בובה על חוט?

בשבוע הקרוב נדע מי הוא באמת אלי ארזי. האם איש עקרונות שלא יניח לארקדי גאידמק לקבוע בשבילו עם מי לאכול את ארוחת הבוקר או האם עוד אחד מהבובות בבית וגן

יום ראשון 20 מאי 2007
דורון ברגר
לפני כחודש צוטט יו"ר בית"ר ירושלים אלי ארזי בעיתון "מעריב" כמי שאומר: "אני לא בובה . לא אהיה מוכן שיוסי מזרחיĠיעזוב. נתתי לו את המילה שלי". בלי קשר לשאלה מי כן בובה בבית"ר ירושלים, ארזי יודע שמבחן התוצאה הוא הקובע ולדבר כל אחד יכול, לעשות מעשה זה קצת יותר מסובך. ובובה לא יכולה לעשות מעשה שירעיד את בית וגן.

בשבוע שעבר הוא כבר נשמע מתון ߙותר, ביקש להדגיש שרצה לשמור אז על שקט, אבל חזר והבהיר שהוא בעד מזרחי. בתחילת השבוע שעבר צוטט ארזי שוב ב"הארץ" כשאמר ש"הרכב שלי בחנייה יקר יותר מזה שיש לי בבית"ר". ארזי שב והבטיח שלא יקבל כל החלטה של הבוס ארקדי גאידמק. אמר ורץ לפגיߩה במלון הילטון.

בשבוע הקרוב יגיע רגע האמת של האיש ומשקפי השמש. יוסי מזרחי יאמר שלום וארקדי גאידמק ימנה מאמן אחר למשרה הכי נחשקת בכדורגל הישראלי. אז גם יגיע רגע האמת של השוטר לשעבר. אם ארזי יבהיר לגאידמק שהוא לא מוכן להות חלק מהקרקס,Ƞהוא אכן יוכיח שלמד במשטרה דבר און שניים על אומץ. אם ארזי ימלמל דברי שטות למקרופונים וימשיך להכין את העונה הבאה, הוא יוכיח שהוא בסך הכל עוד בובה בגאידמקיה.

ההחלטה הזו  לא תהיה פשוטה. ארזי התייחס בצורה קלה מידי לעזיבה אפשרית. אני לא מכיר אӣ אדם שכיר שמוותר בקלות על שכר של יותר מ-200 אלף שקלים לחודש, פרסום ומעמד. מצד שני, את הבור הזה חפר ארזי לעצמו במו ידיו. הוא זה שהצהיר שהוא יו"ר מזן אחר, הוא זה שצוטט כמי שנאמנות עבורו היא מעל לכל.

כבר הבנו שלא צריך לדאוד לארזי מבחינה כלכלית. יש לו עסק מצליח ואני מניח שיש לו גם פנסיה לא רעה מהמשטרה. הרכב ליד ביתו  הוא לא סוזוקי שנת 1988 ומשפחתו לא זקוקה לשירותי סעד. זה מה שנותן לנו את התקווה שיקום האדם השני שיאמר לארקדי "עד כאן", בדיוק כפי שעשה אלי אוחנה לפני כמט שנתייםĠומאז הקריירה שלו רק פורחת.

אל תזלזלו בהחלטה הזו. אם ארזי ישאר, הביטחון העצמי של גאידמק ויוסי מילשטיין רק יגדל והקרקס ירחיב את פעילותו, השחקנים ירגישו פחות מחויבות והמאמן הבא יתחיל להכין את היום שאחרי בערך שעה אחרי האימון הראשון. 

תגובות

טלספורט בפייסבוק