חזרה גנרלית ליוון

המלצת WINNER: נבחרות ישראל וחוף השנהב ייפגשו הערב בשוויץ, במשחק ההכנה האחרון של פרננדס לקראת המפגש הקריטי בבלומפילד בעוד כשלושה שבועות. אלופת העולם בידידות? גם לחוף השנהב יש מה להציע

יום רביעי 10 אוגוסט 2011
מערכת TELESPORT
לאחר שחוף השנהב הבריזה לנבחרת הישראלית בעבר למשחק הכנה בישראל, היא חוייבה על-ידי פיפ"א לערוך מול נבחרתו של לואיס פרננדס ואף לממן את המשחק. אז השתיין יפגשו הערב בשוויץ למשחק הידידותי, שמהווה בעיקר חזרה גנרלית לישראל לקראת המפגשים מול יוון וקרואטיה בחודש הבא.

נבחרת הפילים של חוף השנהב מגיעה למשחק באופן רגוע למדי. נותרו לה שני סיבובים עד לסיום קמפיין מוקדמות גביע אפריקה 2012, והיא כבר הבטיחה את מקומה בטורניר. הפילים נמצאים בקמפיין בבית מספר 8 ובמאזנה 4 ניצחונות ב-4 משחקים, מאזן שערים של 3:12. את המשחק מול ישראל היא מנצלת בעיקר כדי לתרגל את המערך והסגנון של המאמן החדש, פרנסואה זאהווי.  

נבחרת ישראל שלנו, כאמור בחזרה האחרונה לקראת המפגש מול יוון בבלומפילד ב-2 בספטמבר, לא הפסידה משחק מאז חודש מרץ האחרון. במוקדמות אליפות אירופה ישראל נמצאת בשיוויון נקודות עם קרואטיה, 13 לכ"א, ובפיגור נקודה מיוון המוליכה. 

למרות העובדה כי ישראל לא הפסידה בחצי השנה האחרונה, מאז ההפסד במשחק הידידות לסרביה, הניצחונות היו מול נבחרות חלשות מאיתנו בדמות לטביה וגיאורגיה. לזכות הנבחרת ייאמר שבחודשים האחרונים השחקנים הישראלים השתדרגו משמעותית עם מעברים רבים לאירופה, ועל כן הערב בהרכב יפתחו 10 ליגיונרים ודדי בן דיין. ההפתעה הגדולה בהרכב שאותה מעניין לראות היא הצבתו של אלמוג כהן, הקשר האחורי של נירנברג הגרמנית, בתור מגן ימני. על הספסל יושב שפונגין (אומוניה ניקוסיה) שצפוי להחליף את כהן במחצית השנייה ולשחק כמגן. רמי גרשון הפצוע ייעדר מהמשחק. ליאור רפאלוב יפתח על הספסל, כמו גם מאור מליקסון.

בפעם האחרונה שחוף השנהב הגיעה כפייבוריטית למשחק הכנה היא הופתעה על-ידי פולין והפסידה 1:3, ודווקא כשהגיעה בתור אנדרדוג מובהק מול איטליה היא הפתיעה עם 1:0. הפילים הגיעו לשוויץ בסגל חזק מאוד, הכולל את דידייה דרוגבה והאחים טורה. שם בולט שיעדר בשל פציעה הוא עמנואל אבואה (ארסנל)

במשחקי הכנה תמיד הכל יכול להיות ושום תוצאה לא תפיל מהרגליים. תמיד אומרים עלינו שאנו אלופי העולם במשחקי ידידות, אבל אנו דווקא חושבים שהנבחרת של פרננדס תצא מאוכזבת הערב. כל זאת בתקווה שהניצחון הבא של פרננדס יגיע במאני טיים, במשחק האמת מול יוון בחודש הבא.

הרכב נבחרת ישראל: דודו אוואט; דדי בן דיין, דקל קינן, טל בן חיים, אלמוג כהן; בירם כיאל, ביבראס נאתכו, ערן זהבי, יוסי בניון; תומר חמד אליניב ברדה. 

משחק 96: ישראל - חוף השנהב. ההימור: 2

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק