מתקפה ישראלית על צרפת

עדן בן בסט ובן שהר פותחים עונה במדי ברסט ואוקזר. ברסט הבטיחה את הישארותה בליגה בעונה שעברה רק במחזור האחרון והעונה היא תרצה לעשות זאת הרבה קודם. ואוקזר? היא תלויה הערב בילד בן 18

שבת 06 אוגוסט 2011
שלמה חסיד

משחק 73: ברסט - אביאן:

נשיא אביאן, פטריק טרונטינגנון הכריז כי ניסונה של קבוצתו להתכונן כנדרש לליגה הראשונה נחל כישלון חרוץ בגלל חוסר היכולת לגייס שחקנים מתאימים לליגה הראשונה. וזה אולי מלמד מכל על הרקע של אביאן הקטנה.

אביאן היא סיפור סינדרלה בצרפת. הקבוצה נוסדה בשנת 2003, ובתוך ארבע שנים דילגה ארבע ליגות עד הליגה הראשונה. ההחתמה הנוצצת של הקבוצה הקיץ הוא סידני גובו שהגיע מיוון, אבל ספק אם זה יספיק בשביל לשרוד בליגה.

טרוטינגנון אמר :"חסר לנו קשר אחורי, ובעיקר בלם. אבל בשנה שעברה הבאנו שחקנים בסוף אוגוסט ונקווה שזה יקרה גם העונה". גובו שהגיע מפנאתינייקוס מעורר עניין רב בקבוצתו החדשה, ובהתייחסות ראשונה וקצרה על משחק הפתיחה אמר: "חשוב מאוד לפתוח עם ניצחון".

ברסט הביתית, קבוצתו החדשה של עדן בן בסט, פתחה את העונה שעברה בחוזקה אבל הדרדרה למאבקי התחתית והבטיחה את הישארותה רק במחזור הסיום. לאחר שכר לימוד ומאבקים לא קלים, היא בוודאי רוצה להימנע מתסריט דומה לזה של העונה שעברה ולחשוב גבוה ככל שביכולתה. ג'ונתן זבינה, אקס יובנטוס, הגיע במטרה לא לגלוש לאיזור המסוכן.

מנג'ר הקבוצה אלכס דופון החמיא לאביאן ואמר: "זה נראה שיש להם קבוצת ליגה ראשונה לכל דבר. יהיה קשה מאוד". ובכל זאת, למרות הפרגון מצד דופון, אנו חושבים שהנסיון של ברסט יעשה את שלו. ומי יודע, אולי נזכה לראות שער בכורה של בן בסט. ההימור: 1.

משחק 75: מונפלייה - אוקזר:

מאמן מונפלייה, רנה ג'יראר רוצה מאוד לנצח היום במחזור הפתיחה של הליגה את אוקזר, קבוצתו החדשה של בן שהר ואפילו של שחקן מכבי ת"א בעבר רודי חדד, אותה לא ניצחה קבוצתו מאז שנת 2009 -  העונה שבה שבה לליגה הראשונה.

קיץ שקט עבר על מונפלייה בגזרת ההעברות, אבל דווקא השבוע היא התעוררה והביאה את הבלם הברזילאי הילטון היישר ממחזיקת הסופר קארפ הצרפתי הטרייה, מארסיי. ג'יראר החמיא להילטון ואמר: "הוא מביא עימו טונות של ניסיון, מכיר את הליגה וישדרג אותנו משמעותית".

הילטון ישחק לצידו של אסטרדה, בלמה של צ'ילה מהקופה אמריקה. מי שלא ישחקו בגלל השעיה הם ג'וריס מרווקדס וקריל ג'ונשאמפ.

אוקזר תיאלץ לשחק הערב ללא הקפטן שלה, השוער אוליבר סורין הפצוע, ומי שצפוי להחליף אותו הוא דונובן לאון בן ה-18, משום שגם השוער השני של המועדון אינו יוכל לשחק בעקבות השעיה. אנו בהחלט מאמינים שהגיע זמנה של מונפלייה להשיג את 3 הנקודות בהתמודדויות בין השתיים. ההימור: 1 

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק