המטרה: לא לשחזר את העונה שעברה

המלצת WINNER לבונדסליגה: יופ היינקס החליף את לואיס ואן חאל ויחל הערב את הקדנציה השלישית שלו בבאיירן מינכן במשחק מול בורוסיה מנשגלדבאך החלשה. אחרי חיזוק ההגנה, רק ניצחון בא בחשבון במינכן

יום ראשון 07 אוגוסט 2011
אורית מרום
המשחק בין באיירן מינכן לבורוסיה מנשנגלדבאך ינעל הערב (18:30) את המחזור הראשון של הבונדסליגה לעות 2011/12. 

באיירן מינכן התרגלה להיות הקבוצה הדומיננטית והחזקה ביותר בבונדסליגה, אך אחרי שהודחה בעונה שעברה על ידי אינטר בשמינית גמר האלופות וסיימה את הליגה במקום השלישי, ראשי הבווארים החליטו על זעזוע. השינוי הראשון נעשה על הקווים, כאשר יופ היינקס החליף את לואיס ואן חאל ויחל הערב את הקדנציה השלישית שלו במינכן. המאמן הוותיק הוביל בעונה שעברה את לברקוזן למקום השני המפתיע, ובבאיירן בונים עליו השנה. 

מעבר לכך, בבאיירן הבינו מה היתה החוליה החלשה של הקבוצה בעונה שעברה- ההגנה. לא פחות מ- 44 מיליון יורו הושקעו ברכש במהלך הקיץ, בעיקר עבור השוער מנואל נוייר שהגיע משאלקה תמורת 22 מיליון יורו, הבלם-מגן ג'רום בואטנג ששב לבונדסליגה ממנצ'סטר סיטי תמורת 13.5 מיליון והמגן הברזילאי ראפיניה מגנואה (5.5 מיליון יורו), שצפויים לייצב את ההגנה. 

חדשות טובות הגיעו מכיוונם של אריאן רובן ופרנק ריברי שסבלו מפציעות, אך כשירים למשחק. ההולנדי צפוי לפתוח ב-11 הראשונים של היינקס, בעוד בעוד ריברי ככל הנראה יפתח על הספסל.

בורוסיה מנשנגלדבאך, מנגד, ניצלה אשתקד מקרבות הירידה למרות שדשדשו בתחתית במהלך העונה. נראה כי עם הגעתו של המאמן פאברה החלה הקבוצה את מסע ההישרדות שלה בבונדסליגה, שכאמור הסתיים בהצלחה. במועדון מקווים העונה להימנע מתרחיש דומה ולפתוח את העונה ברגל ימין, אך משחק פתיחה באליאנץ ארנה הוא לא מה שחלמו עליו.

המאמן הצליח לשמור על הסגל שלו, שירוץ שנה נוספת, ואליו צירף מספר שחקנים נוספים. במשחקי קדם העונה רשמה גלדבאך הצלחה, כשסיימה בתיקו מול קבוצות כמו פורטו וסנדרלנד ורשמה ניצחון 1:3 על רוזנבורג.

מרטין סטרנצל יחמיץ את ההתמודדות בעקבות פציעה בקרסול, בעוד חואן אראנגו עדיין לא כשיר במאת האחוזים אחרי שחזר מהקופה אמריקה וצפוי לפתוח על הספסל. 

צילום: GETTYIMAGES.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק