הטוטו אישר ההסכם עם ההתאחדות

הטוטו אישר ההסכם השיווקי-תפעולי עם ההתאחדות לכדורגל. שיכלול תשלום לקבוצות שיכללו יותר שחקנים ישראלים ופחות זרים. היקף ההסכם יהיה עד כ-79 מיליון ₪ בשנה. צחי פישביין, יו"ר הטוטו: שמנו דגש על הגינות, נוער, ישראליות, הישגיות, נוער ומקצועיות

יום חמישי 04 אוגוסט 2011
שלמה חסיד

 דירקטוריון הטוטו (מועצת ההימורים) אישר את ההסכם השיווקי –תפעולי עם ההתאחדות לכדורגל. היקף ההסכם יהיה עד כ-79 מיליון ₪ בשנה.

ההסכם מושתת על 3 גורמים עיקריים:

1. הסכם תפעולי הקובע את מועדי המשחקים בהתאם לדרישת הטוטו והסכם נוסף של גביע הטוטו המיועד להוסיף משחקים בטרום הליגה.
 
2. הסכם פרסום ושיווק שנעשה בו שינוי מרחיק לכת לעומת ההסכמים בעבר ונקבע בו מפורשות שהטוטו הוא הספונסר הראשי של הליגה. עיקרי ההסכם הינם:

            א. הטוטו יהפוך להיות ספונסר ראשי של הליגות בכדורגל ויזכה לזמן חשיפה בשילוט האלקטרוני שיהיה כפול מכל מפרסם אחר (20% מזמן הפרסום במשחק ) 

            ב. כל שחקני ליגת העל והליגה הלאומית יישאו את המותג WINNER על שרוול חולצתם
            ג. בצד כל שער יהיה שלט תלת ממד של המותג WINNER

            ד. כלל אנשי השירות בכל המגרשים, אנשי אבטחה, אוספי כדורים, צלמים יהיו ממותגים במותג WINNER

            ה. בפעם הראשונה יהיה תשלום לקבוצות על בסיס כמות המשחקים המשודרים בערוץ ציבורי ארצי, פתוח לקהל הרחב, ועל בסיס אחוזי הצפייה במשחק (רייטינג). קבוצה טובה יותר, הישגית יותר, עם קהל צופים גדול יותר תקבל יותר.

            ו. בפעם הראשונה יפורסם הטוטו כמותג אשר משקיע הכי הרבה כסף בספורט במדינה , בתחזוקה השוטפת של הספורט ובהקמת תשתיות ספורט בקרב קבוצות הנוער.
 
3. שם הליגה  שם הליגה הינו חלק בלתי נפרד מהנכס הערכי של הטוטו. החל משנה זו יקבע הטוטו את הדגשים החשובים לו לצורך בניית ערכי מותג של הוגנות, ישראליות, הצטיינות, השגיות ומקצועיות. הערכים יבואו לידי ביטוי כדלקמן:

א.      תשלום ל-7 הקבוצות ההוגנות בליגה אשר יעברו רף מינימום שנקבע על ידי הטוטו
ב.      תשלום לקבוצות שיכללו יותר שחקנים ישראלים ופחות שחקנים זרים
ג.       תשלום לקבוצות השגיות אשר יגיעו למקום 4-8 ולא ישחקו באירופה
ד.      תשלום לקבוצות לעידוד הצטיינות שחקנים ממחלקת הנוער בכל שבוע ושבוע
ה.      שיפור ניכר באיכות צילום משחקי הכדורגל, לצופים בבית, בהתאם לסטנדרטים המקובלים באירופה
 
צחי פישביין, יו"ר הטוטו מדגיש כי: " ההסכם מבסס את  אחיזתו השיווקית של  הטוטו בקרב קהל הצרכנים ,שהם אוהדי כדורגל וחובבי הימורים חוקיים  ויוסיף הכנסות לטוטו ולכלל ענפי הספורט במדינה. ההסכם מדגיש ערכים כמו הגינות, נוער, ישראליות, , הישגיות, והעלאת רמת הכדורגל הישראלי".

אומר פישביין: "הפעילות השיווקית והפרסומית תימדד אך ורק על-פי ערכים כלכליים ועסקיים מובהקים.

ההסכם  נובע בראש ובראשונה מאינטרס כלכלי ועסקי של הטוטו . יתרה על כך, הוא מושתת בפעם הראשונה על השיטה המקובלת בעולם העסקי – "יבצעו יקבלו, לא יבצעו לא יקבלו".
הטוטו עומד בהסכם על כל זכויותיו כספונסר ראשי של הכדורגל ולא יאפשר לאף גורם לפגוע בהגמוניה זו או לנהוג שלא על פי הכללים ,שנרקמים בימים אלו ועלולים  לפגוע במותג".
 
מוסיף פישביין :"יחד עם זאת, חלק בלתי נפרד מהגדלת היקף ההסכם מותנה בפעילות מקצועית נוספת ומורחבת מצד ההתאחדות, שמטרתה לקדם את איכותו ורמתו  של הכדורגל הישראלי ולהבטיח תוספת הכנסות לטוטו. אין בו כדי לפגוע בתמיכת הטוטו בכל ענפי הספורט האחרים או בהשקעות בהיקף רחב במתקני ספורט".
 
ההסכם פתוח לשינויים מדי שנה וקיומו ל 3 שנים מותנה בגידול הכנסות נטו לחלוקה בכל שנה ושנה. גם כאן שמר הטוטו על הכלל העסקי "יקבלו ויוכיחו מקצועיות והישגים ,שיתורגמו להצלחה עסקית, ימשיכו לקבל. לא יוכיחו ,יפסיקו לקבל".
 

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק