ליטקס מגיעה למבצר הפולני

המלצת WINNER למוקדמות ליגת האלופות: אחרי שמאור מליקסון בשער יפהפה העניק לקראקוב 2:1 מפתיע בבולגריה, מגיעים הבולגרים למפגש הגומלין בתקווה לנסות לנצח היכן שברצלונה, טוטנהאם ואפילו בית"ר נכשלו

יום רביעי 03 אוגוסט 2011
מערכת TELESPORT

שער של מאור מליקסון ניצח את ליטקס לובץ בשבוע שעבר על אדמת בולגריה, וכעת תורה של ויסלה קראקוב הפולנית לארח את האלופה הבולגרית, כשלזכותה יתרון מבטיח של 2:1.

את ויסלה קראקוב כולנו זוכרים היטב עוד לפני הגעתם של מליקסון וביטון לפולין השנה. בקיץ 2008 בית"ר ירושלים גירסאת גאידמק והמיליונים צהלה כששמעה שקראקוב היא הקבוצה המפרידה בין מפגש של נציגת הבירה הישראלית לבין ברצלונה הגדולה, אבל ירושלים חזרה מפולין עם הפנים בין הידיים, לאחר שהובסה 0:5. וזה אולי הסיפור הגדול של המבצר הפולני.

גם ברצלונה, שכאמור הגיעה לקראקוב במקום לאצטדיון טדי, לא השכילה לנצח על אדמת פולין. האצטדיון של אלופת פולין מכיל כ-34,000, ולמעלה מ-22,000 כרטיסים כבר נמכרו למשחק הערב. הקהל הפולני יגיע דרוך במיוחד לקראת המטרה להעפיל לראשונה בתולדות המועדון למפעל ליגת האלופות, והוא בהחלט הולך לשמש בתור השחקן ה-12 של הפולנים, כהרגלו.

במפגש הראשון אמנם ויסלה יצאה עם ידה על העליונה, אבל היא הייתה עסוקה בעיקר בלהתגונן. האלופה הבולגרית לחצה על השער הפולני, אבל ייתכן שזהו אספקט נוסף בהתמודדות. בעוד ליטקס הייתה רחוקה מלנצל את היתרון שלה על כר הדשא, קראקוב עקצה פעמיים וסיימה את המפגש עם ניצחון ו-2 שערי חוץ יקרים מפז.

ליטקס הגיעה לפולין בסגל מלא לחלוטין, אך בצל השמועות על מעברו הצפוי של הכוכב וכובש השער במשחק בשבוע שעבר, וולינגטון. על-פי התקשורת הבולגרית, הוא יעשה את דרכו לקבוצת גזיאנטספור הטורקית אם הקבוצה לא תעפיל לשלב הפלייאוף על חשבון ויסלה. בנוסף, כבר נמכר בחודש שעבר שחקן ההגנה המוביל של הקבוצה וחסרונו המשמעותי מורגש.

ויסלה קראקוב אכזבה מעט במשחק הליגה האחרון שלה, כשרק דודו ביטון בשער הבכורה שלו במועדון הציל אותה מהפסד בתוספת הזמן. למרות זאת, גם במועדון הפולני הודו שהראש היה בעיקר במשחק הערב. 

שתי הקבוצות צפויות לתקוף כבר מן הפתיחה, בעיקר ליטקס שתצטרך לחפש לפחות 2 שערי חוץ על מנת להעפיל לסיבוב הרביעי, שלב הפלייאוף. היציאה קדימה של הבולגרים תיצור משחק התקפי, כשלקראקוב מנגד יש כלים התקפיים משבוחים. שחקן נוסף באלופת פולין שבוודאי מוכר לכולכם הוא הסרבי איביצה אילייב, שחקן מכבי ת"א עד לפני שנתיים. בעונה שעברה הוא הוביל את פרטיזן בלגרד לשלב הבתים של ליגת האלופות, ואין סיבה שהוא לא יוביל את ויסלה הערב למרחק 180 דקות בדיוק מהיכן שהוא היה בעונה שעברה, היעד עליו ויסלה קראקוב מפנטזת.

משחק 33: ויסלה קראקוב - ליטקס לובץ. ההימור: 1

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק