, אמרה בסיום המשחק: "לא עשינו שום דבר מיוחד בהתקפה ברבע האחרון אבל ניצלנו טעויות שלהם לקראת הסוף ושמרנו טוב על שאיירה איליי. כרגע לא מעניין אותי עדיין מה יהיה בגמר ביום חמישי, אני עדיין חושבת על המשחק שהיה היום".

מואדי מאביקה: "לא שיחקנו טוב בחצי הראשון משום שלא שיחקנו ביחד, ברבע האחרון התחלנו לשחק כקבוצה וזה מה שהביא את הניצחון. לגבי יום חמישי, אני לא חושבת שיהיו בעיות של עייפות משום שאנו רגילות לשחק שני משחקים בשבוע, בגלל אירופה. עד עכשיו לא חשבנו על הגמר ועכשיו נתחיל לעשות זאת כי במסגרות כאלו צריך לעבור משחק-משחק".


בצד המפסיד, קטיה לווינסקי, שקלע 15 נק' במשחק מצויין, אמרה: "ההפסד הזה עוד יותר מאכזב משום ששיחקתי טוב ולכן האכזבה כפולה. היה לנו קשה כי שיחקנו ללא אחת הזרות שלנו והרוטציה התקצרה. לא היתה לנו תשובה לחילופים שלהם".

טל נתן, המאמן המאוכזב אמר: "ההבדלים ברבע האחרון באו לידי ביטוי, השמיכה שלנו קצרה מאוד. אצלהם לירון פליישר ותמר מעוז עולות מהספסל בעוד שאצלינו עולות שחקניות מוכשרות אך לא בשלות למעמדים הללו. בסופו של דבר לא ביישנו את המעמד, היינו במשחק 32 דקות ועכשיו ננסה לעלות לפיינל פור בליגה".


מהלך המשחק


פתיחת משחק טובה של רעננה/הרצליה הובילה אותה ליתרון 17-21  בתום הרבע הראשון.
אנדה התעוררה בתחילת הרבע השני, נטלה את היתרון, ולאחר-מכן רצה כבר עד יתרון 29-39, בעיקר בזכות לימור מזרחי המנוסה. המחצית הסתיימה ביתרון 33-41 לרמה"ש. 

את הרבע השלישי פתחה רעננה/הרצליה מצויין וחזרה כבר עד פיגור נקודה בלבד. נראה היה שהמהפך בדרך אך אז נעצר לה קצת המומנטום ולאחר נדנדת סלים התייצבה התוצאה על 52-55 לרמה"ש בתום הרבע השלישי.

רעננה/הרצליה אולי קצת נלחצה מהמעמד ומהתוצאה ועלתה מבולבלת לחלוטין בתחילת הרבע הרביעי.  היא לא קלעה סל במשך חמש דקות ו-40 שניות (!!!) ואנדה פתחה כך פער של 15 נק' (53-68) וגמרה למעשה את הסיפור. 57-79 בסיום לרמה"ש. אין הפתעה, לפחות במשחק הראשון.

הירבו לקלוע לרמה"ש: מאביקה עם 20 נק', ג'קסון עם 18 (ו-12 ריב') ולימור מזרחי עם 14.
למפסידה: קטיה לווינסקי 15 נק', שיירה איליי 12 (ו-11 ריב') וחן נוסל 11.

רמלה דילגה בקלילות מעל בני-יהודה

גם במשחק השני לא היתה הפתעה, וגם לא משהו הקרוב לזה, כשרמלה הביסה את בני יהודה בתוצאה 65-89

רמלה, שדורסת כל מה שזז יכולה להתכונן בראש שקט לגמר הקלאסי מול אנדה רמה"ש של אורנה אוסטפלד.

אלי רבי מאמן רמלה אמר אחרי המשחק: "מגיע קרדיט גדול לבנות שלנו. בני יהודה עשו לנו חיים קשים למרות שזה לא נראה ככה, אני מופתע מהתוצאה".

לקראת הגמר אמר רבי: "אני מקווה שיהיה גמר טוב ושננצח".

טלי נוי: "עבדנו קשה באימונים נגד השמירה בלחץ שידענו שהם יעשו, עכשיו יש לנו את רמה"ש על הראש, שזה משחק אחר עם מאצ' אפים הרבה יותר מסובכים".

מאיר אליהו מאמן בני יהודה: "ברבע השלישי אומנם שיחקנו טוב, אך זה לא מספיק מול רמלה וזה לא נעים. קשה לי להתכונן לפתיחה כזו חזקה של רמלה. צריך לזכור שהגענו למעמד הזה בזכות ועכשיו תהיה לנו קצת מנוחה לקראת הפיינל פור בליגה". 

מהלך המשחק

רמלה פתחה את המשחק בצורה רצחנית והרבע הראשון הסתיים בתוצאה 11-35.
בניגוד למשחק חצי-הגמר הראשון, בו מתחה רעננה/הרצליה את רמה"ש במשך שלושה רבעים, כבר בתום הרבע הראשון לאף אחד לא היה ספק מי תהיה בגמר.

הרבע השני המשיך באותה המגמה ורמלה הגיעה מהר מאוד ליתרון של למעלה מ-30 הפרש.
המחצית הסתיימה בתוצאה 25-54.

ברבע השלישי בני-יהודה ניסתה בעיקר לשמור על כבודה וצימצמה את היתרון עד כדי 20 נק' אך לא מעבר לזה. הרבע הסתיים בתוצאה 46-70.

ברבע הרביעי רמלה לא ריחמה על בני-יהודה והמשחק הסתיים בתוצאה 65-98.

הירבו לקלוע לרמלה: מוניק קורי עם 25 נק', פלמט פירסון עם 23 ולטויה תומאס עם 16.
למפסידה: נטשה בראקט 18 נק' ודיונה ג'קסון 17.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק